Po kelių golfo aikštyne praleistų vala ndų žinomi lietuviai jaučiasi išsekę
fiziškai, bet pasisėmę dvasios stipry bės ir žvalūs
Pirmas smūgis visada būna į žemę. Taip pirmą kartą į golfo lauką atėjusius žaidėjus ramina patyrę tokio laisvalaikio mėgėjai. Ir ragina ilgai nedelsti: Lietuvoje golfo sezonas trunka penkis mėnesius, nuo gegužės iki spalio.
Todėl seni žaidėjai stengiasi kiekvieną savaitgalį užsukti į aikštyną. Atšilus orams juose prasidėjo tikra apgultis.
Atsistojęs prie žymos bendrovės „Hanner“ valdybos pirmininkas Arvydas Avulis primerkia akį ir iškėlęs lazdą taikosi į kamuoliuką. „Kai tik radau laiko, iš karto atvažiavau. Čia supranti, kaip svarbu tikslus smūgis“, – pasitikėjimą savimi demonstravo verslininkas.
Aikštyne jis sutinka ne tik gerų bičiulių, kolegų, bet ir vis daugiau naujų veidų. Sporto klubo „Forma“ savininko Antano Sadausko nestebina tokios tendencijos. „Žmonės supranta, kad golfas – ne vien turtingųjų pomėgis“, – mano jis.
Tikslas – pataikyti į duobutę
Aikštyne paprastai būna taip ramu, kad girdėti čiulbantys paukščiai. Tačiau visi žaidėjai turi tikslą pataikyti į 18 duobučių atlikdami kuo mažiau smūgių. „Kai užvaldo azartas, norisi parodyti emocijas. Tačiau jei pradėsi burnoti, niekas nesupras. Net gavęs baudą nelieji pykčio“, – 53-ejų A.Avulis jau perprato šio aristokratiško žaidimo subtilybes. Tam prireikė nemažai laiko.
Verslininkas golfo lazdą pirmą kartą paėmė prieš trejus metus. „Bičiulis Kęstutis Martinkėnas parodė, kaip mušti kamuoliuką. Nieko neišėjo, – pirmus bandymus su šypsena prisiminė verslininkas. – Bet atsirado didelis noras pataikyti. Kai labai nori, visada pavyksta.“
Išmanyti žaidimo techniką, susikaupti, būti kantriam – dabar A.Avulis žino, ko reikia, kad golfo aikštyne taptum geriausias. „Šios savybės ugdomos per treniruotes. Aikštyne, kaip ir versle, svarbi patirtis. Biure vis dar jaučiuosi geriau, bet tik dėl to, kad verslininkas esu 15 metų“, – palygino vilnietis.
Ir žaidžia, ir dirba
Sporto klubo „Forma“ savininkas A.Sadauskas šiemet išbandė ne tik Lietuvos aikštynus.
Turkijos kurorte Beleke šiuo metu jis dalyvauja tarptautiniame turnyre. A.Sadauskas turi patirties, todėl tikisi užimti bent prizinę vietą.
„Golfą žaidžiu kasdien po 5–6 valandas. Vos atsikeliu, jau galvoju, kaip mušti ir pataikyti. Tik sek-madienius skiriu šeimai ir Dievui – nueinu į bažnyčią“, – sakė verslininkas.
Aikštyne jis tvarko darbo reikalus – kompiuteris ir mobilusis telefonas visada būna šalia. „Tik per varžybas išjungiu ryšio priemones“, – šyptelėjo 44-erių daugelio turnyrų nugalėtojas.
Kokios savybės veda į pergalę? A.Sadauskas neabejoja, kad kantrybė. „Kai nesiseka, norisi lazda daužyti langus, – pripažino uostamiesčio verslininkas. – Tačiau emocijos tik kenkia. Reikia atsipalaiduoti ir smūgiuoti – tada pataikysi į dešimtuką.“
A.Sadauskas jau pusantrų metų klauso lietuvių ir užsienio trenerių patarimų, patirties semiasi iš vaizdo įrašų. „Filmavau ir pats save. Įraše geriau matyti klaidos“, – atskleidė pašnekovas.
Klaipėdietis aikštyne išmoko ne tik tvardyti emocijas, bet ir pasisėmė sveikatos. „Praėjusią žiemą svėriau 119, o dabar – 96 kilogramus. Svorį numečiau žaisdamas golfą. Tai darant dirba visi raumenys – rankų, kojų, nugaros, liemens“, – sakė A.Sadauskas.
Lietuvoje orai nenuspėjami, tačiau retai sujaukia golfo žaidėjų planus. „Oras turėtų būti labai bjaurus, kad sutrukdytų išeiti į aikštyną. Kai lyja tarsi iš kibiro, treniruojuosi po stogeliu“, – bendrovės „Hanner“ valdybos pirmininkas į golfo laukus užsuka kiekvieną savaitgalį.
Kai atšąla, lazdų komplektą vilnietis vežasi į užsienį: „Žiemą Lietuvoje mušinėti kamuoliukus sudėtinga.“ Planuodamas atostogas verslininkas visada pasidomi, ar šalia viešbučio įrengtas golfo laukas.
Turtingųjų sportas?
Ar stilingas ir aristokratiškas žaidimas gerokai paplonina piniginę? Verslininkai ragina šio žaidimo nesieti su elitu. Tačiau bendrovės „Hanner“ savininkas žino, kad elitiniuose klubuose – visai kitokia atmosfera. „Bilietas kainuoja 500 JAV dolerių, aptarnavimo kultūra – aukščiausio lygio. Žaidėjo lazdas nešioja pagalbininkas, vadinamasis „kedis“. Aikštynuose – gėlynai, vandens telkiniai ir kriokliai“, – viename Las Vegaso golfo klubų patirtus įspūdžius prisiminė A.Avulis.
O kiek lėšų užtektų pradedančiam žaidėjui? „Reikia daugiau laiko, ne pinigų. Lazdos laiko mažiausiai penkerius metus. Už 500 litų galima nusipirkti ir puikų panaudotų lazdų komplektą“, – aiškino A.Sadauskas.
Kišenes šiek tiek patuština speciali apranga. „Kolegai viename užsienio golfo klube neleido žaisti, kol jis nepersirengė marškinėlių“, – A.Avulis įsitikino, kad golfo aikštynuose reikia paisyti reikalavimų. Tokį reikalą galima greitai išspręsti – speciali apranga paprastai pardavinėjama pačiuose klubuose.
Naujausi komentarai