Generalinis prokuroras prašo Seimo panaikinti V. Uspaskicho neliečiamybę Pereiti į pagrindinį turinį

Generalinis prokuroras prašo Seimo panaikinti V. Uspaskicho neliečiamybę

2013-10-03 10:37
BNS inf.
Generalinis prokuroras prašo Seimo panaikinti V. Uspaskicho neliečiamybę
Generalinis prokuroras prašo Seimo panaikinti V. Uspaskicho neliečiamybę / V. Skaraičio / BFL nuotr.

Generalinis prokuroras Darius Valys prašo Seimo panaikinti buvusio Darbo partijos lyderio parlamentaro Viktoro Uspaskicho teisinę neliečiamybę.

D.Valys į Seimą dėl šio parlamentaro imuniteto panaikinimo ketvirtadienį kreipėsi Vilniaus apylinkės prokuratūros prašymu, praneša Generalinė prokuratūra.

Sostinės prokurorai atlieka tyrimą dėl V.Uspaskicho viešų pasisakymų Darbo partijos bylą nagrinėjusių teisėjų ir teismo atžvilgiu. Seimas jau yra panaikinęs V.Uspaskicho neliečiamybę kitoje - vadinamojoje Darbo partijos juodosios buhalterijos - byloje.

Pagal Konstituciją, Seimo nario negalima patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar kitaip suvaržyti jo laisvės be Seimo leidimo.

Ikiteisminį tyrimą dėl nepagarbos teismui prokuratūra pradėjo rugpjūčio 7 dieną. V.Uspaskichas apie Darbo partijos bylą nagrinėjusius teisėjus yra pasakęs: "Tiesiai šviesiai kalbu – jie nusikaltėliai priimdami tokius sprendimus. Tegu jie mane apskundžia. Jie pabijos, jie bailiai, jie nesavarankiški."

Dėl V.Uspaskicho kalbų į Generalinę prokuratūra kreipėsi Teisėjų taryba.

Anot tarybos pranešimo, kreiptis į prokurorus nuspręsta po to, kai liepos 28 dieną žiniasklaidoje pasirodė informacija, leidžianti įtarti, kad atsakinėdamas į žurnalistų klausimus, V.Uspaskichas "sąmoningai be jokio pagrindo užgauliojo jo bylą nagrinėjusius teisėjus, taip pat ir teismą už jų veiklą, vykdant teisingumą, juos niekinamai išvadindamas nusikaltėliais bei bailiais".

Liepą V.Uspaskichą teismas pripažino kaltu dėl sukčiavimo ir apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo ir skyrė jam ketverių metų laisvės atėmimo bausmę. Nuosprendį apskundė ir jis, ir kiti byloje nuteistieji, taip pat prokurorai.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra