Pasak Ministro Pirmininko, gerai išvystyta transporto ir su juo susijusių paslaugų infrastruktūra šiandien padeda tapti pasaulinės rinkos grandinės dalimi, tačiau tam būtinos bendros verslo ir vyriausybių pastangos.
„Būdama Šiaurės–Pietų ir Rytų–Vakarų tarptautinių transporto srautų kryžkele, Lietuva yra svarbus logistikos centras“, – sakė premjeras. Todėl verta išnaudoti tokius tranzito mazgus kaip Klaipėdos jūrų uostas bei kitas logistikos grandines augančiai prekybai tarp dviejų kontinentų.
Vyriausybės vadovo teigimu, Lietuva jau prieš dešimtmetį suprato, kad skatinant ekonomikos augimą, reikia plėtoti transporto jungtis: „Būtent Lietuva inicijavo ASEM diskusiją transporto tema dar 2009 metais Vilniuje surengtame pirmame transporto ministrų susitikime. Čia prasidėjo dialogas, kaip pagerinti susisiekimo tarp šalių, esančių dvejuose kontinentuose, ir kartu – plėtoti glaudesnius ekonominius ryšius“.
Premjeras A. Butkevičius pažymėjo, kad Lietuva per rekordiškai trumpą laiką baigė tiesti naujojo europietiško standarto geležinkelio vėžės atkarpą į Lenkiją, tokiu būdu integruojant Baltijos regioną į Europos geležinkelių tinklą. Šiuo metu rengiamasi paskelbti trijų tarptautinių oro uostų valdymo – koncesininko atrinkimo konkursą. Lietuvos Vyriausybės vadovas pakvietė projekte investuotojus aktyviai dalyvauti transporto sektoriuje didžiausiame valstybinio ir privataus kapitalo partnerystės projekte.
Savo kalboje premjeras taip pat atkreipė dėmesį į regionines problemas – Rusijos ir Ukrainos konfliktą. „Noriu pažymėti, kad vykdomi veiksmai, ginčijant Ukrainos teritorinį vientisumą ir suverenumą, negali būti toleruojami, kad šis pavojus nepasikartotų kituose pasaulio kraštuose“, - sakė Lietuvos Vyriausybės vadovas.
Atsiliepdamas į vieną iš šių metų ASEM susitikimo temų – didinti moterų vaidmenį visose gyvenimo srityse – Ministras Pirmininkas A. Butkevičius pakvietė forumo svečius dalyvauti kitais metais gegužės mėnesį Vilniuje vyksiančioje tarptautinėje konferencijos, skirtoje moterų vaidmens ekonomikoje ir darbo rinkoje didinimui.
Šiemet yra minimos 20-osios ASEM metinės. Šis forumas buvo sukurtas 1996 metais kaip Europos ir Azijos dialogo ir bendradarbiavimo priemonė. Kas dvejus metus apie 50 ASEM valstybių ir vyriausybių vadovų, taip pat aukščiausieji Europos Sąjungos, Europos Komisijos ir Pietryčių Azijos valstybių asociacijos (ASEAN) pareigūnai renkasi į susitikimus nustatyti ASEM prioritetus. Šie aukščiausiojo lygio susitikimai rengiami pakaitomis Azijoje ir Europoje, ankstesnis susitikimas buvo surengtas 2014 m. Milane.
Naujausi komentarai