Vietoj reklamos – draugų įspūdžiai
Gyva muzika – didžiausias deficitas. Sostinėje veikia vos dešimt tokių klubų. Bet vietų, kuriose galima pasiklausyti gyvos muzikos, vis dėlto yra. Tuos klubus gerai žino muzikologas ir radijo stoties „Opus 3“ vadovas Darius Užkuraitis.
„Europoje nėra miesto, kuriame nebūtų džiazo klubo. Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje grįžta bitlomanijos banga. Publika vėl nori matyti improvizuojančius gitaristus, prakaituojančius būgnininkus. Didžėjams ateina galas. Scenoje stovintis žmogus, kuris klauso prisidėjęs ausinę ir linkčioja, – niekam nebeįdomu“, – apie naujausias madas kalbėjo muzikos ekspertas.
„Pramogų“ skaitytojams jis turi vieną patarimą: jei norite neatsilikti nuo vakariečių, rinkitės gyvos muzikos vakarėlį. „Gyva muzika – tarsi nesurežisuotas spektaklis. Jauti muzikanto nuotaiką, girdi improvizacijas. Daug kartų girdėtas studijoje įsirašytas variantas man atrodo nuobodus“, – D.Užkuraitis vertina tik gyvą muziką.
Koncerto sėkmę lemia muzikantai. „Į renginį eini, kad pataisytum nuotaiką. Nėra blogos muzikos, tik blogi muzikantai“, – seną taisyklę pakartojo D.Užkuraitis.
Ar paprastas žmogus gerą muzikantą gali atskirti nuo blogo? Muzikologas įsitikinęs, kad prasto muzikos skambesio neįmanoma paslėpti. Instrumentinė muzika geriau už elektroninę. Tai dar vienas dalykas, dėl kurio neabejoja muzikologas. „Lietuvoje daug profesionalių džiazo, roko muzikantų, bet trūksta salių, kur jie galėtų pasirodyti. Paradoksas, bet jie geriau žinomi kitose šalyse“, – stebėjosi muzikologas.
O kaip pasirinkti gerą klubą? Svarbus kriterijus – bičiulių įspūdžiai. „Draugai yra bendraminčiai, todėl jie visada patars, kuriame klube geriausia praleisti vakarą“, – įsitikinęs D.Užkuraitis. Užsienyje jis eina tik į tuos klubus, kuriuose jau yra linksminęsi bičiuliai.
Naujausi komentarai