Televizijos projektų įkvėpti žinomas aktorius, scenografas ir dainininkas įsteigė akademijas, kuriose žvaigždes lipdo iš kitų profesijų atstovų
Viešųjų ryšių specialistas Saulius Majauskas deklamuoja ketureilius. Stiuardesė Gailė Bimbaitė uždainuoja tarsi popmuzikos karalienė. Gydytoja Goda Denapienė energingai trypia pagal ispanišką muziką.
Kas apėmė tuos žmones? Jie tiesiog pramogauja, nors patys tokią laisvalaikio veiklą vadina mokslu. Žinių šie vyrai ir moterys semiasi ne bet kur, o iš ne kartą scenoje ir televizijos ekranuose matytų žmonių: choreografo Jurijaus Smorigino, aktoriaus Audriaus Bružo, dainininko Luko Pačkausko.
Garsūs vyrai rado, kaip išnaudoti scenoje įgytą populiarumą – jie įsteigė akademijas, kuriose vaidina teisininkai, šoka medikai, o uždainuoja ir apsaugininkai.
Moko įveikti baimę
Po akimirkos prasidės repeticija. Pirmas pasirodo aktorius A.Bružas. Tačiau šį kartą jis ne vaidins, o ves aktorinio meistriškumo pamoką. Dainininko L.Pačkausko įkurtoje akademijoje „Idėjų linija“ jis – vienas mokytojų, kurie neprofesionalus moko šokti, dainuoti ir vaidinti.
„Audriumi pradėjau žavėtis žiūrėdamas televizijos laidą „Pagauk kampą“, – nusivilkdamas striukę kalbėjo pirmas mokinys S.Majauskas. Studijos duris pravėrė ir kelios merginos. „Noriu laisvai jaustis scenoje“, – sakė apie dainininkės karjerą svajojanti penkiolik-metė Viktorija Karpova.
„Pradėsime apšilimą“, – mokinius paragino aktorius. Veidrodinėje salėje išsirikiavę mokiniai atrodė įsitempę. „Kažin ar pavyks, – atsiduso moksleivė V.Karpova. – Kol gerai nepažįstu kitų, sunku nugalėti save ir atsipalaiduoti.“
Vilnietė šokio, dainavimo ir aktorinio meistriškumo pamokas lanko vienus metus. Ji turi svajonę – kada nors išgarsėti visoje Lietuvoje. „Noriu laisvai jaustis prieš auditoriją“, – sakė viešųjų ryšių specialistas S.Majauskas. Jis niekada nesvajojo tapti aktoriumi ar šokėju. Vyras tikisi, kad A.Bružo improvizacijų pratimai padės atsipalaiduoti ir nugalėti baimes.
Tarp dėstytojų – ir Deivis
Erdvioje fojė prieš veidrodį staiposi atlikėja Mini-Me. Iš ant sienos sukabintų nuotraukų į ją žvelgia pedagogai: Deivis, Paulius Šinkūnas, Justė iš grupės „Šokoledas“. Mini-Me ruošiasi jų paskaitai.
Jei klientai pasiteirauja, ar mokytojai Justė, Deivis turi ne per mažai patirties, L.Pačkauskas atšauna: „Deivis daug metų atidavė scenai. Be to, mokosi Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, jis daug žino. Justė intensyviai koncertuoja ir šoka. Juk dauguma mūsų akademijos lankytojų – jaunimas. Bendrą kalbą lengviau randa su bendraamžiais.“
Lukas talentų laukia įrašų studijoje, ypač tų, kurie stalčiuje kaupia originalias dainas. Arba tų, kurie savo kūryba nori nustebinti kolegas ir artimuosius. „Visi gali dainuoti“, – imti mikrofoną į rankas ragino atlikėjas.
Išjudina karatistus
„Vilniaus baleto“ mėgėjų studijoje yra tik vienas profesionalas. Tai J.Smoriginas, kitiems tai laisvalaikio pomėgis. Jau septintą sezoną ant parketo prakaitą lieja vadybininkai, ekonomistai, renginių organizatoriai, filologai.
J.Smoriginas daugybę metų avi puantus, dėsto, tačiau šiuo metu pats jaučiasi tarsi egzaminuojamas studentas. „Būsiu nekuklus. Televizijos žiūrovams patinka mano statomi „Aistringi šokiai“, nors per savaitę sukurti pusantros valandos kompoziciją verslininkui, karatistui ar skulptoriui nėra paprasta. Juo labiau kad prieš mėnesį tie žmonės apskritai nešoko.“
Iš Kauno kilęs profesionalus choreografas džiūgauja – televizija padės pritraukti dar daugiau šokio mėgėjų. „Projekto dalyvė gydytoja Goda Denapienė perspėjo: jei iškris iš televizijos šou, ateis į studiją“, – keturiasdešimtmetę į „Vilniaus baleto“ mokyklą būtinai užrašys pats choreografas.
Vyrams trūksta kantrybės
Ar visi gali šokti? „Būtina koordinacija, muzikos pojūtis, bet nesvarbi išvaizda. Šoka ir apkūnios merginos, jei yra artistiškos, išsilavinusios. Sulieknėjusi dalyvavo koncertuose“, – mitus, kad šokėjos turi būti lieknos, griovė choreografas.
Šokėjos apgailestauja tik dėl vieno – į „Vilniaus baleto“ studiją retai užsuka vyrų. „Vyrai iš prigimties yra tinginiai. Pasiblaško, pamato, kad reikia labai daug dirbti, ir mauna į šoną“, – stipriąją lytį kritikavo maestro.
Moterys turi daugiau kantrybės. Taip tvirtina ir trečius metus šokių salėje kūną lavinanti Gailė Bimbaitė. „J.Smoriginas negaili pastabų, nors man dažnai atrodo, kad viską moku.“
24-erių vilnietė negalvoja apie profesionalią sceną. „Ant parketo atsigaunu po sunkios darbo dienos“, – paaiškino stiuardese dirbanti G.Bimbaitė.
Svajoja apie sceną
Akademijose netrūksta žmonių, kuriuos užbūrė scena. Grupės „Kastaneda“ narys L.Pačkauskas sako, kad daugelis jo mokinių – jauni žmonės. „Tačiau ateina ir vyresnių, kurie turi klausą, nori ją lavinti ir prasmingai leisti laiką“, – klientus apibūdino dainininkas.
Jo žodžius patvirtina ir aktoriai mėgėjai. „Mane traukia scena, noriu vaidinti, – viliasi ne viena „Vilniaus baleto“ mokinė. – Jau per pirmą repeticiją supratau, kad šokiai yra tai, ko man reikia.“
Tokioms kaip ji Kristoforo premijos laureatas J.Smoriginas negailestingas, ragina dirbti kasdien. Į pamokas mėgėjai skuba ne tik vakarais. „Treniruojamės tris kartus per savaitę. Jei statome spektaklį, jie aukoja poilsį, pietus. Viena mergina mokėsi Klaipėdoje, o šoko Vilniuje“, – sakė choreografas.
Ar daug kainuoja mokytis pas žinomus žmones? J.Smoriginas tikina, kad jo pamokos vienos pigiausių Lietuvoje. „Kai vidutinių gabumų buvęs studentas pasakė, kad iš savo mokinių ima daugiau nei šimtą litų per mėnesį – apstulbau. Nesu plėšikas“, – pareiškė J.Smoriginas.
„Idėjų linijos“ direktorius L.Pač-kauskas gerokai atviresnis. „350 litų per mėnesį nėra brangu“, – įsitikinęs jis.
Naujausi komentarai