Pereiti į pagrindinį turinį

D. Grybauskaitė: tikėti Rusijos nuoširdumu labai sunku

2015-09-28 07:49
BNS inf.
AFP nuotr.

Jungtinių Tautų renginiuose Niujorke dalyvaujanti Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad atsižvelgiant į situaciją Ukrainoje, yra „labai sunku“ tikėti Rusijos nuoširdumu, Maskvai kalbant apie taikos iniciatyvas Artimuosiuose Rytuose.

„Vakarai visada buvo už taiką ir demokratiją. Jie įrodė savo visu istoriniu vystymusi. Na o jeigu kalbame apie mūsų kaimynę, tai išties jos taikingumą matome šiandien rytų Ukrainoje, matėme Kryme, matome kitose pasaulio dalyse“, - sakė prezidentė  garso įraše, kurį pirmadienį išplatino Prezidentūra.

„Pasitikėti šalimi, kuri pati vykdo agresyvią ne tik politiką, bet ir karinius veiksmus ir pati dalyvauja agresyviai kitos šalies teritorijoje, tikėti šalimi, kad ji gali atnešti kam nors taiką arba turi nuoširdžius ketinimus kažką sutaikyti arba atnešti taiką, iš tikrųjų būtų labai sunku“, – teigė D.Grybauskaitė.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Jungtinių Tautų Generalinėje Asamblėjoje ketina pristatyti savo viziją dėl bendros koalicijos prieš „Islamo valstybės“ grupuotę. Prieš renginius Niujorke Maskva sustiprino karinę paramą Sirijos prezidentui Basharui al Assadui (Bašarui Asadui), kurį Vakarai kaltina karo nusikaltimais ir ragina pasitraukti iš valdžios. Prieš „Islamo valstybės“ grupuotę kovoja tiek B.Assadas, tiek Vakarų suburta koalicija.

D.Grybauskaitė pirmadienio interviu taip pat paragino reformuoti Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą, sakydama, kad ji tapo „Rusijos įkaite“ dėl naudojamos veto teisės. Kaip pavyzdžius prezidentė paminėjo Maskvos sprendimą vetuoti Jungtinių Tautų rezoliuciją, pagal kurią turėjo būti įkurtas tribunolas, persekiosiantis kaltuosius dėl praeitais metais Ukrainos rytuose įvykusios oro bendrovės „Malaysia Airlines“ lėktuvo katastrofos, taip pat Rusijos veto sprendimui Srebrenicos žudynes paskelbti genocidu.

„Saugumo Taryba tapo Rusijos įkaite, kai reikia spręsti klausimus tokius svarbius kaip genocido paminėjimas arba jo įvertinimas, kaip lėktuvo numušimas – tos rezoliucijos, kurios turėjo įnešti aiškumo, kurios turėjo užtikrinti teisingumą buvo blokuojamos“, – sakė D.Grybauskaitė.

Apie lėktuvo katastrofos tyrimą gali būti kalbama ir Niujorke vyksiančiame renginyje apie teisingumo užtikrinimą sprendžiant tarptautinius konfliktus, kurį kartu organizuoja Lietuvos prezidentė ir Nyderlandų karalius Viljamas Aleksanderis.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų