„Merai būtų tiesiogiai suinteresuoti, kad į savivaldybę ateitų investicijos, augtų žmonių pajamos ir mažėtų šešėlis. Kai auga gyventojų atlyginimai, į biudžetą surenkama daugiau įplaukų, o tada ir meras galėtų daugiau uždirbti“, – sako įstatymo pataisą įregistravęs parlamentaras.
Pasak jo, Konstituciniam Teismui (KT) išaiškinus, kad dabartinė merų ir vicemerų algų apskaičiavimo tvarka, kai atlyginimai siejami tik su gyventojų skaičiumi, yra antikonstitucinė, valdantieji užregistravo minimaliai pakoreguotą pataisą, ir toliau savivaldybių vadovų algas siejančią su gyventojų skaičiumi.
„Toks valdančiųjų siūlymas yra atvirai ignoruojantis Konstitucinio Teismo išaiškinimą, kad negalima pagal šį vienintelį kriterijų apspręsti savivaldybių vadovų atlyginimų. Vertėtų įvesti kelis kriterijus, ir vienas iš jų galėtų būti tos savivaldybės gyventojų pajamos.
Jeigu valdantieji prastums savo variantą, tai ir toliau turėsime situaciją, kad Vilniaus bei Kauno merai uždirbs mažiau nei Birštono ar kito mažo miestelio vadovas“, – argumentavo K. Masiulis.
Pasak jo, KT sprendimas, kad dabartinė merų ir jų pavaduotojų algų nustatymų tvarka prieštarauja Konstitucijai ir nebegali būti tęsiama, įsigalios 2020 m. sausio 2 dieną.
Naujausi komentarai