Šventės proga – žaismingi muziejų veidai Pereiti į pagrindinį turinį

Šventės proga – žaismingi muziejų veidai

2013-05-15 23:59

Minėdami Tarptautinę muziejų dieną Kaune įsikūrę muziejai šeštadienį duris lankytojams atvers dar plačiau: pasiūlys nemokamų originalių renginių ir kvies panaktinėti.

Mada ir ginklai

Šventiniai renginiai Miesto muziejuje prasidės jau 10 val. Visą pusdienį, 11–16 val., čia vyks kūrybinės dirbtuvės "Laikinosios sostinės mados salonas", 17 val. bus atidaryta paroda "Kauno ponios ir ponai: XX a. 3–4 dešimtmečio stilius", kurioje pristatomos muziejaus fonduose saugomos fotografijos ir ano meto mados žurnalų puslapiai atskleis tarpukario kauniečių aprangos ypatumus, panašumus ir skirtumus su pasaulio mada.

Nuo 18 val. visi norintieji galės užsukti į improvizuotą fotoateljė "Mažasis Paryžius" ir įsiamžinti pasipuošus smetoniško laikotarpio aprangos detalėmis, kurias gamino kūrybinių dirbtuvių dalyviai

Nuo 16 iki 22 val. Kauno miesto muziejus lankytojus priims nemokamai.

Lankytojų lauks ir Vytauto Didžiojo karo muziejus, kuriame nuo 18 val. gros Karinių oro pajėgų orkestras, miesto muzikos mokyklų moksleiviai. Nuo 19 val. bus galima išvysti viduramžių žaidimų bei šokių, 19.30 val. Karo klubų nariai pristatys ginkluotę ir šarvuotę, vėliau bus demonstruojami istoriniai kostiumai. 22 val. Kauno šokio teatras "Aura" parodys vieną naujausių darbų – spektaklį "1863". Nuo 18 val. iki vidurnakčio veiks floristikos paroda "Guns & roses".

Pilyje – kelionė į Viduramžius

Nuo vidurdienio į šventinius renginius pakvies Kauno pilis, kurios prieigose vyks nemokami Kauno miesto muziejaus ir kviestinių edukatorių projektai: gaminami viduramžių kokliai, senoviniai lietuvių žaislai ir muzikos instrumentai, žalvariniai papuošalai. Norintieji galės išmėginti jėgas viduramžių žaidimuose, pašaudyti iš lanko.

Be to, bus pristatyta atnaujinta ekspozicija "Kauno pilies istorijos mozaika" ir naujos ekspozicijos erdvės "Kauno pilies teismas" ir "Prisiliesk prie XVII a. Kauno: nuo koklio iki puodo šukės".

16–16.45 val. veiks Pilies mugė. Visi norintieji galės apžiūrėti pilies gynėjų šarvus, kalavijus ir kitas karui skirtas priemones, išgirsti apie eksponuojamas pagoniškų dievų skulptūras, įsiamžinti gėdos sienoje arba nusifotografuoti vilkėdami viduramžių kostiumą.

16.45 prasidės Nemunu laivu atplaukusių kryžiuočių mūšio inscenizacija, vyks interaktyvi ekskursija po Kauno pilį, kryžiuočio teismo procesas ir egzekucija.

18.35 val. lauko kine – istorinio filmo "Herkus Mantas" (1972 m.) seansas.

Skrydis laiko lėktuvu

Istorinės prezidentūros lankytojai nuo 14 iki 17 val. galės skraidyti laiko lėktuvu ir pasisvečiuoti pas garsiausius Lietuvos lakūnus Steponą Darių ir Stasį Girėną.

Lauke veikiančios fotografijų parodos "Vardan tos Lietuvos! Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gyvenimo skrydis" fone laukia pasakojimai iš Lietuvos aviacijos istorijos, ir, žinoma, pažintis su tautos herojais. Be jau plačiai žinomų jų gyvenimo faktų, bus galima sužinoti ir tai, kuris jų turėjo savo taksi įmonę, būsimą žmoną pamilo krepšinio aikštelėje.

Be to, lankytojams bus atversti ir kiti tarpukario Lietuvos aviacijos istorijos puslapiai. "Sužinosite, kiek lėktuvų turėjo Lietuvos aviatoriai pirmaisiais nepriklausomybės metais, kaip degalų kiekis buvo susijęs su pradedančiųjų lakūnų skraidymo ore trukme. Išgirsite, kas į Lietuvoje išpopuliarino beisbolą, krepšinį ir kitas sporto šakas, kas tokie buvo A.Jucevičius ir R.Girskis. Galėsite apskaičiuoti, kiek degalų reikėjo "Lituanicos" skrydžiui per Atlantą ir kiek valandų truko skrydis", – skelbia Prezidentūros atstovai.

Nuo 17 iki 18.30 val. Istorinės prezidentūros Audiencijų salėje vyks Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokytojos Ingos Raginienės klasikinės gitaros klasės mokinių koncertas. Lankytojai išgirs pačias įspūdingiausias gitaros melodijas, o koncertą užbaigs jungtinis 12 gitaristų ansamblis A.Piazzollos kūriniu "Libertango" ir Monty Normano "Džeimso Bondo tema".

Nuo 20 iki 22 val. Istorinė prezidentūra pakvies į retro kino vakarą (XX a. 1 pusė), skirtą ir vaikams, ir jų tėveliams. Bus pristatytas dailininko, scenografo, lėlininko Stasio Ušinsko sukurtas nuotaikingas pirmasis lietuviškas marionečių filmas "Storulio sapnas" (1938 m.), vieno iš animacinio kino pradininkų Vladislovo Starevičiaus "Vabalų istorijos" ir kiti to laikotarpio meninio kino kūriniai. Žiūrovai pamatys pirmuosius lietuviško kino bandymus, taip pat sužinos apie tarpukario kino virtuvę, kūrėjus ir aktorius, galės pasigrožėti senąja animacija. Su tarpukario kinu lankytojus supažindins kino istorikas ir kritikas Gediminas Jankauskas.

Kaip gimsta velniškas menas

Velnių muziejuje visą šeštadienį (12, 15, 17 val.) vyks nemokamos ekskursijos, per kurias lankytojai ne tik susipažins su ekspozicija, bet ir sužinos daug intriguojančių, netikėčiausių istorijų iš muziejaus gyvenimo.

Visą dieną mažuosius lankytojus ir jų tėvelius į magijos ir burtų pasaulį kvies muziejuje gyvenanti ragana Kankara. Iš jos galima bus išmokti burtažodžių, užkalbėjimų, įdomiausių skaičiuočių, sužinoti originalų jaunystės eliksyro receptą.

Visi žiūrovai galės sudalyvauti jiems labiausiai patikusio eksponato rinkimuose, išvys pačius naujausius, visai neseniai į Velnių muziejų patekusius velniukus. Apsilankiusieji bus pakviesti kurti linkėjimus muziejui ant velniško portreto.

Nuo 19 iki 23 val. laukiami drąsuoliai, nebijantys linksmintis velnių apsuptyje. Europos muziejų naktį vainikuos britų menininko Steveno Vincento Mitchello darbų parodos "Devil‘s" uždarymo renginys. Ekstravagantiškas, išskirtinio mąstymo ir savitos pasaulėžiūros autorius pristatys tik šiai nakčiai skirtą instaliaciją. Bus galima gyvai išvysti kaip gimsta S.Mitchello darbai.

Ypatingą atmosferą kurs alternatyvi grupės "Nekro disko" muzika.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų