Darbą pradeda Pasaulio lietuvių ir Seimo komisija Pereiti į pagrindinį turinį

Darbą pradeda Pasaulio lietuvių ir Seimo komisija

2015-11-10 06:22
BNS inf.
Darbą pradeda Pasaulio lietuvių ir Seimo komisija
Darbą pradeda Pasaulio lietuvių ir Seimo komisija / Artūro Morozovo nuotr.

Seimo rūmuose Vilniuje darbą pradeda Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija. Jos darbotvarkėje - Lietuvos pilietybės išsaugojimo, specialios vienmandatės rinkimų apygardos įsteigimo, pabėgėlių priėmimo klausimai.

Antradienį komisija numato svarstyti ne kartą anksčiau keltą idėją užsienyje gyvenantiems Lietuvos piliečiams įkurti atskirą vienmandatę rinkimų apygardą, kurioje jie galėtų išrinkti jų interesams atstovaujantį Seimo narį. Dabar tokie asmenys balsuoja Naujamiesčio apygardoje Vilniuje.

Antradienį komisijos nariai taip pat ketina aptarti Lietuvos pilietybės įgijimo klausimą. Apie procedūras ir terminus juos informuos Migracijos departamento Pilietybės reikalų vedėja Daiva Vežikauskaitė.

Trečiadienį komisijoje bus aiškinamasi, kaip Lietuva pasirengusi priimti 1105 pabėgėlius, kokie pakeitimai numatomi naujajame socialiniame modelyje, bei aptartas pasirengimas referendumui dėl dvigubos pilietybės įteisinimo. Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija yra pareiškusi neigiamą požiūrį į tokio referendumo surengimą. Jie nuogąstauja, kad referendumas neįvyktų. Siūloma ieškoti būdų keisti Pilietybės įstatymą, jame išplečiant dvigubos pilietybės instituto taikymą.

Komisija taip pat žada aptarti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programą.

Jos posėdžiai vyks iki penktadienio.

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija paprastai posėdžiauja du kartus per metus ir aptaria Lietuvoje bei užsienio valstybėse gyvenančių lietuvių bendradarbiavimą, rūpinasi abipuse pagalba ir parama, keičiasi mokslo, kultūros ir kita informacija, Seimui ir kitoms valstybės institucijoms teikia pasiūlymus, kurie padėtų stiprinti valstybingumą ir demokratinių tradicijų puoselėjimą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra