Seimo opozicinių konservatorių atstovas Jurgis Razma prašo Etikos ir procedūrų komisijos išaiškinti, kaip spręsti Darbo partijos įkūrėjo Viktoro Uspaskicho imuniteto klausimą, kai komisijai dėl jo neliečiamybės vadovavęs „tvarkietis“ Petras Gražulis atsisako registruoti atitinkamą rezoliucijos projektą.
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos atstovas prašo įvertinti ir P.Gražulio veiksmus - ar nėra pagrindo jam pradėti apkaltos procedūrą.
Taip pat J.Razma prašo įvertinti, ar Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė susiklosčiusioje situacijoje tinkamai atliko savo pareigas, ar jos „neveikimas nebuvo nulemtas siekio veikti savo bendrapartiečio V.Uspaskicho imuniteto išsaugojimo labui“.
K.Razmos vertinimu, atsisakydamas registruoti komisijos daugumos narių balsais patvirtintą siūlymą leisti traukti baudžiamojon atsakomybėn V.Uspaskichą P.Gražulis „nevykdo savo konstitucinių pareigų, pažeidžia Seimo statutą“.
Parlamentaras komisijos taip pat prašo išaiškinti, kaip susiklosčiusioje situacijoje Seimas turi elgtis, norėdamas teisiškai nepriekaištingai išspręsti Seimo nario V.Uspaskicho imuniteto klausimą, pranešė TS-LKD frakcija.
Opozicija siekė į antradienio darbotvarkę įtraukti klausimą dėl Darbo partijos įkūrėjo V.Uspaskicho neliečiamybės, tačiau nesėkmingai. Posėdžiui pirmininkavusi Darbo partijos vadovė, Seimo pirmininkė L.Graužinienė atsakydama į tokį siūlymą tvirtino, kad projektas neregistruotas Seimo posėdžių sekretoriate, tad jo negalima įtraukti į darbotvarkę.
Projektą pasirašyti ir registruoti atsisako laikinosios komisijos dėl V.Uspaskicho neliečiamybės pirmininkas „tvarkietis“ P.Gražulis, nes nepritaria komisijos narių balsų dauguma patvirtintam siūlymui leisti patraukti „darbietį“ baudžiamojon atsakomybėn dėl teismo įžeidimo.
Nors Seimo laikinoji komisija penktadienį pritarė siūlymui parlamentui leisti dėl teismo įžeidimo baudžiamojon atsakomybėn traukti V.Uspaskichą, komisijos pažyma ir atitinkamas rezoliucijos projektas iki šiol neregistruoti Seimo posėdžių sekretoriate.
Komisijos pirmininkas „tvarkietis“ Petras Gražulis BNS sakė po komisijos patvirtintu projektu nepasirašysiantis ir jo neregistruosiantis, nes jam nepritaria ir ketina pareikšti atskirąją nuomonę. „Tvarkietis“ tvirtino raštu kreipęsis į pavaduotoją konservatorių Sergejų Jovaišą, kad dokumentus pasirašytų ir registruotų jis.
Tačiau S.Jovaiša BNS tvirtino nematantis teisinių prielaidų jam registruoti projektą, kurį Seimo sudaryta komisija patvirtino balsavimu. Pasak S.Jovaišos, jis dokumentą galėtų pasirašyti nebent tuo atveju, jei P.Gražulis būtų išvykęs, sirgtų ar būtų kitų svarių priežasčių. Klausiamas, ar negalėtų dokumento registruoti už jį balsavę komisijos nariai, S.Jovaiša aiškino, jog kiltų abejonės dėl projekto legitimumo, tai vėlgi galėtų būti pretekstu vilkinti klausimą.
Už rezoliucijos projektą, kuriuo siūloma leisti traukti V.Uspaskichą baudžiamojon atsakomybėn, praėjusį penktadienį balsavo šeši komisijos nariai - konservatorių, liberalų ir socialdemokratų atstovai. Penki buvo prieš, jie ketina registruoti atskirąją nuomonę.
Pirmoji balsuoti komisijai buvo pateikta komisijos pirmininko „tvarkiečio“ P.Gražulio parengta pažyma, tačiau balsų jai patvirtinti neužteko - penki nariai buvo už, trys - prieš, trys susilaikė. P.Gražulio siūlymą palaikė „tvarkiečiai“, „darbiečiai“ bei „Drąsos kelio“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos deleguoti komisijos nariai. P.Gražulis siūlė neduoti sutikimo V.Uspaskichą traukti baudžiamojon atsakomybėn.
Seimo statutas numato, jog kai tyrimo komisija parengia ir paskelbia savo pažymą bei rezoliucijos projektą, Seimo nario asmens neliečiamybės atėmimo klausimas įrašomas į Seimo artimiausio posėdžio darbotvarkę.
V.Uspaskichą traukti baudžiamojon atsakomybėn prašoma dėl nepagarbos teismui.
Pagal Konstituciją, Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo
Naujausi komentarai