Kvapų žinovė Laima Druknerytė sako: „Namai – tai vieta, kurioje būname savimi. Juose stengiamės susikurti kuo daugiau jaukumo: dekoruodami mielais daiktais, klausydamiesi atpalaiduojančios muzikos, kvėpindami juos patinkančiais kvapais. Taip – kiekvieno mūsų namų kvapas individualus. Jis tarsi geroji namų dvasia, užpildanti, išbaigianti tą siekiamą jaukumą. Tad kodėl nesuteikus daugiau teigiamų emocijų asmeninei erdvei?"
Beveik metus veikiančios kvapų marketingo agentūros „Kvapo kodas“ kvapų bibliotekoje šiuo metu – daugiau nei 300 kvapų. Agentūros vadovė Laima Druknerytė pasakoja, kad kvapai geriau nei kas kitas padeda įveikti rudeninę depresiją, pakelia nuotaiką, nuteikia pozityviai ar produktyviai.
Populiariausi – darbingumą skatinantys kvapai
Atėjo laikas, kai kuriamos naujas kvapų naudojimo tradicijos. „Žmonėms nebeužtenka tik kvėpintis, jie vis labiau ima kvėpinti ir savo aplinką, kurioje praleidžia didžiąją laiko dalį“, – kalba kvapų žinovė.
Į kvapų ekspertę dažniausiai kreipiasi verslo klientai, norintys savo įmonėse sukurti komfortišką, darbingą ar kūrybingą atmosferą. „Su klientais ilgai diskutuojame, koks kvapas jiems reikalingas, kokio rezultato jie tikisi“, – pasakojo L.Druknerytė.
Dažniausiai užsakovai pageidauja darbingumą skatinančių, koncentruojančių, mažinančių stresą ar didinančių kūrybingumą kvapų. „Tokiais atvejais siūlome gaivinančią bergamotę, valantį orą japonišką laurenį, šalinančią nervingumą ir stimuliuojančią citriną“, – bene dažniausiai naudojamų eterinių kvapų kompozicijomis dalijosi kvapų žinovė.
Sustiprina pirmą įspūdį
Kvapus patalpoje rekomenduojama garinti šalto garinimo būdu, naudojant kvapų garintuvus, – tuomet kvapas nekeičia savo savybių, tolygiai pasklinda visoje patalpoje, o kvapo intensyvumą galima reguliuoti.
Jei jūsų namuose yra nemalonių kvapų, – gyvūnų, virtuvės, rūkalų – visų pirma juos reikia neutralizuoti blogų kvapų neutralizatoriais ir tik vėliau kvėpinti, arba naudoti kvapo ir neutralizatoriaus mišinį. Sutikite, kartais geriau jokio kvapo nei gero ir blogo kvapo mišinys.
L.Druknerytė primena, kad žmogaus nosis paprastai kvapą užuodžia per pirmas 15 minučių, vėliau prie jo pripranta. Bet tai nereiškia, kad kvapas neveikia mūsų emocijų. Kvapus jaučiame net ir miegodami.
„Kvapai, naudojami verslo aplinkoje, suteikia išskirtinumo, sustiprina pirmą įspūdį, padeda užmegzti pokalbį. Kvapas gali būti net atpažįstamas kaip įmonės logotipas“, – pasakojo kvapų žinovė.
Kvapas siunčia žinutę
Lietuvoje kvapai namų ar verslo erdvėms – naujiena, tačiau pasaulyje jie naudojami daugiau nei dešimt metų.
Kai kurie pasauliniai prekiniai ženklai kuria sau kvapo logotipą – vieną išskirtinį tik jam būdingą kvapą.
Maistiniai kvapai, tokie kaip kavos, kapučino, pyragaičio, stiprina konkrečios prekės įspūdį (pvz. keliaujate pro ledų kioską, o jis kvepia braškėmis). Parduotuvės ar paslaugų įmonės naudoja kvapą kaip sudėtinę įvaizdžio dalį. Biuruose naudojami koncentruojantys, skatinantys darbingumą, mažinantys nuovargį, o namų erdvėse priešingai – atpalaiduojantys, jaukumą kuriantys kvapai.
L.Druknerytė pastebi, kad kiekviena valstybė turi savo tradicijas. Lietuviams itin artimas švaros, gaivos kvapas. Japonams – gaivaus obuolio. Lyderiais kvapų versle vadinami amerikiečiai mėgsta labai saldžius kvapus – vanilės, kokoso.
Kvapų žinovė sako, kad kiekvienas kvapas ar jo kompozicija turi savyje užkoduotą žinutę, kuri, pasitelkusi mūsų emocijas, keliauja į smegenis. Todėl labai svarbu nepabijoti pasikonsultuoti su specialistais. Kitu atveju nepasieksite pageidaujamo rezultato.
Jei norite, kad kvapas būtų jūsų namų dvasia, o ne priemonė artimiesiems ar svečiams baidyti – nepersistenkite. Čia negalioja taisyklė daugiau – geriau. Namuose naudokite vos jaučiamą kvapą.
Kvapai ir jų poveikis
Jazminas – miego draugas. Įrodyta, kad jazminų aromatas miegamajame padeda geriau pailsėti miegant ir geriau pasiruošti ateinančiai dienai.
Rožė padeda įveikti vienišumo ir ilgesio jausmą, mažina bendravimo stresą ir baimę.
Apelsinas, kitaip dar vadinamas auksinis obuolys, turi nepaaiškinamo linksmumo. Jame tarsi sukaupta saulės šviesa. Jis mažina žiemos tingulį, kelia nuotaiką.
Rozmarinas padeda įveikti sezoninę depresiją. Tonizuoja širdį, mažina mieguistumą, aktyvina atminties funkcijas, yra kūno ir sielos stimuliatorius.
Sandalas – greitai atpalaiduoja ir ramina, padeda įveikti įtampą.
Vanilė malšina įsiūtį ir gerina apetitą
Levandos kvapas naudojamas peršalimo ligų ir slogos profilaktikai, didina darbingumą, gerina susikaupimą, stimuliuoja loginį mąstymą.
Naujausi komentarai