Pereiti į pagrindinį turinį

Ministras ginasi: niekas nespaudė pakeisti Vyriausybės nutarimą (papildyta)

2016-02-03 12:08
BNS inf.
Kęstutis Trečiokas
Kęstutis Trečiokas / V. Skaraičio / BFL nuotr.

Aplinkos ministras „tvarkietis“ Kęstutis Trečiokas teigia nepatyręs jokio poveikio, kad būtų pakeistas nutarimo projektas dėl kurorto apsaugos zonų panaikinimo.

„Man asmeniškai nei (Druskininkų) meras, nei premjeras jokio poveikio nedarė ir neklausė, ir neragino tokį sprendimą priimti“, – trečiadienį Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje sakė ministras.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo poveikio priimant Vyriausybės nutarimo pakeitimą, iš jo išbraukiant 16 skirsnį „Kurortų apsaugos zonos“.

Penktadienį dėl to pareigūnai planuoja apklausti K.Trečioką.

STT vadas atskleidė ministro statusą byloje

Ministras tvirtino, kad šio Vyriausybės nutarimo pakeitimai rengti ir svarstyti nuo 2014 metų. Tačiau jis pripažino, kad skirsnis dėl kurorto zonų išimtas ir priimtas atskirai nuo kitų pakeitimų, nes, anot jo, buvo akivaizdu, kad kitų pakeitimų rengimas ir priėmimas užtruks.

Pasak K.Trečioko, dirbant darbo grupei, kuri rengė Vyriausybės nutarimo pataisymus, tas pats nutarimas dėl skirtingų dalykų keistas maždaug šešis kartus.

Ministras trečiadienį žurnalistams sakė apie atliekamą ikiteisminį tyrimą sužinojęs praėjusių metų pabaigoje, kai šis buvo pradėtas. Tuomet į apklausas pradėti kviesti Aplinkos ministerijos tarnautojai.

„Buvo kviečiami ir ministerijos darbuotojai, ir kancleris buvo kviečiamas apklausai“, – tvirtino K.Trečiokas.

Pats jis teigė penktadienį būsiąs apklaustas pirmą kartą. Jo šaukime parašyta, kad kviečiamas kaip liudytojas.

Tuo metu STT direktorius Saulius Urbanavičius antradienį BNS tvirtino, kad aplinkos ministras šiame ikiteisminiame tyrime turi specialiojo liudytojo statusą.

Specialiojo liudytojo statusas suteikiamas asmeniui, jei byloje yra duomenų apie jo galimą nusikaltimą, tačiau šių duomenų nepakanka įtarimams pareikšti.

Nutarimas – po premjero vizito

Minėtas Vyriausybės nutarimas pakeistas pernai rugsėjo 23 dieną. Rugsėjo 22 dieną Druskininkuose lankėsi premjeras socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius.

Šios savivaldybės meras taip pat socialdemokratas Ričardas Malinauskas, anot K.Trečioko, jam yra anksčiau užsiminęs, kad Aplinkos ministerija ilgai rengia Vyriausybės nutarimo pakeitimą dėl kurorto apsaugos zonų.

„Buvo telefoninis pokalbis, gal koks pusmetis prieš tai. Jis minėjo tik patį nutarimą, kad toks yra, kad ilgai rengiamas. Man tada tas numeris nieko nesakė. Aš tada pasikviečiau darbuotojus, paklausiau, kas vyksta“, – trečiadienį Seime žurnalistams pasakojo ministras.

„Man atrodo jis (R.Malinauskas) minėjo, kad tai nesąmonė, kad žmonės ten negali gyventi, sakau, pažiūrėsime, kaip ten iš tikrųjų yra. Tas nutarimas buvo toks, kad daug buvo apribojimų kurortinėms zonoms. Tai buvo 1992 metai, kai kurortinė zona turbūt buvo įsivaizduojama tik kaip gydykla ir kažkas šalia jos, kokie nors mineraliniai šaltiniai ir pan. O išėjo taip, kad dabar visas kurortas yra kurortinė zona. Tas sprendimas liečia per 24 tūkst. sklypų ir atitinkamas skaičius juose pastatų yra. Žmonės negali ten gyventi. Toks juridinis nonsensas, seniena“, – pasakojo K.Trečiokas.

