Iš kelių dienų kelionių lietuviai grįžta su pilnais lagaminais drabužių, daugybe įspūdžių ir naujų idėjų
Verslininkė Gintarė Meiluvienė išjungė kompiuterį:„Pasistengsiu užmiršti visus darbus, pasisemti naujų įspūdžių.“
Su gyvenimo draugu Mantu Marcinkevičiumi ir bičiuliu Mantu Petruškevičiumi prieš Vėlines ji susikrovė lagaminus.
Dažnai į trumpas keliones išsirengiantys bičiuliai šį kartą pasirinko Barseloną. Į Lietuvą jie grįžo sekmadienio vakarą. Vakarų Europoje populiarios savaitgalio išvykos vis labiau įsitvirtina ir Lietuvoje.
Labiausiai lietuviai pamėgo didžiųjų Europos šalių sostines. Savaitgalio maršrutai dažnai driekiasi ir į kaimyninių šalių miestus. Kai kurie lietuviai keliones pradeda Rygos oro uoste. „Pramogų“ žurnalistė skido reisu Ryga-Londonas.
„Praėjusį savaitgalį buvo tikras bumas, ne visi gavo bilietus, - konstatuoja turizmo agentūrų atstovai. – Tokios atostogos vis populiarėja, ypač kai savaitgaliai pailgėja keliomis dienomis.“
Vyksta aplankyti giminaičių
Trečiadienio vakaras, Rygos oro uostas. Lietuvių ir latvių kalbos čia vienodai populiarios. Oro uosto darbuotojai paaiškino: maždaug penktadalis Latvijos sostinėje aptarnaujamų keleivių – lietuviai, dažniausiai Šiaurės ir Vakarų Lietuvos miestų gyventojai.
Prieš vidurnaktį pakilusiame lėktuve – nė vienos laisvos vietos. Daugelis vyksta aplankyti giminaičių, draugų. Šalia manęs sėdėjusi aštuoniolikmetė latvė dvejus metus nematė savo sesers. „Pasiilgau, ji kviečia atvykti. Pagaliau pamatysiu, kaip įsikūrė“, - džiaugėsi mergina.
Ji žadėjo pasivaikščioti po Londoną – pakilti garsiuoju apžvalgos ratu, nueiti prie Parlamento rūmų, karalienės rezidencijos. Merginai rūpėjo miesto naktinis gyvenimas.
Oro uoste keleivius pasitiko giminaičiai. Plačios šypsenos ir šilti apsikabinimai – taip prasidėjo lietuvių savaitgalis Britanijos sostinėje.
Vaikščiodama po miestą, vakarieniaudama, pietaudama Londono užeigose nesitikėjau išgirsti lietuvių kalbos, tačiau sutikau ne vieną Londone besiilsinčią lietuvių porą.
Tuo metu verslininkai, gydytojai, televizijos garsenybės nuo rutinos ir rūpesčių stengėsi pabėgti kituose Europos miestuose.
Katalonijoje – stiliaus pamokos
Klubo „Zepelinus“ vadovė G.Meiluvienė laukė vakaro. Kai nuvyksta į kitą Europos šalį, ji būtinai apsilanko keliuose naktiniuose klubuose. „Kelionėje stengiuosi pamiršti rūpesčius, bet būtinai pasidomiu ir naktinių klubų madomis, - šypsojosi verslininkė. – Gerai, kad galiu suderinti darbą ir malonumus.“ Vėlai vakare Barselonoje atsidaro geriausi restoranai. Lietuviai mėgavosi jūros gėrybių patiekalais. „Vien dėl maisto verta skristi į Barseloną“, - Gintarė dievina ispanišką virtuvę.
Jos bičiulis M.Petruškevičius Barselonos natiniuose klubuose apžiūrinėjo ne interjerą, o lankytojus, tiksliau, jų aprangą. „Ispanai – stilingi žmonės, - reziumavo mados žinovas. – Parsivežiau labai gerų idėjų.“
Stilistas netiki atsitiktinumais, bet Barselonoje buvo maloniai nustebintas - pirmąjį lapkričio savaitgalį čia vyksta mados dienos. Jis apsilankė keliuose renginiuose, nors iš anksto planavo tik linksmintis ir susitikti su draugais.
„Laiko liko ir tokiems malonumams, - sako jis, su bičiuliais apžiūrėjęs garsiuosius Barselonos architektūros šedevrus, aplankęs parodas, vakarus leidęs prie grojančių fontanų, plaukiojęs jachta.
Kai Lietuvoje pūtė žvarbus vėjas, Barselonoje švietė saulė. Bičiuliai stengėsi pranykti minioje. „Ir mums tai pavyko, - šypsojosi Gintarė. – Susidarė įspūdis, kad tuo metu Katalonijos sostinėje buvo visa Europa. Visi linksminosi iki šeštos valandos ryto.“
Pamilo meilės miestą
Vilnietis stilistas savaitgalius yra praleidęs Paryžiuje, Berlyne, Amsterdame. „Savaitgalio kelionėms renkuosi tuos miestus, kuriuose verda naktinis gyvenimas“, - sakė jis. Perkama meile garsėjančioje Olandijos sostinėje Mantas pasižvalgė ir po Raudonųjų žibintų kvartalą.
Gruodį stilistas dar kartą ketina skristi į Prancūzijos sostinę. „Pakvietė draugai. Jie užsakys bilietus, viešbutį. Man beliks susimokėti ir skristi“, - kartais vilnietis nespėja išsikrauti lagaminų.
G.Meiluvienė rekomenduos lankytinas vietas. Monmartre ją labiausia sužavėjo žmonės. „Atsisėdi, pietauji, groja muzika. Daugelis prancūzų nusišypso, sutinka tarsi giminaitį“, - pasakojo verslininkė.
Ar tokie savaitgaliai – brangus malonumas? „Kelios dienos Europos miestuose atsieina panašiai kaip savaitė kurorte. Tokios išvykos – tarsi mažos atostogos. Be to, jų nereikia planuoti. Sėdi į lėktuvą ir skrendi“, - tokio poilsio privalumus vardijo G.Meiluvienė. Vienam asmeniui trijų dienų kelionė kainuoja nuo 1500 iki 3000 litų.
Puiki proga įsigyti drabužių
Vaiko teisių apsaugos tarnyboje dirbanti Olga ir LNK atstovas spaudai Gediminas Malaškevičiai augina dvi dukras. Dėl to priversti planuoti ir trumpas savaitgalio išvykas.
Tačiau šeima rado išeitį. Praėjusį savaitgalį į Amsterdamą vyko su septynių mėnesių dukrele. „Neturėjome kitos išeities, pati maitinu, - sakė Olga. - Vyresniąją palikome močiutei.“
Amsterdame pora mėgavosi šeimyniniu poilsiu. „Turėjome galimybę pajusti kitokią kultūrą, bendrauti su naujais žmonėmis. Mūsų tikslas buvo apsipirkti, pailsėti“, - savaitgalio įspūdžiais gyvena Olga.
Bilietai ir viešbutis šeima atsiėjo apie 2500 litų. „Brangus miestas, bet nieko nepadarysi, norėjome gyventi centre, ir neprašovėme“, - įsitikinusi O.Malaškevičienė.
Iki tol jie lankėsi Berlyne, Londone. Amsterdame ir Paryžiuje. „Iš visų miestų parsivežėme ne tik naujų įspūdžių, bet ir drabužių“, - šyptelėjo moteris, dažnai su vyru apsilankanti Europos sostinių teatruose ir koncertų salėse.
Naujausi komentarai