Žinomi Lietuvos žmonės atskleidė, kodėl didžiuojasi būdami lietuviais

  • Teksto dydis:

Belaukiant Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmečio, Kovo 11–osios,  tautiniais kostiumais pasipuošę žinomi Lietuvos žmonės pasakoja, kodėl didžiuojasi būdami lietuviais ir kaip lietuviškas pasas jiems yra padėjęs ekstremaliose gyvenimo situacijose.

Aktorius Leonardas Pobedonoscevas jau seniai savo gyvenimą dalina tarp Lietuvos ir egzotiškos Balio salos. Tačiau neseniai Leonardas keliavo ir po Sibiro platybes, kur jį sustabdė vietos policija. „Galvojau, kas čia bus, jie mane kalbino ir laikė ilgai, nes nesuprato, ką lietuvis savo noru veikia šitoje dykynėje. O pokalbio pabaiga buvo tokia, kad jie stebėjosi, kodėl mes atsijungėme nuo didingos sąjungos ir tarsi norėjo atsakymo, kad mes, lietuviai, dabar labai blogai gyvename laisvoje Lietuvoje“, – ketvirtadienio vakarą 20 val. LNK televizijos laidoje „Valanda su Rūta“ prisimins Leo.

Garsus didžėjus Jonas Nainys neseniai tapo žinomu ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Jonas tapo garsiausio Airijos klubo rezidentu ir yra kviečiamas groti net į Jungtines Amerikos Valstijas. „Pamenu, buvau toks kuklus paauglys iš Pasvalio, niekada negalvojau, kad darysiu tai, ką darau dabar ir dar po visą pasaulį. Tėvai man nuolat kartodavo: kada susirasi normalų darbą“, – pasakoja Jonas ir pridūrė, kad lietuviams nereikėtų būti tokiems kukliems. „Mes turim garsių mokslininkų, menininkų, sportininkų ir nederėtų kompleksuoti, kad esame kažkokie mažesni, mes esame lygūs“, – sakys Nainys.

Kulinarinių laidų vedėja Beata Nicholson atskleis, kad jos britas vyras jau po mėnesio draugystės panoro pasipiršti ir pasakė, kad dėl jos jis gali kraustytis į Lietuvą. „Tiesa, pamenu, kad kai Tomas pirmą kartą atvyko čia, jis labai stebėjosi, kad Lietuvoje žmonės žolę pjauna dalgiais“, – kuriozinę situaciją prisimins Beata.

Aktorius Eimutis Kvoščiauskas Lietuvą per savo gyvenimą matė ir emigranto akimis. Po aktorystės studijų Eimutis vos pragyveno, todėl išvyko uždarbiauti į Angliją. „Teko ir tualetus plauti, ir maistą nešioti, ir tvarkyti. Nors Londonas man patinka ir yra labai gražus, tolerantiškas ir spalvingas miestas, bet ten aš jaučiausi labai svetimas“, – pasakos Eimutis Kvoščiauskas.

Dzūkišku tautiniu kostiumu pasipuošusi reklamos specialistė Dovilė Filmanavičiūtė pasakos, kad per trisdešimt atkurtos nepriklausomybės metų lietuviai labai daug pasiekė, bet vis dėlto daug ką prarado. „Laisvės kartos lūkesčiai pagimdė daug nepamatuotų ambicijų ir nusivylimų. Pusryčiams valgome vaisius iš Peru, planuojame keliones į Paryžių, o per pietus verkiame, kad mums depresija. Statistika rodo, kad mūsų tautos psichinė sveikata šlubuoja. Pagal savižudybes pirmaujame, vis dar aiškinama, kad berniukai neverkia, o mergaitės negali užkariauti pasaulio” , – kalbės Dovilė Filmanavičiūtė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių