„Turime tęsti sankcijų įgyvendinimą: 17-asis sankcijų paketas yra tai, ko mums reikia jau šį mėnesį, prie to paties – turime didinti tarifus rusiškoms prekėms, (…) taip pat turime priimti sprendimus dėl užšaldyto Rusijos turto panaudojimo finansinei paramai Ukrainai, jos ekonomikai atkurti“, – trečiadienį Varšuvoje kalbėjo K. Budrys.
„Turime dėti daugiau pastangų didindami ir savo gynybą, pasiųsti tvirtą žinią dėl (karinio – ELTA) atgrasymo ir parodyti tam tinkamus pajėgumus“, – pridūrė Lietuvos diplomatijos vadovas.
Ministras šią savaitę dalyvauja ES Tarybai pirmininkaujančios Lenkijos sostinėje vykstančiame neformaliame bendrijos užsienio reikalų ministrų susitikime.
K. Budrio teigimu, ES turi stiprinti ryšius su Jungtinėmis Valstijomis, taip pat diskutuoti apie bendrijos plėtrą bei Ukrainos narystę, nes, pasak ministro, tik tokiu būdu Europoje bus sukurta ilgalaikė, tvari taika.
Užbaigti rengti 17-ąjį sankcijų Rusijai paketą iki savo pirmininkavimo ES Tarybai pabaigos birželio 30 d. anksčiau skelbė norinti Lenkija.
16-asis paketas įsigaliojo prieš keletą mėnesių, per Rusijos invazijos į Ukrainą trečiąsias metines, vasario 24-ąją.
Naujame sankcijų pakete, kaip skelbiama, numatytas draudimas eksportuoti į Rusiją raketų varikliuose naudojamas chemines medžiagas, prekybos apribojimai naujoms Turkijos, Serbijos, Uzbekistano ir JAE bendrovėms, dalyvaujančioms apeinant sankcijas.
Taip pat numatyti nauji apribojimai, nukreipti prieš Rusijos šešėlinį laivyną – daugiau kaip 100 laivų, nelegaliai gabenančių rusišką naftą.
Į sankcijų paketą taip pat turi būti įtrauktas atnaujintas juodasis sąrašas asmenų, bendrovių ir institucijų, kuriems uždraudžiama atvykti į ES ir įšaldomas jų turtas.
Į šį juodąjį sąrašą įtraukta 15 asmenų, pavyzdžiui, mokslinių tyrimų ir verslo įmonių, besispecializuojančių elektroninių komponentų srityje, vadovai, 45 su gynyba dirbančios įmonės iš laivų statybos, transporto ir dronų gamybos sektorių.
Šiuo metu ES juodajame sąraše yra beveik 2,5 tūkst. asmenų, įmonių ir organizacijų.
Naujausi komentarai