Žydrojoje pakrantėje svetimšaliai mokosi džiaugtis gyvenimu Pereiti į pagrindinį turinį

Žydrojoje pakrantėje svetimšaliai mokosi džiaugtis gyvenimu

2012-11-25 21:00
Žydrojoje pakrantėje svetimšaliai mokosi džiaugtis gyvenimu
Žydrojoje pakrantėje svetimšaliai mokosi džiaugtis gyvenimu / Asmeninio archyvo nuotr.

Nica, Kanai, Monakas – šie vietovardžiai daugelio ausiai skamba egzotiškai ir asocijuojasi su prabangaus gyvenimo ženklais. Žydrosios pakrantės perlai nekasdienių įspūdžių ištroškusiems turistams jų pažeria išties su kaupu.

Pakeri savita aura

Aistringas keliautojas Arvydas Mickus, šiame regione lankęsis jau dukart, neabejoja, jog į jį išsiruoš ir dar bent kartą. Anot pašnekovo, skambūs garsiųjų kurortų pavadinimai – tik prekiniai ženklai, tačiau išties Žydrosios pakrantės regionas pakeri savita aura ir užburia išskirtiniu žavesiu.

„Čia teko lankytis ir pavasarį, ir rudenį. Gamtos grožis, ypač pavasarį, – nenusakomas, – pripažino klaipėdietis. – Ši vieta ne tik unikali gamtiškai, bet ir labai jauki dvasiškai, žmonės geranoriški, palankiai žiūri į svetimšalius. Jie neskuba gyventi, moka džiaugtis gyvenimu ir prie to pratina turistus.“

Vienas didžiausių Žydrosios pakrantės miestų – Nica su maždaug 400 tūkst. gyventojų – laikomas strateginiu šio regiono tašku.

„Iš čia ne tik patogu keliauti po visą regioną – iš Nicos per Grasą veda ir garsusis Napoleono kelias, kai jis 1815-aisiais pabėgo iš tremties Elbos saloje savo paskutinei kovai prie Vaterlo, kurią gėdingai pralaimėjo. Šis kelias pereina į Verdono tarpeklį, kuris yra gražiausių Europos kanjonų dešimtuke. O kanjonas užsibaigia Trijų Kryžių ežeru, ant kurio pakrantės stovi įspūdinga šventosios Kotrynos bažnyčia – viena labiausiai lankomų piligrimų vietų“, – pasakojo A.Mickus.

Be abejo, keliautojų dėmesio nusipelno ir Graso miestas, kuris garsėja kaip pasaulinė kvepalų sostinė.

Vanduo priminė arbatėlę

Pasak pašnekovo, Nicoje atrastų ką veikti tiek aktyvaus, tiek pasyvaus poilsio gerbėjai: čia gausu įvairių muziejų, puikus botanikos sodas, plati pakrantė, vis dėlto nemaža dalis paplūdimių – mokami.

Klaipėdietis atkreipė dėmesį, jog dėl akmenuoto grunto mėgautis saulės bei vandens voniomis čia ganėtinai sudėtinga, tad šiems malonumams poilsiautojai mieliau renkasi kitų miestų paplūdimius.

Nicos pakrantė garsėja ir savo salomis. Pašnekovas pasakojo, jog prieš 16 metų, keletą nedidelių salų užpylus gruntu, buvo suformuotas vienas iš nedaugelio pasaulyje oro uostų „ant vandens“.

A.Mickus pripažino, jog Nica, kaip ir kiti šio regiono kurortai, – ne pigus miestas, ypač turistinio sezono metu. Jis tradiciškai trunka tris vasaros mėnesius.

„Ne sezono metu, be abejo, turistų ženkliai sumažėja, tačiau kurortas patrauklus ištisus metus. Pavyzdžiui, gegužę vandens temperatūra siekė apie 18 laipsnių šilumos, o rudenį vanduo iš viso priminė arbatėlę. Be to, tuo metu kur kas palankesnės ir kainos“, – kalbėjo pašnekovas.

Siūlo patogias keliones

Jei yra galimybių, viešint Nicoje A.Mickus bent vieną dieną pataria paskirti aplankant mažesnius jaukius miestelius, tokius kaip Cap D‘Ailas, Roquebrune‘as ar Peillono kaimelis.

„Tiems, kurie pageidauja ramaus šeimyninio poilsio, siūlyčiau rinktis tarp Nicos ir Kanų esantį kurortą Juan les Pins. Čia idealios maudymosi sąlygos ir gerokai mažesnės kainos“, – pripažino klaipėdietis.

Pasak A.Mickaus, visame Žydrosios pakrantės regione jau keleri metai siūloma puiki paslauga – kelionė vadinamaisiais eurobusais.

„Už 1 eurą juo galima važiuoti pakrante nuo pat Monako iki Antibų miesto, kurio pašonėje stūkso Kanai. Taip pat galima rinktis Žydrosios pakrantės traukinuką, kurio bilietas dienai kainuoja 22 eurus“, – aiškino klaipėdietis.

Tiek Nica, tiek Kanai, pašnekovo žodžiais, kadaise buvo maži žvejų kaimeliai.

„Tačiau Kanai atrodo visai kitaip nei Nica. Tai jaukesnis, istoriškesnis bei geresniais – smėlėtais pliažais pranašesnis miestas. Dalis jų, žinoma, mokami, tačiau už jachtų centro driekiasi viešieji paplūdimiai. Be to, Kanai trečdaliu mažesni už Nicą“, – pasakojo keliautojas.

Festivalio spindesys

Jis pripažino, jog Kanai daugeliui pirmiausia asocijuojasi su garsiuoju kino festivaliu. Tačiau rudeniop čia vyksta ir kitas įspūdingas reginys – fejerverkų festivalis.

„Be to, kad anksčiau Kanai labiau garsėjo kaip festivalinis miestas, tačiau maždaug prieš 15 metų jį atrado ir konferencijų rengėjai. Tad jis funkcionuoja ir kaip geras kurortinis miestas, ir kaip verslo centras. Nica tuo pasigirti negali“, – palygino pašnekovas.

Klaipėdietis pastebėjo, jog tik didžiosios kino šventės metu Kanų rūmai atrodo ištaigingai – tuo metu patiesiamas raudonas kilimas, papuošiamas pastatas.

„O kitu metu jis priminė mūsų senosios “Vaidilos„ vaizdą, – palygino pašnekovas. – Beje, norintiesiems sužinoti realią tiesą apie šį festivalį, kaip ir kas čia vyksta, labai rekomenduočiau paskaityti Paulo Coelho knygą “Nugalėtojas lieka vienas".

Lankantis Kanuose klaipėdietis patarė nepraleisti progos apsilankyti ir šalia pilies šurmuliuojančiame turgelyje. „Tai tikras spektaklis – vaizdas nepakartojamas. Apskritai prancūzai labai emocionalūs ir nuotaikingi žmonės“, – šyptelėjo pašnekovas.

Garsina ir personažai

A.Mickus pripažino, jog Nica ar Kanai, be abejo, nesudaro viso Žydrosios pakrantės vaizdo.

Šiam regionui priklauso ir pirmąja oficialia popiežiaus rezidencija garsėjantis Avinjonas – Provanso regiono sostinė, miestas, dar tituluojamas ir pasaulio teatrų sostine, taip pat legendinio personažo grafo Montekristo miestas Marselis bei įspūdingų pilių turtingas Karkasonas, kuriame buvo nufilmuota didžioji dalis filmų apie d‘Artanjaną.

Ką jau ir kalbėti apie nykštukinę, tačiau labai turtingą ir garsią Monako Kunigaikštystę.

Vos 2 km ploto šalyje gyvena apie 30 tūkst. gyventojų. Trečdalį jų sudaro užsieniečiai, kuriuos čia vilioja mokestinės lengvatos.

Keliautojus Monakas žavi išpuoselėta aplinka, puikiais paplūdimiais, įstabia architektūra ir istorija. „Grimaldžių šeima šią teritoriją valdo nuo XIII a. Tad čia yra išlikę ir graikiškų, ir romėniškų pastatų liekanų“, – pridūrė A.Mickus.

Vakarienė – it atrakcija

Keliautojas patikino, jog ieškantiems ypatingų kulinarinių potyrių keliautojams Žydrojoje pakrantėje taip pat neteks nusivilti.

„Visas regionas gali pasigirti elegantiška provansiška virtuve. Tačiau reikėtų neužmiršti, jog vakarieniauti Prancūzijoje būtina ne trumpiau kaip valandą. Pavalgyti restorane per pusvalandį – įžeidimas virtuvės šefui, nes jie yra tikri menininkai, kūrėjai. Ypač jų svetingumas jaučiamas mažuose restoranėliuose, įsikūrusiuose už prabangių viešbučių zonos. Vakarienė čia tampa tikra atrakcija – smagu, kai pats virtuvės šefas išeina pabendrauti su klientais, net padainuoja“, – šypsojosi pašnekovas.

Jo pastebėjimu, gal tik keli viešbučiai Nicoje savo svečiams siūlo švedišką stalą, nes vietinių gyventojų jis vadinamas konvejeriniu maitinimo būdu.

Ne viskas tviska auksu

Pasak klaipėdiečio, ketinantiems vykti į šį regioną derėtų iš anksto gerai apmąstyti kelionės programą, nes spalvingi įspūdžiai ir potyriai gali užlieti it lavina.

Ne veltui sakoma, jog Žydroji pakrantė yra populiariausių Europos atostogų centrų penketuke.

„Net būtų sunku įvardyti, kas įspūdingiau – gamtinis, istorinis paveldas ar kurortų blizgesys. Žinoma, yra ir daug pompastikos, ypač švenčių metu, bet ji negąsdina“, – patikino pašnekovas.

Juolab kad atokiau tviskančios pakrantės ir ištaigingų viešbučių atsiveria ir kitas miestų veidas – su balkonuose plazdančiais skalbiniais bei panašiais proziškais kasdienybės atributais.

„Tai irgi suteikia savotiško žavesio, nes pamatai realų žmonių gyvenimą“, – šyptelėjo keliautojas.

Aurimas Šumbrauskis

Kelionių agentūros „Delta-Interservis“

Vakarų regiono pardavimų ir rinkodaros vadovas

Pietų Prancūzija nuolat traukia Lietuvos keliautojus. Nuostabus klimatas, vaizdingos įlankos, komfortiški kurortai, galimybė aplankyti žvaigždžių pamėgtą Nicą, Kanus, Monte Karlą, pasiduoti gurmaniškiems malonumams ir paskanauti puikaus vyno bei gardžių jūros gėrybių – visa tai paverčia Žydrąjį Krantą atostogų svajonių destinacija. Poilsį Prancūzijos pietuose savo klientams siūlome jau daugelį metų, tačiau iki šiol pasiūlymai buvo rengiami individualiai – jie būdavo susiję su apgyvendinimu apartamentuose, viešbučiuose, atokiau nuo kurortinio šurmulio esančiose vilose; individualiais poilsiniais bei pažintiniais, taip pat – gastronominiais turais. Džiaugiamės, kad šiais metais variantų bus dar daugiau – rugsėjį ir spalį, kai Lietuvoje jau vėsu, o Pietų Prancūzijoje – nuostabus aksominis sezonas, šio regiono kurortus bus galima pasiekti ir tiesioginiais skrydžiais iš Lietuvos į Nicą. Šiuo metu kaip tik vyksta vasaros sezono kelionių išankstinio pirkimo akcija, kai jas galima įsigyti geriausiomis sąlygomis – net perpus pigiau, taikoma mažiausios kainos garantija, kelionių užsakymo metu mokamas tik simbolinis avansas, yra galimybė nemokamai pasikeisti kelionės datą. Ši akcija vyksta iki gruodžio 31 d. Nenusivils kelionių pasiūla ir pažintinių maršrutų mėgėjai. Ateinančią vasarą galima rinktis iš 57 pažintinių kelionių maršrutų autobusu ir 13 pažintinių maršrutų lėktuvu. Prancūzija mūsų pasiūlymuose užima garbingą vietą. Vien iš anksto parengtų pažintinių maršrutų čia turime per 10 – nuo pažinties su sostine Paryžiumi iki žavios kelionės Luaros slėniu arba romantišku pasimatymu su Provansu. Šio sezono naujienos – įspūdingi maršrutai „Pietų Prancūzijos magija ir poilsis Langedoke“ (autobusu) bei „Prancūzijos Provanso kerai ir Žydrasis Krantas“ (lėktuvu). Šioms kelionėms iki pat metų pabaigos taip pat taikomos išankstinio pirkimo nuolaidos.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra