„Šiandien yra rinkimų rezultatai ir šiandien yra sprendimas dalyvauti parlamentinėje veikloje. Ar jis nesikeis? Gali visko atsitikti, nesu pranašas, nes matau, kaip formuojasi Vyriausybė“, – pirmadienį BNS sakė V. Gailius.
„Įdomiai čia viskas vyksta, bet šiandieninis sprendimas linksta link to, kad galiu grįžti į Seimą“, – pridūrė jis.
Seimo rinkimus laimėjusi Lietuvos socialdemokratų partija iš pradžių nekvietė Liberalų sąjūdžio prisidėti formuojant valdančiąją daugumą, kvietimo sulaukė tik Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ bei Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Tačiau praėjusį trečiadienį partijos prezidiumas nusprendė išplėsti partijų, kurias kviečia konsultacijoms dėl koalicijos, sąrašą. Tarp jų pateko ir liberalai.
Dar prieš Seimo rinkimus Joniškio meras neslėpė turįs tikslą tapti vidaus reikalų ministru ir dalyvauti formuojant naują Vyriausybę.
Galutinai apsispręsti, kurį mandatą rinktis, politikas turi iki pirmojo naujos kadencijos Seimo posėdžio lapkričio viduryje.
Jis pirmadienį patvirtino, kad jo sprendimą lems tai, ar Liberalų sąjūdis taps valdančiosios koalicijos nare.
Joniškio rajono savivaldybės taryba jau parengė nutarimo projektą laikinuoju meru skirti tarybos narį Gediminą Čepulį, o šiam negalint eiti pareigų – Mindaugą Balčiūną.
Spalį vykusius Seimo rinkimus laimėjo Lietuvos socialdemokratų partija, iškovojusi 52 mandatus. Antra liko Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su 28 mandatais, trečia – partija „Nemuno aušra“ su 20 mandatų.
Dar 14 mandatų gavo Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, 12 mandatų – Liberalų sąjūdis, aštuonis mandatus užsitikrino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, tris – Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, po vieną mandatą – Nacionalinis susivienijimas ir partija „Laisvė ir teisingumas“. Į Seimą pateko ir du save išsikėlę politikai.
Naujausi komentarai