Pereiti į pagrindinį turinį

Sasha Son(g) – finale. Ar Lietuvai to užteks? (papildyta 21.20 val.)

2009-05-16 19:57
Viltys: Sasha Son(g) skelbia, kad patekdamas į finalą jau pasiekė savo svarbiausią tikslą. Bet „Eurovizijos“ konkurso gerbėjai, žinoma, tikisi daugiau.
Viltys: Sasha Son(g) skelbia, kad patekdamas į finalą jau pasiekė savo svarbiausią tikslą. Bet „Eurovizijos“ konkurso gerbėjai, žinoma, tikisi daugiau. / „Reuters“, AFP nuotr.

Lietuvos atstovas Sasha Son(g) – "Eurovizijos" finale ir todėl neišgirs maždaug 90 proc. visų tų blogų komentarų, kuriuos po jo pasirodymo pusfinalyje jau baudėsi rašyti internautai.

Sashai Son(g) Lietuva atleido net už tai, kad drįso rusiškai atlikti dainos pabaigą (ir ta kulminacija, beje, nuskambėjo stipriausiai). Bet galima įsivaizduoti, kiek jis išgirstų, jei būtų nepasisekę taip, kaip nelaimėliui latviui Intarui Busuliui, per tą patį pusfinalį išsidraskiusiam scenoje iki devinto prakaito ir neišgelbėtam nuo nesėkmės net dainos rusų kalba.

Lietuvos jaunųjų konservatorių lyderis turbūt nebūtų likęs vienintelis, dėl minėtosios priežasties išvadinęs rusų tautybės bendrapilietį Dimą Šavrovą "išgama". Liūdna, bet jis ir dabar nėra toks vienintelis.

Sasha Son(g) prasimušė, ir todėl jo pasirodymo scenografija, kuri buvo akivaizdžiai pati kukliausia iš antrojo pusfinalio dalyvių, laimingų "Eurovizijos" žiūrovų vadinama ne pilka, nykia ar klaikia, o elegantiška ir įsimintina.

"Eurovizijos" konkursą komentavęs muzikologas Darius Užkuraitis dar prieš Sashos Son(g) pasirodymą pajuokavo, kad jei Lietuva nepateks į finalą, galėsime kaltinti scenografiją sugadinusius Maskvos režisierius. Bet jei Sashai Son(g) būtų nepasisekę, daugiausia, ko gero, būtų kliuvę jo komandai. Kad nesilaikė svarbiausios taisyklės – niekada nesipykti su aptarnaujančiu personalu.

Apie tai dar prieš pusfinalį, kai visai Lietuvai ir pusei Rusijos jau gėlė dantis nuo Lietuvos delegacijos aimanų ir skundų, užsiminė ir "Eurovizijos" scenoje jau stovėjęs Andrius Mamontovas. "Skųstis yra labai netikusi reklamavimosi strategija", – viešai komentavo šis atlikėjas. Susidraugauti su visais režisieriais, apšvietėjais, operatoriais ir kt., jo nuomone, reikėjo dar prieš pradedant vaikščioti į dalyvių rengiamus vakarėlius.

Bet ir čia mums pasisekė: dalies jautrių žiūrovų būgštavimai, kad transliacijos komanda kerštaudama pasistengs kiek galėdama prasčiau nufilmuoti mūsų atstovo pasirodymą, nepasitvirtino.

O Sashos Son(g) komanda tikisi, kad finale, pakoregavus kai kurias smulkmenas, vaizdas bus dar geresnis.

Šiandien Sashai Son(g) nereikės kamuotis, ilgai laukiant išėjimo į sceną. Jis dainuos pirmas. Ir tai sužinojusi pusė Lietuvos (taip taip – pusė: Lietuvos televizija praneša, kad antrojo pusfinalio vidutinė auditorija buvo 20,7 proc. Tai yra apie 671 tūkst. – 58,8 proc. visų televizijos žiūrovų) vėl aiktelėjo – padainuos vargšas Lietuvos atstovas, o iki pasirodant paskutiniam dalyviui visi jį pamirš. Pamatysime tai jau netrukus. O konkurentų sąrašas išties ilgas – iš viso finale dalyvauja 25 šalys – ir bauginantis.

Finalo dalyvių pasirodymo eilė: Lietuva, Izraelis, Prancūzija, Švedija, Kroatija, Portugalija, Islandija, Graikija, Armėnija, Rusija, Azerbaidžanas, Bosnija ir Hercegovina, Moldova, Malta, Estija, Danija, Vokietija, Turkija, Albanija, Norvegija, Ukraina, Rumunija, Didžioji Britanija, Suomija, Ispanija.

Verta atkreipti dėmesį, kad šiemet „Eurovizijoje“ išbandoma nauja balsavimo sistema: žiūrovų balsai lems tik pusę šalies skiriamų balų. Kitą pusę skirs profesionalų žiuri.

 

Lietuvos komisijos nariai paaiškėjo tik likus valandai iki finalo pradžios - prasidėjus specialiai "Euroviziją" pristatančiai Dariaus Užkuraičio laidai. Toks slaptumas, paaiškino D.Užkuraitis, buvo reikalingas tam, kad kitų šalių atstovai nebandytų paveikti mūsų komisijos narių.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra