Šiemet jau ne vieną naują filmą platintojai pavadino labiausiai laukiama premjera. Bet, ko gero, geriausiai šis apibūdinimas tinka naujam "Terminatoriui".
Jis žadėjo sugrįžti
Visi gero kino mėgėjai prisimena didelį poveikį fantastiniam žanrui padariusį jauno režisieriaus Jameso Camerono filmą "Terminatorius" (1984 m.), po kurio mūsų šalyje prasidėjo vaizdajuosčių bumas, o Švarcu pramintas kultūristas Arnoldas Schwarzeneggeris ilgam tapo ne tik paauglių kulto objektu. Po "Terminatoriaus" fantastiniuose veiksmo filmuose paplito ir anksčiau nežinomas žodis "kiborgas" (šis naujadaras sudarytas iš žodžių kibernetinis organizmas), reiškiantis gyvą robotą. Būtent tokia žmogaus pavidalą turinti neįveikiama būtybė iš ateities atvyksta į šiuolaikinį Los Andželą. Ateivis privalo nužudyti jauną moterį Sarą, nes jai lemta pagimdyti sūnų, kuris išgelbės žmoniją nuo pasaulį užvaldysiančių žudikų robotų.
Nors Sarą ir jos dar negimusį sūnų Džoną tąsyk išgelbėjo taip pat iš ateities atvykęs šaunus kareivis Kailas Ryzas (jį vaidino Michaelas Biehnas), žiūrovai labiausiai įsidėmėjo ne jį, bet galingą biomechaninį robotą, o Švarco juokingai tariama frazė "I'll be back" (arba jos ispaniška versija "Hasta la vista, baby") tapo "Terminatoriaus" kino serialo šaukiniais.
Trys nauji koziriai
Pats J.Cameronas, sukūręs du pirmus fantastinio epo filmus, sakėsi visiškai išsėmęs istoriją, bet jo pasekėjai negalėjo palikti ramybėje šios aukso gyslos ir pasaulinio kino sensacija tapusį siužetą eksploatavo toliau, kurdami filmo tęsinius, TV serialą ("Saros Konor kronikos"), komiksus ir kompiuterinius žaidimus. Šioje veikloje J.Cameronas jau nedalyvavo, nes, bankrutavus kino kompanijai "Carolco", visos teisės į "Terminatoriaus" prekės ženklą buvo parduotos. O pernai kinematografinis pasaulis džiaugsmingai reagavo į žinią, kad baigęs eiti Kalifornijos gubernatoriaus pareigas A.Schwarzeneggeris sutiko vėl suvaidinti bene garsiausią savo superherojų. Pats aktorius taip komentavo šią situaciją: "Čia tas pats, kas važiuoti dviračiu, – jei kartą išmokai, nepamirši niekada. Perskaitęs scenarijų, pradėjau sakyti savo replikas tarsi būčiau robotas."
Atrodo, kad reanimavę siužetą naujieji jo savininkai ketina sukurti naują kino trilogiją ir pasitelkė tris kozirius. Pirmasis – sugrįžęs A.Schwarzeneggeris. Antrasis – sugrįžta prie pasekėjų atmestos ateities variatyvumo idėjos. O trečiasis susijęs su naujos istorijos užuomazga – veiksmas sugrįžta ten, kur 1984-aisiais prasidėjo. Pagaliau atidžiai naująjį filmą iki paskutinių titrų pažiūrėję pamatysime aiškią užuominą, kad tai tikrai ne pabaiga.
Seniai ir dar seniau
2029-ieji. Pasipriešinimo robotams lyderiu tapęs Džonas Konoras (akt. Jasonas Clarke‘as) sužino, kad kompanija "Skynet" rengiasi jį ištrinti iš gyvenimo, ir savo tikslo ima siekti atakuodama iš karto dviem frontais: ateityje ir praeityje. Negaišdamas veltui laiko, Džonas į praeitį siunčia leitenantą Kailą Rysą (šį kartą jį vaidina Jai‘us Courtney), kad šis išgelbėtų jo motiną Sarą. Tačiau 1984-aisiais Kailas sužino, kad Terminatorius buvo atvykęs į dar senesnius laikus, kai Sara buvo paauglė. Dabar Sara kol kas saugi, bet paskutinio teismo dienos perspektyva (paprasčiau kalbant, branduolinio karo grėsmė) vis dar reali. Už šią kompanijos "Skynet" plano dalį atsakingas dar vienas pažangiausių technologijų pagrindu sukurtas kiborgas, kuriam suteikta Džono Konoro išvaizda.
Žiūrovų laukia gana paini siužeto struktūra su manipuliacijomis laike (veiksmas rutuliuojasi 2029-aisiais, 1984-aisiais ir 2017-aisiais), įvairių konstrukcijų biorobotais (kai kuriems ateities kiborgams suteikta azijietiška išvaizda) ir žodžio "genezė" transformacija: gramatiškai netaisyklingu terminu "Genisys" čia vadinama ateities operacinė sistema, kuri per totalią kibernetinių ryšių kontrolę jau 2017-aisiais turėtų užvaldyti Žemę.
Vis dėlto nerimauti nereikėtų. Juk Išgelbėtojas (taip naujajame filme vadinamas A.Schwarzeneggerio herojus) sugrįš laiku ir viskas bus gerai!
Naujausi komentarai