Jo teigimu, dėl minėto nutarimo skųsdavo ir kitų kurortų atstovai.

Naujienų portalo delfi.lt teigimu, šis staigus Vyriausybės sprendimas tapo papildomu motyvu Vilniaus apylinkės teismui pernai rugsėjo pabaigoje priimant palankų sprendimą dėl statybų Druskininkų Vijūnėlės dvaro teritorijoje.

Pagal dabar jau panaikintą Vyriausybės nutarimo dalį, jeigu teritorija priklauso pirmajai kurorto apsaugos zonai, tai yra jeigu ji apima teritoriją, kurioje yra mineralinio vandens ir gydomojo purvo telkiniai, upės, ežerai, jūra, paplūdimiai, kopos, ten draudžiama vykdyti darbus, nesusijusius su gamtinių gydomųjų išteklių eksploatavimu, nuolatos ir laikinai gyventi žmonėms, vykdyti statybos bei kasybos darbus, nesusijusius su mineralinio vandens ir gydomųjų durpių telkinių eksploatavimu.

Vijūnėlės dvaras, kur pastatytas gyvenamasis namas, pateko būtent į šią apsaugos zoną.

Nesudėtingas projektas, todėl parengė greitai

Seimo Antikorupcijos komisijos nariai domėjosi, kodėl nutarimo projektas parengtas ir priimtas praktiškai per parą. Ministras aiškino, kad jokio skubinimo nebuvo, jis esą rado parengtą projektą, jį vizavo ir išsiuntė į Vyriausybės kanceliariją. Ši sprendžia, kokie projektai teikiami Ministrų kabineto posėdžiui.

Aplinkos ministerijos Teritorijų planavimo, urbanistikos ir architektūros departamento direktorius Marius Normantas per komisijos posėdį tvirtino, pernai rugsėjo 22 dieną sulaukęs žodinio ministerijos kanclerio pavedimo parengti tokį nutarimo projektą, rugsėjo 23-iosios rytą darbas buvo atliktas. Mat pats projektas nesudėtingas, jame tik vienas sakinys – kad galios netenka visas Vyriausybės nutarimo skirsnis.

Jis taip pat tikino, kad nors projektas parengtas greitai, jo turinys anksčiau derintas su suinteresuotomis institucijomis, visuomene.

Tuo metu parlamentinį tyrimą dėl galimų politikų ir verslo korupcinių ryšių atliekančios Seimo Antikorupcijos komisijos pirmininkas liberalas Vitalijus Gailius sakė, kad jam išklausius Aplinkos ministerijos darbuotojo ir ministro pasakojimus, susidaręs įspūdis, kad skubėta priimti minėtą Vyriausybės nutarimą.

„Tiek Vyriausybės pateiktos informacijos, tiek Specialiųjų tyrimų tarnybos pateiktos informacijos pagrindu aš linkęs galvoti, kad galėjo būti skubama priimti sprendimą“, – sakė jis žurnalistams po posėdžio.

Komisija nutarė kreiptis į ikiteisminį tyrimą atliekančią Kauno apygardos prokuratūrą, kad ši suteiktų parlamentarams informacijos apie galimą poveikį rengiant ir priimant Vyriausybės nutarimą.

Jaučia politinį pavasarį

Aplinkos ministras tikino, kad dėl Vyriausybės nutarimo pakeitimo jis neįžvelgia jokios korupcijos ir net galimybės jai. Jis svarstė, kad ir parlamentinis, ir ikiteisminis tyrimai labiau susiję su politika.

„Gal čia taikinys net ne aš, gal socdemai, premjeras konkrečiai. Nors aš kaip aplinkos ministras irgi nemažai esu kam gyvenimą pagadinęs. Mūsų yra iškeltos bylos ir atliekų tvarkytojams, ir baudos įvairios“, – teigė K.Trečiokas.

Jis priminė, kad spalį vyks Seimo rinkimai.

„Galbūt jau yra politinis pavasaris, kai jau reikia pradėti purtyti politikus, kartais ir dėl tokio nieko“, – samprotavo „tvarkietis“.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų