Pereiti į pagrindinį turinį

V. Uspaskichas įniršęs: tai diktatas Europos viduryje

2015-03-24 14:25
BNS inf.
V. Skaraičio / BFL nuotr.

Darbo partijos įkūrėjas Viktoras Uspaskichas prieš balsavimą dėl jo neliečiamybės panaikinimo pareiškė, kad Europos Parlamente veikia „dviejų partijų diktatas“, ir palygino sprendimų priėmimą su situacija autoritarinėje Baltarusijoje.

Įžvelgia diktatūrą

„Europos Parlamente veikia, kaip ir Lietuvoje, dviejų partijų diktatas, tai čia nieko naujo nėra“, - BNS antradienį sakė V.Uspaskichas.

Pasak jo, dėl Teisės reikalų komiteto siūlymo panaikini imunitetą europarlamentarai balsuos negavę išsamios medžiagos.

„Projektas dar neišplatintas, neduotas parlamento nariams susipažinti, kad jie apsispręstų dėl jo balsavimo, ten gi krūva dokumentų yra, faktų. Tai diktatas Europos Sąjungos viduryje“, - kalbėjo V.Uspaskichas.

„Neteisingai, diktatoriškai paruoštas klausimas, balsavimo metu buvo keičiamas tekstas, net nedavė man susipažinti, net nedavė komentuoti. Kaip Baltarusijoje praktiškai“, - teigė politikas.

Jis atkreipė dėmesį, kad į komiteto posėdžius įleidžiamas nebuvo.

Neliečiamybę siūlo naikinti

Europos Parlamento Teisės reikalų komitetas antradienį nusprendė siūlyti naikinti Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę.

Europos Parlamento plenarinėje sesijoje Briuselyje šis klausimas bus svarstomas trečiadienio vakarą, BNS sakė EP Informacijos biuro Lietuvoje atstovas spaudai Robertas Pogorelis.

„EP Teisės reikalų komitetas šiandien rekomendavo panaikinti V.Uspaskicho neliečiamybę finansų apskaitos byloje. EP plenarinės sesijos balsavimas dėl to rytoj (...) Briuselyje“, - informavo R.Pogorelis.

Neliečiamybės panaikinimas leistų Lietuvos apeliaciniam teismui nagrinėti bylą, kurioje žemesnės instancijos teismas už sukčiavimą ir apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą V.Uspaskichui skyrė ketverių metų laisvės atėmimo bausmę.

55 metų V.Uspaskichas savo kaltę neigia ir vadina procesą politiškai motyvuotu. Nuosprendis įsigalios tik po Apeliacinio teismo sprendimo.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų