Liberalas siekia apsaugoti žurnalistus nuo persekiojimo už kritiką

Seimo narys Gintaras Vaičekauskas užregistravo Visuomenės informavimo įstatymo pataisą, kuria siekia apsaugoti žurnalistus nuo persekiojimo už kritiką.

ESBO atstovas žiniasklaidos laisvės klausimais šią pataisą įvertino kaip itin reikalingą siekiant užtikrinti žurnalistų nepriklausomumą nuo politinio spaudimo. Lietuvos žurnalistų sąjunga dar šių metų pradžioje ragino Seimą inicijuoti teisės aktų pakeitimus, kurie užtikrintų žurnalistų nepriklausomybę nuo politikų ar valdžios spaudimo, neteisėto persekiojimo už kritiką ir neleistų pažeidinėti pagrindinių visuomenės informavimo principų.

„Paradoksas - niekada nebūčiau pagalvojęs, kad valstybei stuktelėjus 100-ui metų, teks ginti profesiją, kuri garantuoja laisvę ir demokratiją šalyje. Tačiau atėjo metas ginti profesionalų žurnalistą: tą, kuris atkakliai ieško tiesos ir sergi viešąjį interesą“, - sakė Liberalų sąjūdžio frakcijos narys G. Vaičekauskas.

Paradoksas - niekada nebūčiau pagalvojęs, kad valstybei stuktelėjus 100-ui metų, teks ginti profesiją, kuri garantuoja laisvę ir demokratiją šalyje.

Visuomenės informavimo įstatymo pataisa siekiama stiprinti visuomenės ir valstybės tarnautojų atvirumą, ribojant piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi. Įstatymo projekte apibrėžiama, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) stebės, ar valstybės tarnybos darbuotojai laikosi įstatymo ir ar siekdami savo asmeninių interesų nepažeidžia jame nustatytų reikalavimų: nepersekioja viešosios informacijos rengėjų, platintojų ir žurnalistų.

„Lietuvos žurnalistai, kurie gina viešąjį interesą, yra šalies vertybė. Žurnalistai negali būti persekiojami už kritiką, todėl būtina įstatymais užtikrinti žurnalistų saugumą“, - sakė G. Vaičekauskas.

Už kritiką persekiojamų žurnalistų - pilna ir regioninėje žiniasklaidoje, ir nacionaliniuose kanaluose. „Socdarbietis“ Artūras Skardžius patyrė fiasko teisme, kai apskundė vieno didžiausių naujienų portalų žurnalistus - teismas nusprendė, kad teiginiai apie jį finansuojančių verslininkų protegavimą Seime yra pagrįsti. Širvintų rajono merė, taip pat „socdarbietė“, Živilė Pinskuvienė riboja žurnalistų teises savivaldybės posėdžiuose sodindama juos į „gardelius“ ir drausdama vaikščioti po salę, o regioninio portalo redaktorė merės buvo viešai žeminama posėdžio metu.

ESBO atstovo žiniasklaidos laisvės klausimais biuro vyresnysis patarėjas Andrey Rikhteris, vertindamas įstatymo projektą, pritarė, kad tokia įstatymo pataisa reikalinga siekiant užtikrinti žurnalistų nepriklausomumą nuo politinio ar vyriausybinio spaudimo ir neteisėto persekiojimo dėl kritikos.

„Manau, šios nuostatos įgalins tobulinti įstatymų numatytą dalijimąsi viešąja informacija su žurnalistais, tuo būdu užtikrinant žiniasklaidos laisvę Lietuvoje. Linkiu sėkmingai įgyvendinti šią iniciatyvą“, - teigė A. Rikhteris.

Pasak parlamentaro G. Vaičekausko, persekiojimas už nuomonę ir viešąją kritiką Lietuvoje yra nusikaltimas prieš demokratiją, tačiau šiuo metu nėra numatytos aiškios atsakomybės tiems asmenims, kurie piktnaudžiauja savo tarnybine padėtimi, todėl įstatymo pataisa yra siekiama užkirsti kelią pagrindinių visuomenės informavimo principų pažeidimams.NAUJAUSI KOMENTARAI

Va

Va portretas
Ka reiškia SEIMAS koks išsipenėjas paliko!!!

Ir man fui

Ir man fui portretas
aš taip pat manau , kad apie nepriklausomą žiniasklaidą liko tik pasvajoti , o mes mokesčių mokėtojai tų įtakingų asmenų privačiuose versluose dirbantiems žurnalistams turime NEMOKAMAI teikti duomenis iš RC ? Kodėl ? Kodėl mokytojas, slaugė ar kitas dirbantysis turi išlaikyti tokius ,, privačius,, žurnalistus ? Ir visa tai pridengiama ,, nepriklausoma žiniasklaida,, norima ,, užčiaupti, demokratija ...man tai tas noras gauti nemokamai labiau panašėja į komunizmo ilgesį )

jonc

jonc portretas
nu va,surado tema,o tai promyliu daugiau,promyliu naziau...pats nezino ko nori...
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių