Lietuvių temperamentą žadins ispanų fiesta Pereiti į pagrindinį turinį

Lietuvių temperamentą žadins ispanų fiesta

2009-07-22 23:59
Užmojai: 40-ia mušamųjų grosiantys 30 ispanų perkusininkų, matyt, sudrebins ne tik Vilniaus mokytojų namų sienas.
Užmojai: 40-ia mušamųjų grosiantys 30 ispanų perkusininkų, matyt, sudrebins ne tik Vilniaus mokytojų namų sienas. / Organizatorių archyvo nuotr.

Mušamieji instrumentai pirmykštėje bendruomenėje sieti su energijos banga. Tikrą jos antplūdį klausytojams žada Kristupo vasaros festivalyje koncertuosiantys perkusininkai.

Ispanijos perkusininkų koncertas "Latina Fiesta", skirtas Vilniaus globėjo šv. Kristoforo dienai paminėti, sulaukė ypatingo Kristupo vasaros festivalio publikos dėmesio. Labiau domimasi tik bilietais į tradicinės portugalų muzikos fado koncertą. Fado melodijas rugpjūčio 11 d. atliks į Vilnių grįžtanti Joana Amendoeira – festivalio publiką ji kerėjo ir pernai.

Organizatoriai juokauja, kad melancholiškiems lietuviams tiesiog natūraliai "prilipo" švelnios ir ilgesingos dainos, o dėl ispanų perkusininkų koncerto sėkmės esą kalta kaprizinga ir permaininga lietuviška vasara. Kai vieną dieną kepina kone tropikų karštis, o kitą dangus grūmoja žaibais, vakarą norisi praleisti bent su karšta ispanų muzika.

Be to, traukia ir intriguojanti koncerto formulė: vienoje vietoje susiburs 30 perkusininkų iš Valensijos, kartu suskambės 40 mušamųjų instrumentų, įtrauksiantys į pasodoblio, zarzuelos, kumbančero, batučada melodijas. Svarbiausia – norintiems pakliūti į džiaugsmingą pietietiškos fiestos šurmulį nereikia sukarti tūkstančių kilometrų – jis lauks Vilniaus senamiestyje.

Pernai Lietuvoje viešėję muzikantai negalėjo patikėti, kad ramiais, santūriais ir kukliais vadinami lietuviai taip lengvai įsitraukia į muzikos ir šokių sūkurį. Teko pripažinti, kad "miegantys" lietuviai gali siausti ne mažiau nei temperamentingi ispanai, jei tik atlikėjams pavyksta tą temperamentą pažadinti. Šiemet ispanų perkusininkai tai ketina padaryti siūlydami muzikinę kelionę nuo tradicinės koridos ir flamenko dvasios iki klasikinių kūrinių aranžuočių.


VIETA: Vilniaus mokytojų namų kiemelis, Vilniaus g. 39, Vilnius.

LAIKAS: liepos 23 d. 20 val.

KAINA: 15–50 litų.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų