Pasak D. Žalimo, tie politikai, kurie sako, kad Partnerystės įstatymui – ne laikas, mat prasidėjo karas Ukrainoje, yra neteisūs.
„Jie tiek pat teisūs, kiek teisi Rusija, užpuldama Ukrainą. Čia yra visiškas sąvokų sukeitimas vietomis, nes iš tiesų Partnerystės įstatymas reikalingas tam, kad būtų įgyvendintas žmonių lygiateisiškumas, kad visos šeimos, visi vaikai, augantys visose šeimose, būtų traktuojami lygiai. Taip būtų įgyvendinta Konstitucijos nuostata, kuri įpareigoja saugoti visus vienodai – ar šeimas, sudarytas santuokos, ar partnerystės pagrindu, ar tos pačios lyties asmenų šeimas. Sakyti, kad toks noras, kuris yra susijęs su kertinių žmogaus teisių įgyvendinimu, priešina visuomenę, ją skaldo, yra tas pats, kas sakyti, kad Ukraina yra kalta, nes ji suskaldė tarptautinę bendriją ir dėl to Rusija turėjo pagrindą ją užpulti“, – kalbėjo pašnekovas.
Visas reportažas – LNK vaizdo įraše:
Partnerystės įstatymas reikalingas tam, kad būtų įgyvendintas žmonių lygiateisiškumas, kad visos šeimos, visi vaikai, augantys visose šeimose, būtų traktuojami lygiai.
D. Žalimas atskleidė, kuo šis nesutarimas dėl Partnerystės įstatymo naudingas Rusijai.
„Neabejoju, kad jis buvo sėkmingai kurstomas Rusijos. Nenoriu pasakyti, kad visi, propaguojantys vadinamąją „tradicinę šeimą“ ir pan., yra kaip nors tarnaujantys Rusijai, bet netiesiogiai – taip, nes vienas iš Rusijos ideologijos naratyvų yra būtent kova su vadinamąja „Gayropa“, su žmogaus teisėmis, kurios neva išsigimė. Mes matome to rezultatus – tai yra tiesioginis noras pertvarkyti pasaulį pagal save, paneigti visas vakarietiškas žmogaus teisių vertybes. Vienas iš taikinių yra būtent LGBT“, – sakė buvęs Konstitucinio Teismo pirmininkas.
Pasak jo, jei šis įstatymas būtų priimtas, būtų laimėtas vienas frontas žmogaus teisių srityje.
„Beje, dar ir Stambulo konvenciją reikėtų ratifikuoti, kurios Rusija su Azerbaidžanu nepasirašė. Reikia pasakyti vieną paprastą dalyką: mūsų tai tiesiogiai neliečia, mes patys renkamės, kokį norime šeimos tipą. Nežinau, kodėl tiems, kurie gyvena su skirtingos lyties asmenimis, turi rūpėti tos pačios lyties partnerystė. Kaip tai keičia jų gyvenimą? Manau, kad visi bus laimingesni, kai visi bus vienodai ginami, pagal tą pačią Konstituciją“, – teigė D. Žalimas.
Naujausi komentarai