G. Nausėda gerbs bet kokį Seimo sprendimą dėl mokamų testų, kviečia partijas diskusijai

Prezidentas Gitanas Nausėda sako gerbsiantis bet kokį Seimo sprendimą jo veto dėl mokamų COVID-19 testų darbuotojams ir kviečia partijas į susitikimą ieškant sutarimo dėl pandemijos valdymo.

„Gerbsiu bet kokį Seimo sprendimą, balsavimo rezultatą, o tam, kad ateityje takoskyrų ir galbūt to susiskaidymo į grupuotes būtų mažiau, mes inicijuotume, jeigu pritartų visos politinės partijos, padaryti tarppartinį susitikimą čia, Lietuvos Respublikos Prezidentūroje“, – žurnalistams antradienį sakė prezidentas.

Anot jo, šiame susitikime galėtų dalyvauti ir premjerė Ingrida Šimonytė.

Jame, pasak prezidento, būtų galima „tiesiog pasikeisti nuomonėmis ir pamėginti išvengti tų diametraliai kategoriškų nuomonių, nes ir šitoje srityje sutarimo mums reikia“.

Gerbsiu bet kokį Seimo sprendimą, balsavimo rezultatą, o tam, kad ateityje takoskyrų ir galbūt to susiskaidymo į grupuotes būtų mažiau.

Prezidentas praėjusią savaitę vetavo Seimo anksčiau priimtas Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisas, kad periodiškai testuotis dėl COVID-19 turintys nepasiskiepiję darbuotojai nuo gruodžio 1 dienos tai darytų savo lėšomis.

Valstybės vadovo teigimu, šie Vyriausybės inicijuoti pakeitimai nepadės valdyti pandemijos, o gali reikšmingai pabloginti privalomojo sveikatos tikrinimo – testavimo dėl užkrečiamosios COVID-19 ligos – prieinamumą ir žmonių motyvaciją atlikti šiuos tyrimus.

„Mes turime žvelgti į pandemijos valdymą iš trijų taškų – mažiausiai iš trijų taškų: tai yra vakcinavimas, testavimas ir atvejų atsekamumas. Mūsų nuomone, mokamas testavimas savo eiga, be jokios abejonės, galėtų galbūt dalį abejojančių žmonių paskatinti skiepytis, tačiau testavimo prieinamumas nuo to sumažėtų. Tokiu pagrindu mes pateikiame savo veto“, – antradienį sakė prezidentas.

Praėjusią savaitę, ketvirtadienį, Seime pateikus prezidento veto už tai, kad įstatymas būtų laikomas nepriimtu, balsavo 60 parlamentarų, 68 Seimo nariai balsavo už tai, kad grąžintas įstatymas būtų svarstomas iš naujo.

Galutinai dėl mokamų testų darbuotojams Seime ketinama apsispręsti šį ketvirtadienį.NAUJAUSI KOMENTARAI

Tei.

Tei. portretas
Bet koks sprendimas ,aktas ,nutarimas neturi pažeisti LR Konstituciją. Nes visos minėtis priemonės neturės galios ir bus laikomos ne veikiančiomis pagal LR Konstitucijos 7 straipsnį. Taip kad priimdami sprendimus pasitikrinkite LRKonstitucijoje ar nepazeis jos, konstituciją tai aukščiausi LR įstatymai.

AŠ portretas
PASIGAILĖJO, KĄ PASAKĖ, DABAR KVIEČIA Į DISKUSIJĄ..NORS VERK IŠ JUOKO- TURIM NUOSTABŲ PREZIDENTĄ AUKŠTĄ, NEGRAŽŲ(SKONIO REIKALAS) BET STIPRIAI MUILUOTĄ IR GERAI SLYSTANTĮ.

Anonimas

Anonimas portretas
Gerai Valinskas sake, kad tokia prezidento iskamsa tiktai uz kiausiu pakabinti. Cha cha cha ......pasidziauget savo geru prezidentu, o dabar mars i tvarta.
VISI KOMENTARAI 5
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių