Smalsiems protams skirtas pasaulio tyrinėtojas užsuko ir į Klaipėdą Pereiti į pagrindinį turinį

Smalsiems protams skirtas pasaulio tyrinėtojas užsuko ir į Klaipėdą

2012-09-09 09:00
Smalsiems protams skirtas pasaulio tyrinėtojas užsuko ir į Klaipėdą
Smalsiems protams skirtas pasaulio tyrinėtojas užsuko ir į Klaipėdą / Neringos ir Vidmanto Girdvainių nuotr.

„National Geographic Explorer“ – neįprastas kruizinis laivas, kuriame kelionių romantika persipina su tyrinėjimais. Jame kiekvienas keleivis – tarsi mokslininkas, asmeniškai prisiliečiantis prie nuostabiausių pasaulio gamtos ir kultūros stebuklų.

Vieši ir viešės

Savaitės pradžioje Klaipėdoje viešėjo su Bahamų vėliava plaukiojantis laineris „National Geographic Explorer“. Šį kartą į garsios tyrinėtojų kompanijos akiratį pakliuvo ir mūsų pakrantė.

Į uostamiestį dar kartą šis laivas atvyks rugsėjo viduryje ir užbaigs šių metų Klaipėdos kruizinių laivų sezoną.

Pernai „National Geographic Explorer“ į mūsų miestą buvo atplaukęs du kartus, kitąmet jis ir vėl čia lankysis gegužę.

Ekskursijų organizatorius Marius Serapinas tvirtino, kad panašiame laive jam kol kas būti neteko, nes šis esąs išskirtinis.

„Dažniausiai pas mus atplaukia didieji masinio turizmo laineriai “Costa Pacifica„, “Ocean Princess„ ar “Christal Simphony".

„National Geographic Explorer“ – kitoks, kitokie keleiviai, net laivo aura kita", – įspūdžiais dalijosi M.Serapinas.

Šis laivas esą nespindi tokia prabanga, kaip kiti kruiziniai laineriai. Nors kruizas juo ir labai brangus, čia svarbiausia ne prabanga, o aplinkos – gamtos, naujų uostų – pažinimas.

Ekspedicijos po Baltiją

Į Klaipėdą užsukantis laineris – vienas iš šešių „National Geographic“ priklausančių laivų, aprūpintas visa ekspedicijoms reikalinga technika. Jame yra ir keli nedideli laiveliai, kuriais mokslininkai iriasi prie kranto, kai prisišvartuoti nėra galimybių, ar leidžiasi į ekspedicijas stebėti kokių nors jūros gyvūnų.

„National Geographic Explorer &Lindblad Expeditions“ kasmet organizuoja ekspedicines nuotykines edukacines keliones po ypatingas pasaulio vietas. Šiais metais jų kelionės maršrutas – devynios Baltijos jūros šalys ir jų gražiausi miestai: Kopenhaga, Stokholmas, Helsinkis, Sankt Peterburgas, Talinas, Ryga, Klaipėda, Liubekas, Gdanskas.

Laivo įgula – aukščiausio rango įvairių sričių ekspertai: istorikai, geologai, archeologai, jūros biologai, kultūrologai. Su jais laivo svečiai nuolatos bendrauja, dalijasi įspūdžiais. Priėmimo valandų ir įprasto protokolo bendraujant su komanda laive nėra.

„National Geographic Explorer“ laivas – išskirtinis, jame plaukia išskirtiniai lydintys asmenys, o į tokią kelionę susirenka žmonės iš viso pasaulio.

Moko garsūs fotografai

Klaipėdietė Neringa Girdvainienė po apsilankymo tyrinėtojų laineryje neslėpė susižavėjimo.

„Laivas funkcionaliai pritaikytas ir tyrinėjimams, ir patogiam keliavimui. Paruošti ne tik specialūs rūbai, bet ir lazdos pasivaikščiojimams. Laivo aplinka labai jauki ir stilinga“, – įspūdžiais dalijosi N.Girdvainienė.

„National Geographic Explorer“ įrengtos puikios erdvės bendrauti, analizuoti, nagrinėti kelionėje pamatytus, užfiksuotus, išgyventus dalykus, keleivius čia užburia ir ypatinga laivo biblioteka.

„Įspūdį paliko susitikimas su pasaulinio garso fotografais vyru ir žmona Cottonu Coulsonu ir Sisse Brimberg. Jie plaukia tame laive ir keleiviams veda fotografijos kursus. Moko, kaip gražiai ir neprimityviai pažvelgti į gamtą“, – pasakojo klaipėdietė.

Susitikimai su garsenybėmis

Kelionę „National Geographic Explorer“ renkasi ne mokslininkai, o paprasti žmonės, savo atostogas norintys praleisti prasmingai.

Kartais į kruizą yra pakviečiami svečiai, kurie praveda trumpus seminarus įvairiomis temomis, uostuose susitinkama pabendrauti su žymiais žmonėmis, pavyzdžiui, Lenkijoje keliautojai susitiko su Lechu Wałęsa, Sankt Peterburge numatytas susitikimas su Michailu Gorbačiovu.

„Tai nėra laivas, kuriuo plaukioja mokslininkai, tai – turistinis laineris, skirtas smalsiems keliautojams, kuriems čia nieko netrūksta“, – įsitikinęs M.Serapinas.

Laive netgi yra apranga, skirta ekstremalioms sąlygoms, kai nuplaukus į Antarktidą keleiviai išsilaipina į krantą.

Brangus kruizas

Kruizai „National Geographic Explorer“ laivu trunka nuo savaitės iki dviejų ir kainuoja nepigiai. Dešimties dienų kelionė atsieina 20 tūkst. JAV dolerių (beveik 55 tūkst. litų) vienam žmogui.

Kai įprastų kruizų kainos yra 2,5 tūkst. eurų (8,6 tūkst. litų). Kitaip tariant, kelionė laivu „National Geographic Explorer“ daugiau nei 6 kartus brangesnė.

„Manau, kad dalį kainos sudaro ir pats “National Geographic Explorer„ vardas. Visa įranga, dėstytojai, pasaulinio garso svečiai, lektoriai irgi kainuoja“, – sakė M.Serapinas.

Laive telpa 145 keleiviai, įgulą sudaro 84 žmonės. Ledo klasės laivas, galintis plaukioti ir atšiauriomis sąlygomis, nėra labai didelis – jo ilgis siekia 112 metrų, kai, pavyzdžiui, „Costa Pacifica“ yra 290 metrų ilgio.

Dėl savo gabaritų „National Geographic Explorer“ yra paslankesnis laineris, juo galima lengviau praplaukti, kur sekliau ir siauriau.

Nei ten dirbančių, nei tuo laivu plaukiojusių lietuvių nėra buvę. Nes tai pakankamai brangu.

„Man ir pačiam būtų labai smagu juo pakeliauti. Tai nėra masinio turizmo kruizas. Jis skirtas žmonėms, besidomintiems gamtos pažinimu“, – pasakojo M.Serapinas.

60 metų pažinimo

Šių kelionių pradininkas – Larsas Erikas Lindbladas. 1950 m. pabaigoje į tokią pažintinę kelionę laivu jis išplukdė pirmąją grupę keliautojų.

Pasaulyje L.E.Lindbladas siekė atrasti nežinomus unikalius kultūros ir gamtos kampelius bei savo atradimais pasidalyti su kitais žmonėmis.

Po šių nuotykinių ekspedicijų jis pavadintas „ekologinio turizmo“ tėvu.

Svenas Olofas Lindbladas, Larso sūnus, daug keliavo su savo tėvu ir anksti mokėsi tyrinėti civilizacijos nesugadintus pasaulio kampelius.

1979 metais Svenas įkūrė bendrovę, įsigijo laivų ir tęsė šviečiamąsias ekspedicijas.

Šiandien kompanija yra orientuota į jau „atrastų vietų“ tyrinėjimus.

Jos moto: „Neturime teisės sunaikinti arba pakeisti pasaulio paveldo taip, kad jis taptų neatpažįstamas. Mes privalome planetą išsaugoti ateities kartoms“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra