Naujojo lietuvių filmo "Pakeliui", kuriame pagrindinį vaidmenį atliko aktorius ir dainininkas Mantas Jankavičius, dviejų herojų kelionė driekiasi per Lietuvą. Nors jiedu automobiliu keliauja nuo Ukmergės iki Šilutės rajono, iš tiesų visi juostos filmavimo darbai vyko maždaug 70-ies kilometrų spinduliu aplink Vilnių.
Kelio filmo įdomybės
Toliausiu filmavimų tašku tapo Žiežmariai. Būtent greta jų esantys vėjo malūnai filme tapo "šilutiškiais", bet tai – ne vienintelės "Pakeliui" filmavimų įdomybės.
Visi, galėję tapti "Pakeliui" filmavimų liudininkais, išvydo įdomių tokio filmavimo ypatumų. Naujoji juosta – kelio filmas, tad didelė jo dalis vyksta automobilyje.
Tam, kad šios akimirkos būtų deramai perkeltos į kino teatrų ekranus, ant sidabrinio BMW markės Panko automobilio variklio dangčio specialia konstrukcija buvo pritvirtinta kamera.
Ko gero, vienas nepatogiausių vaidmenų teko filmo režisieriui Ričardui Marcinkui, nes jis herojus lydėjo pasislėpęs automobilio bagažinėje, prisidengęs tamsia medžiaga ir stebintis kiekvieną aktorių judesį per specialų ekraną. Per visą kelionę herojų automobilį iš paskos lydėjo ir viskam pasiruošęs garso, grimo ir asistentų komandos ekipažas.
Spindulys – apie Vilnių
Pagal filmo scenarijų kelionė vyksta į Gerdos namus Sauguose, Šilutės rajone. Šie buvo filmuojami Trakų Vokėje. Viešnagė Panko mamos namų apylinkėse (filme – Gargždų rajone), pievų ir vėjo malūnų vaizdai buvo įamžinti Naujojoje Slabadoje, o pats namų vidus – Vilniuje, Žvėryne.
Gargždų barą ir policijos komisariatą atitiko Vilniaus baras "PoGo" bei sostinės II policijos komisariatas.
Pasak filmo režisieriaus R.Marcinkaus, buvo stengiamasi atrasti vizualiai panašių vietų, o kartais sukurti ir tokias lokacijas, kurių tikrovėje nėra.
Vienas tokių pavyzdžių – Ukmergės baras, kuriame vyksta Panko koncertas. Iš tiesų stebėdami pasirodymo akimirkas akylesni žiūrovai, ypač sostinės gyventojai, atpažins ilgus metus menantį Vilniaus barą "Brodvėjų".
Ir įtampa, ir meilė
Čia įvyksta ir kiek konfliktiška scena – aplinkoje nesusivokiantis M.Jankavičiaus herojus ne tik plyšauja ne į toną, bet ir kreipiasi į žiūrovus pavadindamas juos kaimiečiais. Vėliau pasitaiso sakydamas kelmiečiai, ir tik paskui – ukmergiečiai.
"Pakeliui" herojų kelionė nepašykštės įtampos, ieškojimų, draugystės ir meilės. Žiūrovai taps avarijos liudininkais, stebės Panko suėmimą ir areštą bei milžinišką norą išsikapstyti iš gilios duobės. To kaltininkė – mergaitė, kartą išdygusi prie herojaus lovos ir pasakiusi, kad šis – jos tėtis.
Naujausi komentarai