Atsistatydinęs Arūnas Kundrotas daugiau laiko skirs šeimai ir primirštiems augalams
Visa savaitę netilo aplinkos ministro Arūno Kundroto telefonas. „Kol sprendimai nepriimti, turiu baigti pradėtus darbus“, –
paaiškino jis. Tačiau A.Kundroto mintys – ne ministro kabinete. Politikas vis dažniau pagalvoja, ką veiks, kai nebedirbs.
„Turiu daug idėjų. Pabūsiu su šeima, gamtoje, pasodinsiu augalų. Tik tada apsispręsiu, kokios veiklos imtis“, – 44-erių ministras planuoja laisvalaikį, bet ne darbus.
Tai žino ir jo žmona Diana bei dukros – 22-ejų Greta ir 20-metė Andrė. Jos planuoja šeimos savaitgalį.
Merginos kremta ekonomikos mokslus. Nuo šiol su tėvu dažniau aptarinės ne tik asmeninius reikalus, bet ir su ekonomika susijusius klausimus. A.Kundrotas – irgi ekonomistas. Jam neturėtų pristigti nei tėviškų, nei dalykinių patarimų.
Balkone žydės pelargonijos
Sostinės Antakalnio rajone gyvenantis A.Kundrotas viliasi: jei iki savaitgalio neištirps visas sniegas, pasiims slides, roges ir su dukromis pasiners į žiemos pramogas. Vasario pabaigoje visa šeima ketina vykti į Italiją ir išbandyti Alpes.
Tačiau A.Kundrotas labiausiai laukia šiltojo sezono, kai iš sandėlio išsitrauks kauptuką, žirkles ir kibs į darbus. „Širdis atsigauna, kai veisiu augalus, karpau ir formuoju vijoklius“, – apie mėgstamiausią laisvalaikį kalbėjo politikas.
„Darže patiriu daug gerų emocijų. Kiekvienais metais prisirenku naujų sėklų, prisisodinu gėlių, – tęsė jis. – Kartais įgrysta, ypač kai pavargstu. Tačiau vėliau ratas apsisuka – ir vėl į gėlyną“, – pasakojo A.Kundrotas. Atsistatydinęs ministras pareiškė: dar šiemet jo balkone žydės fortunijos, pelargonijos ir surfinijos.
Jo sode ūglius leidžia daugybė vijoklių rūšių. „Pastaruoju metu nebespėdavau persodinti. Likusį laiką skirdavau nebent gėlių priežiūrai“, – kalbėjo vilnietis. Iš tėvo gavęs pirmąsias botanikos pamokas, jis žinias stengiasi perduoti savo šeimai. „Dukros ir žmona padeda sodinti gėles. Kai reikia jomis rūpintis, visi žiūri į mane“, – pripažino vyras.
Aplanko botanikos sodus
Kai šeima planuoja keliones į užsienį, pasidomi, kuriuose miestuose įsikūrę botanikos sodai. „Pastaraisiais metais keliaujame nuosavu automobiliu. Iš arčiau pamatau, kuo gyvena Europa. Domiuosi atliekų tvarkymu, kraštovaizdžiu“, – pasakojo pašnekovas.
Tačiau didžiausią įspūdį jam palieka nematyti, reti augalai. „Paskutinį kartą lankiausi Londono „Kew“ botanikos sode, mane pribloškė jo dydis ir augalų įvairovė“, – įspūdžiais dalijosi ministras.
A.Kundrotas dažnai užsuka ir į Vilniaus universiteto botanikos sodą. „Pastaruosius septynerius metus nepamiršdavau darbo reikalų. Ir savaitgaliais domėdavausi aplinkos apsauga, valymo įrenginiais, finansavimu. Dabar pavyks atitolti nuo tokių problemų, iš naujo atrasti Lietuvos gamtą“, – tikisi politikas.
Vynų kolekcininkas
Svečiose šalyse jis nepamiršta ir kitos savo aistros – vyno. „Šią vasarą keliavome po Prancūziją. Stabtelėjome Normandijoje, Bordo regione, Cocnac apylinkėse, sidro ir kalvadoso gamybos vietose“, – vardijo gero vyno mėgėjas. Iš šios kelionės jis parsivežė ne vieną butelį gurmaniško gėrimo.
Jie papildė namuose stovinčias mėlynųjų vyno butelių lentynas. „Šį gėrimą brandinu įsimintinoms progoms. Nors nesu profesionalus vynų žinovas. Daugiau skaitau, o ne ragauju“, – šyptelėjo A.Kundrotas.
Vyno taures Kundrotai pakels ir šį savaitgalį – per tradicinius pietus. Tačiau šį kartą šis tas bus kitaip. Šeimos tėvas ir vyras nebeskubės. Gal net pats stos prie vi-ryklės ir pagamins kelis firminius patiekalus.
Naujausi komentarai