Pereiti į pagrindinį turinį

Po sunkios kovos su vėžiu mirė britų rokeris D. Bowie

2016-01-11 07:38
BNS inf.

Britų inovatyvus ir ikoniškas rokeris Davidas Bowie (Deividas Buvis), kurio įspūdinga atlikėjo karjera truko penkis dešimtmečius ir žėrėjo tokiais hitais kaip „Fame“, „Heroes“ ir „Let's Dance“, būdamas 69 metų mirė sekmadienį po ilgos ir sunkios kovos su vėžiu.

„Po ryžtingos pusantrų metų kovos su vėžiu Davidas Bowie šiandien (sekmadienį) ramiai mirė apsuptas savo šeimos. Daugelis jūsų kartu su mumis išgyvenate šią netektį, tačiau šį sielvarto metą prašome jus gerbti šeimos privatumą“, – sakoma trumpuose pranešimuose, paskelbtuose šio legendinio dainininko oficialiose socialinių tinklų „Twitter“ ir „Facebook“ paskyrose.

Žinią apie rokerio mirtį anksti pirmadienį ryte patvirtino ir jo atstovas Steve'as Martinas (Stivas Martinas). Daugiau jokių detalių nepateikiama.

Kino režisierius Duncanas Jonesas (Dankanas Džounsas), D.Bowie sūnus, kurio jis susilaukė su savo pirmąja žmona Angela Bowie (Andžela Buvi), savo Twitter“ paskyrose irgi patvirtino naujieną apie skaudžią netektį.

„Labai apgailestaudamas ir nuliūdęs turiu pasakyti, jog tai tiesa. Kurį laiką būsiu nepasiekiamas internetu. Myliu visus“, – parašė D.Jonesas savo oficialioje paskyroje.

Nuo 1992 metų D.Bowie buvo vedęs supermanekenę Iman, su kuria jis 2000 metais susilaukė savo antro vaiko, dukters Alexandrios „Lexi“ Zahros Jones (Aleksandrijos „Leksi“ Zahros Džouns).

D.Bowie 69 metai suėjo penktadienį, tą pačią dieną, kai jis išleido naują albumą, pavadintą „Blackstar“. Tai buvo 25-asis jo studijoje parengtas įrašas.

D.Bowie gimė Londono Brikstono rajone 1947 metų sausio 8 dieną ir buvo pavadintas Davidu Robertu Jonesu (Deividu Robertu Džounsu). Brikstone jis pragyveno iki šešerių metų, o tada su tėvais persikraustė į Bromlio priemiestį.

1966 metais, kai jam buvo devyniolika, į rokerius nusitaikęs vaikinas persivardijo Davidu Bowie, kad jo nepainiotų su Davy Jonesu (Deiviu Džounsu), pagrindiniu grupės „The Monkees“, kuri varžėsi su „The Beatles“, vokalistu.

Muzikantas, kuris karjeros pradžioje gilinosi į budizmą, sėmėsi įkvėpimo iš tibetiečių lamos Chögyamo Trungpos (Čiogjamo Trungpos), mokiusio beprotiškos išminties, bei studijavo pantomimą, subrendo glamūrinio roko laikais aštuntojo dešimtmečio pradžioje.

Karjeros pradžioje jis pasižymėjo pribloškiančia androginiška išvaizda ir garsėjo tuo, jog keičia ne tik savo išorę, bet ir balsą. Mikčiojantis roko muzikos garsas, būdingas „Changes“, užleido vietą disko soului, kuris ryškus hite „Young Americans“, parašytame kartu su Johnu Lennonu (Džonu Lenonu), o šią metamorfozę pakeitė monotoninis burdonas, kai bendradarbiaudamas asu Brianu Eno (Brajenu Eno) jis Berlyne sukūrė „Heroes“.

Didžiosios sėkmės jis sulaukė pirmaisiais devintojo dešimtmečio metais, kai pasirodė jo stilingas „Let's Dance“, taip pat surengus didelio užmojo gastroles Amerikoje.

1985 metais jis bendromis jėgomis su Micku Jaggeriu (Miku Džageriu) sukūrė „Dancin' in the Street“ perdirbinį, kuris padėjo įgyvendinti „BandAid“ ir „LiveAid“ labdaros projektus.

„Visą savo karjerą aš išties dirbau su ta pačia tema“, – 2002 metais interviu AP sakė sakė D.Bowie.

„Kelnės gali keistis, bet tikrieji žodžiai ir temos, kurias aš rinkausi rašyti, yra tai, kas siejasi su vienuma, pametimu, baime ir nerimu, — ryškiausiais gyvenimo momentais“, – sakė jis.

Pastaraisiais metais D.Bowie nesirodė viešumoje, kurios jis, kaip pranešama, ėmė vengti, kai praėjusio dešimtmečio pradžioje jį ištiko širdies smūgis.

Prieš trejus metus jis išleido niūrų albumą, pavadintą „The Next Day“, — pirmą savo įrašą per dešimtmetį, kuris buvo slapta sukurtas Niujorke.

2013 metais jis vėl nustebino pasaulį per savo 66-ąjį gimtadienį išleidęs netikėtą singlą „Where are We Now?“, kurį kritikai į vertino kaip jo praeities viršūnėms prilygstantį proveržį.

Savo paskutiniame albume „Blackstar“ muzikantas iš popmuzikos pasuko į naujojo džiazo sritį, neatsisakydamas savo polinkio į inovacijas.

Didžiosios Britanijos premjeras Davidas Cameronas (Davidas Cameronas) D.Bowie mirtį įvertino kaip „didelę netektį“.

„Išaugau klausydamasis ir žiūrėdamas popmuzikos genijų Davidą Bowie. Jis buvo perkūrimo meistras, kuriam tai puikiai pavykdavo. Didelė netektis“, ž premjeras parašė savo „Twitter“ paskyroje.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra