Bendrame laiške Europos Parlamento pirmininkui Antonio Tajani Žaliųjų/ ELA frakcijos EP pirmininkai Philippe'as Lambertas ir Ska Kelleris pareiškė didelį susirūpinimą dėl tokio Rusijos elgesio ir paprašė EP pirmininko imtis griežtų priemonių.
„Esame labai susirūpinę tuo, kad Europos Parlamento nariui, nepateikus bent kiek pagrįsto paaiškinimo, Rusijos Federacijos institucijos įveda draudimą įvažiuoti į šią šalį. Mūsų, Žaliųjų / ELA grupės narių, atžvilgiu tokios sankcijos jau buvo pritaikytos ir anksčiau, ir todėl mes kreipėmės į Europos Parlamento pirmininką su prašymu dėl Broniui Ropei pritaikytų sankcijų pareikšti protestą atitinkamoms Rusijos Federacijos institucijoms, - sakoma P. Lamberto ir S. Kellerio komentare. - Nuomonės laisvė nėra nusikaltimas. Rusija yra Europos Žmogaus teisių konvencijos signatarė ir turi laikytis tų tarptautinių taisyklių, kurias Rusijos Federacijos valdžia įsipareigojo gerbti ratifikuodama minėtą dokumentą“.
Persona non grata Rusijoje paskelbtas EP narys B. Ropė teigia, kad, nors nebuvo informuotas, kodėl Rusija jį įtraukė į „Rusijos atžvilgiu priešiškiausiai nusiteikusių lietuvių“ grupę, mano, jog tai yra atsakas į jo kritiškus pasisakymus Europos Parlamente dėl „Nord Stream II“ projekto, kuriuo Rusija siekia užvaldyti ES dujų rinką bei suskaldyti Europą.
„Galbūt jiems nepatinka mano parama Ukrainai? O gal kritika dėl prastėjančios žmogaus teisių ir spaudos padėties Rusijoje? Klysta manantys, jog tokiomis priemonėmis oficialiajai Maskvai gali pavykti formuoti palankesnę Europos Parlamento nuomonę apie savo veiksmus. Apskritai, apgailėtina, kad Putino režimas, užgniaužęs žodžio laisvę pačioje Rusijoje, įvairiais būdais bando užtildyti ir kritiką jų atžvilgiu europinėje erdvėje“, - teigiama B. Ropės komentare.
Naujausi komentarai