Pramogų sostinė dar neatsigavo po to, kai žmonių aukų pareikalavę gaisrai nusiaubė ištisus kvartalus. Tuo metu muzikos ir kino pramonė, kuri yra gyvybiškai svarbi miesto ekonomikai, sprendžia, kaip išlaviruoti per artėjantį apdovanojimų sezoną.
Daug kasmetinių „Grammy“ savaitės renginių buvo atšaukti, tarp jų garsūs vakarėliai, organizuojami didžiausių įrašų studijų ir tokių kompanijų kaip „Spotify“.
Tačiau Harvey Masonas (Harvis Meisonas) jaunesnysis, „Grammy“ apdovanojimus teikiančios Įrašų akademijos vadovas, teigė, kad iškilmingas apdovanojimų įteikimo renginys vyks, kaip ir planuota, arenoje „Crypto.com Arena“, glaudžiai bendradarbiaujant su vietos valdžios institucijomis ir siekiant surinkti pinigų gaisrų padariniams likviduoti.
Dėl pagalbos kovojant su gaisrais pasižymėjo Įrašų akademijos labdaros padalinys „MusiCares“, skelbiantis, kad jau išdalijo kelis milijonus dolerių skubios pagalbos.
Penktadienį „MusiCares“ surengė kasmetinę šventę prieš „Grammy“ ceremoniją. Joje buvo pagerbti psichodelinės grupės „The Grateful Dead“ rokeriai, susirinko geriausi šios industrijos atstovai, buvo renkama parama ir pagerbti ugniagesiai.
„Beyonce paradoksas“
Beyonce ir jos novatoriškas albumas „Cowboy Carter“, kuriame aukštinama juodaodžių kaubojų kultūra, yra šių metų „Grammy“ lyderiai, nominuoti 11 kategorijų.
Beyonce jau dabar yra daugiausiai nominacijų ir daugiausiai apdovanojimų pelniusi „Grammy“ laimėtoja, tačiau taip pat į akis krenta ir tam tikras jos ignoravimas: ji niekada nėra laimėjusi prestižiškiausių Metų albumo ir Metų įrašo trofėjų.
„Cowboy Carter“ yra penktasis jos studijinis albumas, pretenduojantis į pagrindinį prizą (ji taip pat pretenduoja į apdovanojimą už indėlį į Lady Gagos (Leidi Gagos) „The Fame Monster“). Tarp Beyonce varžovių yra ir T. Swift, Metų albumo „Grammy“ laimėjusi rekordinius keturis kartus.
Nors jos dvigubas albumas „The Tortured Poets Department“ kritikų labai nesužavėjo, T. Swift, kuri ką tik baigė savo rekordinį turą „Eras Tour“, turi šešis šansus laimėti „Grammy“ auksą.
Kita nuolatinė pretendentė Billie Eilish (Bili Ailiš) turi septynias nominacijas. Dėl pagrindinių prizų taip pat varžosi nemažai kitų atlikėjų, įskaitant popmuzikos sensacijas Charli XCX (Čarli XCX, aštuonios nominacijos) ir Sabriną Carpenter (Sabriną Karpenter) bei Chappell Roan (Čapel Roun), turinčias po šešias nominacijas.
Hiphopo laureatas Kendrickas Lamaras (Kendrikas Lamaras), kurio repo mūšis su Drake'u (Dreiku) paragino išleisti vieną populiariausių metų dainų „Not Like Us“, pelnė septynias nominacijas, o Post Malone'as (Post Malounas), neseniai dirbęs ir su Beyonce, ir su T. Swift, – aštuonias. Abu jie figūruoja pagrindinėse kategorijose.
Paradoksas, kad Beyonce niekada nelaimėjo svarbiausių apdovanojimų, pakurstė kritiką, kad Įrašų akademija nustumia į šalį juodaodžių atlikėjų kūrybą.
„Cowboy Carter“ – jos pietietiško paveldo pagerbimas, kuriame ji iškelia klausimą kantri industrijai, ilgą laiką propagavusiai griežtą požiūrį į šį žanrą, kuriame dominuoja baltaodžiai ir vyrai.
Kartais komplikuotas Beyonce santykis su „Grammy“ „iš tikrųjų parodė, kaip organizacijos mąsto apie stilių ir žanrą, ypač apie rasę ir lytį“, – sakė muzikologas Lauronas Kehreris (Loronas Kereris).
„Manau, kad „Grammy“ apdovanojimams vertėtų parodyti šiek tiek daugiau įsitraukimo už baltųjų popmuzikos sferos ribų“, – teigė jis naujienų agentūrai AFP.
Pastaraisiais metais Įrašų akademija ėmėsi veiksmų, kad praplėstų ir paįvairintų savo balsuotojų ratą, o pokyčiai, anot L. Kehrerio, reiškia, kad turime daugiau perspektyvų.
Stiprių pasirodymų vakaras
Atidžiai stebimoje kovoje dėl geriausio naujo atlikėjo vardo dalyvauja favoritės S. Carpenter ir C. Roan, kurios per pastaruosius metus stipriai išpopuliarėjo.
Taip pat pretenduoja Shaboozey (Šabuzi), kurio hitas „A Bar Song (Tipsy)“ keletą savaičių pirmavo JAV dainų sąraše ir pretenduoja į pagrindinį „Grammy“ apdovanojimą už dainų kūrybą.
Shaboozey taip pat varžosi dėl poprepo apdovanojimo su Beyonce, su kuria taip pat varžysis kantri kategorijose. Tai yra ženklas, kad Akademija galbūt jau pripažįsta dainas ir atlikėjus, nepaklūstančius kategorizavimui.
Maža dalis iš 94 „Grammy“ apdovanojimų išdalijama per televizijos transliuojamą iškilmingo renginio dalį. Didžioji transliacijos dalis skiriama pasirodymams.
Scenoje pasirodys tokie atlikėjai kaip B. Eilish, C. Roan, Charli XCX ir S. Carpenter, taip pat dar keli pretendentai į geriausio naujo atlikėjo titulą, pavyzdžiui, Doechii (Douči), Raye (Rei), Teddy Swimsas (Tedis Swimsas) ir Bensonas Boone'as (Bensonas Bunas).
Per iškilmingą renginį, kuriame bus pagerbtas legendinio prodiuserio Quincy Joneso (Kvinsio Džounso) atminimas, taip pat pasirodys legendos Stevie Wonderis (Stivis Vonderis), Herbie Hancockas (Herbis Hankokas) ir Johnas Legendas (Džonas Ledžendas).
Naujausi komentarai