„Puikios naujienos – 18-ajam sankcijų paketui pritarta! Europa imasi sankcijų, kurių Rusija negali ignoruoti – jos taikosi į pačią karo ekonomikos šerdį. Tolesnėmis sankcijomis daugiau nei 100 šešėlinio laivyno laivų, 22 Rusijos bankams, draudimais „Nordstream 1“ ir „Nordstream 2“ ir naftos kainų lubų sumažinimu užtikriname, kad Rusija eina keliu, išeikvojant kruvinus pinigus“, – socialiniame tinkle „X“ rašė K. Budrys.
Pasak užsienio reikalų ministro, ES šiuo sprendimu nutiesė kelią, kuriuo turėtų sekti Vašingtonas, patvirtindamas JAV sankcijas Kremliaus režimui.
G. Nausėda: smogsime Rusijai ten, kur skaudžiausia
Savo ruožtu prezidentas Gitanas Nausėda pažymėjo, kad 18-asis ES sankcijų paketas yra iki šiol griežčiausias.
„Dar vienas galingas smūgis Rusijos karo mašinai – ES ką tik priėmė 18-ąjį ir iki šiol griežčiausią sankcijų paketą. Smogsime Rusijai ten, kur skaudžiausia: naftos eksportui, šešėliniam laivynui, bankams ir karinei pramonei“, – „X“ rašė prezdientas.
„Spaudimas nesiliaus. Ukraina viena nestovės. Pergalė ateis – ir Rusija sumokės už tai“, – pažymėjo šalies vadovas.
ELTA primena, kad penktadienį ES patvirtino naują sankcijų Rusijai paketą, į kurį įtrauktas ir Maskvos naftos eksporto kainų lubų sumažinimas.
Naujos sankcijos patvirtintos po to, kai kelias savaites paketą blokavusi Slovakija atsiėmė veto – tai šalis padarė po derybų su Briuseliu dėl atskiro plano pamažu atsisakyti rusiškų dujų importo.
„ES ką tik patvirtino vieną griežčiausių iki šiol savo sankcijų Rusijai paketų“, – sakė ES užsienio politikos vadovė Kaja Kallas.
Tai jau 18-asis ekonominių ribojimų Maskvai paketas nuo 2022 m., kai Rusija įsiveržė į Ukrainą.
Sankcijos nukreiptos prieš Rusijos finansų ir energetikos sektorius ir yra atsakas į prezidento Vladimiro Putino atsisakymą sutikti su besąlygiškomis paliaubomis Ukrainoje.
(be temos)
(be temos)