I. Šimonytė: dalykas, kurio Kremlius bijo labiau nei sankcijų – Ukrainos sėkmė Pereiti į pagrindinį turinį

I. Šimonytė: dalykas, kurio Kremlius bijo labiau nei sankcijų – Ukrainos sėkmė

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia, kad Vakarų valstybės, siekdamos sustabdyti agresyvią Rusijos politiką, privalo svarstyti ne tik apie sankcijas, tačiau imtis ir kitų priemonių. Viena tokių – aiškiau kalbėti apie Ukrainos galimybes Europos Sąjungoje.

I. Šimonytė: dalykas, kurio Kremlius bijo labiau nei sankcijų – Ukrainos sėkmė
I. Šimonytė: dalykas, kurio Kremlius bijo labiau nei sankcijų – Ukrainos sėkmė / P. Peleckio / BNS nuotr.

„Sankcijos sankcijomis, bet yra kitas dalykas, kurio Kremliaus režimas bijo labiau ir tas vakar vėlgi matėsi gana akivaizdžiai iš pono Putino pasisakymų. Manau, kad tai yra Ukrainos sėkmė. Ir todėl šiuo atveju kitoje pusėje, pozityvioje darbotvarkėje ES tikrai turi galimybių atrasti savyje jėgų pasiūlyti Ukrainai aiškesnę europinę perspektyvą, tuo mobilizuojant žmones ir valdžią reformoms, suteikiant finansinę paramą ir suteikiant kitą paramą, kurios šiomis aplinkybėmis reikia“, – antradienį Vyriausybėje žurnalistams teigė I. Šimonytė.

Ministrės pirmininkės teigimu, viena iš paveikiausių priemonių gali tapti ir draudimas Rusijos gyventojams naudotis Vakarų pasaulio teikiamomis „gėrybėmis“.

Manau, kad artimo rato susijusių asmenų galimybių naudotis Vakarų pasaulio gerove, tą Vakarų pasaulį nuolat maišant su žemėmis, mažinimas yra vienas iš paveikiausių poveikio priemonių.

„Manau, kad yra tam tikrų sričių, kuriose tikrai ne viskas yra daroma. (...) Režimo atstovai arba tarnaujantys režimui Rusijos gyventojai ir jų šeimos nariai išsamiai ir išplėstinai naudojasi Vakarų pasaulio teikiamomis gėrybėmis, ar tai būtų aukštasis mokslas, ar infrastruktūra, ar privačios nuosavybės apsauga, ar bankininkystė, ar kažkokios kitos paslaugos“, – teigė premjerė.

„Ir kaip girdėti iš Jungtinės Karalystės paskutinių sprendimų, tikrai yra nusiteikimo šitą komfortą mažinti. Manau, kad artimo rato susijusių asmenų galimybių naudotis Vakarų pasaulio gerove, tą Vakarų pasaulį nuolat maišant su žemėmis, mažinimas yra vienas iš paveikiausių poveikio priemonių“, – pridūrė ji.

Be to, ministrė dar kartą pabrėžė, kad ir toliau bus siekiama rasti diplomatinių sprendimų.

„Niekada nėra užkirstas kelias diplomatijai ir, manau, kad ir toliau šios pastangos bus naudojamos.(...) Žmonių gyvybės yra visada vertos visų diplomatinių pastangų, kurios yra įdedamos“, – kalbėjo premjerė.

Kremlius Minsko susitarimus išmetė į šiukšlių dėžę

Separatistinių Donecko ir Luhansko „liaudies respublikų“ nepriklausomybę pripažinęs Kremlius Minsko susitarimus išmetė į šiukšlių dėžę, teigia Lietuvos premjerė I. Šimonytė.

„Galbūt kam nors pasirodė, kad tiesiog buvo užfiksuotas status quo, tačiau akivaizdu, kad tai yra gerokai sudėtingesnė situacija todėl, kad, viena vertus, galima labai aiškiai konstatuoti, jog Kremlius, reikalavęs iš Ukrainos besąlygiškai vykdyti Minsko susitarimus pagal Kremliaus interpretaciją, pats tuos Minsko susitarimus išmetė į šiukšlių dėžę“, – antradienį žurnalistams sakė Vyriausybės vadovė.

„Kaip esame ne kartą ir teigę, šita diskusija vyksta ne tik ir tiek apie Ukrainą, kiek apie galios, įtakos zonų prisiskyrimą sau, ir akivaizdu, kad Vakarų reakcija į tai, kas įvyko vakar ir šiandien, bus labai svarbi“, – pridūrė ji.

Planuoja dar vieną vizitą į Kijevą

Įtampai tarp Rusijos ir Ukrainos augant, premjerė I. Šimonytė planuoja dar vieną vizitą į Kijevą.

„Taip, tokių planų yra. Kadangi tas vizitas yra planuojamas su kitų šalių kolegomis, tai, kai datos bus suderintos, paskelbsime. Bet manau, kad netolimu metu – kitą savaitę“, – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje antradienį teigė I. Šimonytė.

ELTA primena, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pirmadienį vėl perstumdė Ukrainos sienas ir, nepaisant užsienio pasipriešinimo, suvereniomis šalimis pripažino separatistinius Luhansko ir Donecko regionus. Dėl to Vakarai ketina skelbti Rusijai sankcijas.

Rusijos užsienio reikalų ministerija ir kitas šalis paragino pasekti Rusijos pavyzdžiu ir taip pat pripažinti teritorijas Rytų Ukrainoje.

Tuo metu 27 ES šalių atstovai antradienį Briuselyje pradėjo savo konsultacijas dėl planuojamų sankcijų Rusijai. Diplomatai agentūrai dpa patvirtino, kad Europos Komisija pateikė konkretų pasiūlymą dėl baudžiamųjų priemonių. Jis, ES šaltinių duomenimis, numato sankcijas daugybei atskirų asmenų, tačiau taip pat ir kitas priemones. Detalės kol kas nežinomos.

 

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra