G. Nausėda įsitikinęs: S. Cichanouskajos vaizdo įrašai daryti ne laisva valia

 • Teksto dydis:

Prezidentas Gitanas Nausėda įsitikinęs, kad opozicijos kandidatės Baltarusijos prezidento rinkimuose Sviatlanos Cichanouskajos antradienį paviešinti vaizdo kreipimaisi nebuvo daryti laisva valia.

„Joks sveiko proto žmogus nepatikėtų, kad platinami S. Cichanouskajos vaizdo pareiškimai buvo daryti laisva valia. Tai tik dar vienas įrodymas, kokie metodai naudojami siekiant palaužti žmogaus ir tautos dvasią. Šių metodų liudininkais buvome keletą pastarųjų savaičių“, – savo feisbuko paskyroje rašo G. Nausėda.

Šalies vadovas akcentuoja, kad dabar S. Cichanouskajai reikia atsigauti po patirto šoko ir fizinių išmėginimų.

„Lietuva visada suteiks prieglobstį jėgoms, pasiryžusioms kurti laisvę ir demokratiją. Šią situaciją ir naujausius įvykius Baltarusijoje šiandien aptarsiu su Europos Vadovų Tarybos pirmininku Charlesu Micheliu“, – teigia jis.

ELTA primena, kad opozicijos kandidatė Baltarusijos prezidento rinkimuose Sviatlana Cichanouskaja išplatino vaizdo įrašą, kuriame teigia priėmusi sunkų sprendimą išvykti iš Baltarusijos į Lietuvą. Kitame paviešintame vaizdo įraše, kurio filmavimo laikas ir vieta nežinoma, politikė ragino baltarusių tautą nutraukti protestus.

Kiek anksčiau Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius patvirtino, kad S. Cichanouskaja yra Lietuvoje.

Joks sveiko proto žmogus nepatikėtų, kad platinami S. Cichanouskajos vaizdo pareiškimai buvo daryti laisva valia. Tai tik dar vienas įrodymas, kokie metodai naudojami siekiant palaužti žmogaus ir tautos dvasią.

Sekmadienį vykę Baltarusijos prezidento rinkimai baigėsi be netikėtumų. Nedemokratiškais laikomuose rinkimuose jau ketvirtį amžiaus šalį valdantis A. Lukašenka esą surinko 80,23 proc. rinkėjų balsų, rodo preliminarūs Baltarusijos centrinės rinkimų komisijos (CRK) paskelbti rezultatai.

Pagrindinė A. Lukašenkos oponentė Baltarusijos prezidento rinkimuose S. Cichanouskaja atmetė oficialius rezultatus.

Paskelbus balsavusių rinkėjų apklausų rezultatus, sekmadienio ir pirmadienio vakarą Minske ir kituose Baltarusijos miestuose prasidėjo masinės protesto akcijos, kurios virto susirėmimais su teisėsauga.

Per saugumo pareigūnų ir protestuotojų susirėmimus naktį į antradienį žuvo žmogus, dar dešimtys buvo sužeisti.

 

 

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Janina

Janina portretas
Visos šiukšles į Lietuva,mūsų besmegeniai politikai ir prezidentas priglaus,o mes išlaikisim juos.Matyt kad ne smegenis galvoj o pjukles.

šiaip

šiaip portretas
Kaip suprantu,baltarusių dalis jaunimo nori gyvent taip kaip ukrainiečiai-be pramonės,be darbųmedicin mokama,gal nori braškes Lenkijoje skinti?

Ką gi

Ką gi portretas
tenka pripažinti kad Lukašenka protestuotojus presuoja žiauriai, bet iš kitos pusės tų protestuotojų nebūtų, jeigu Kažkas nefinansuotų kaip kad kažkada Ukrainos Maidano. Nepatenkintų kad išrinko ne tą visada yra. Deja, nieko nebus. Batka ne tik visus uždubasins bet ir ,,aktyvistus" taip nudaigos, kad niekas nežinos nei kur jie, nei kas jiems nutiko. Išnyks be pėdsako. Kaip kad ankstesnė opozicija... O Lietuvos ,,herojams" iš tvarto ir iš kitų pašalių, iš kur jie išlenda artėjant rinkimams, REIKIA UŽČIAUPT SNUKIUS. Jie neturi jokios moralinės teisės lot ant kaimyno kai patys sėdi sude: ir guminėm kulkom į savo piliečius šaudė, ir bado akcijos palapines prie daukantynės per naktį nušlavė, ir Pleckį be priežasties 2 metus kalino. Jau nekalbant kad Venckienę, Lietuvos pilietę, Seimo narę (!) ir teisėją (!) leido iškrypėlių klanui naikint...
VISI KOMENTARAI 65
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių