„Grįžę prie diskusijų apie Europos ateitį, neturėtume pasiduoti pesimistų prognozėms, kad galiausiai sutarsime nesutarti. Tiesą sakant, nėra jokių nesutarimų dėl to, kokią ateitį privalome kurti Europai. Ateities Europa turi būti laisva, saugi ir klestinti. Taip pat turi būti įgalintas jaustis ir kiekvienas jos pilietis. Erdvė, kurioje klesti mokslas, verslas ir talentai. Kur paveldas yra saugomas, istorija – pripažįstama ir apmąstoma. O ateitį kiekvieną dieną kuria įgalinti svajotojai ir novatoriai“, – premjerės kalbą cituoja Vyriausybės spaudos tarnyba.
Pasak I. Šimonytės, dabar, kaip ir anksčiau, pagrindinis diskusijų dėl Europos ateities klausimas yra ne tai, ką norime pasiekti, bet kaip tai pasieksime.
„Esu įsitikinusi, kad mes tai pasieksime – pirmiausia – likdami ištikimi sau. Niekada neišduodami vertybių, kurios mus apibrėžia ir vienija. Laisvės, taikos, demokratijos, teisės viršenybės, žmogaus teisių ir žmogaus orumo“, – pabrėžė ji.
Laisvės, taikos, demokratijos, teisės viršenybės, žmogaus teisių ir žmogaus orumo.
I. Šimonytė teigė, jog ištikima vertybėms Europos Sąjunga turi remti Baltarusijos žmonių kovą už laisvę, nepamiršti įkalinto Rusijos opozicionieriaus Aleksejaus Navalno ar karinio konflikto Rytų Ukrainoje.
„Taip, už moralinės pozicijos reiškimą dažnai mokama kaina. Kartais ji yra apskaičiuojama – kaip ekonominių sankcijų atvejais. Kartais ji viršija bet kokius racionalius lūkesčius – nes diktatorių vaizduotei nėra ribų“, – teigia premjerė.
Ji teigė, kad Lietuva tai patyrė savo kailiu, kai Minsko režimas nutupdė „Ryanair“ lėktuvą, kad sulaikytų Ramaną Pratasevičių ar ėmus naudoti neteisėtą migraciją kaip hibridinį ginklą.
„Tačiau kad ir kokią kainą mokame ar tektų mokėti ateityje už tai, kad istorijos akivaizdoje stojame į teisiųjų pusę, ji negali prilygti kainai, kurią mokėtume praradę, arba, dar blogiau, pardavę savo moralinį kompasą“, – sako I. Šimonytė.
Pasak jos, ES privalo pasimokyti iš savo patirties ir prisitaikyti prie nuolat kintančių iššūkių bei jų konteksto.
Ministrė pirmininkė Vokietijoje taip pat dalyvavo diskusijose su kitų ES šalių lyderiais, priklausančiais EPP šeimai, vyko dvišaliai premjerės susitikimai su EPP frakcijos Europos Parlamente vadovu Manfredu Weberiu (Manfredu Vėberiu), Austrijos kancleriu Sebastianu Kurzu (Sebastianu Kurcu).
I. Šimonytę į premjerės pareigas delegavusi Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai yra Europos liaudies partijos nariai.
Naujausi komentarai