„Manau, tuos klausimus tikrai išspręsime, nes tikrai turime labai nemažai darbo koalicijose patirties. Aš kalbu, pirmiausiai, apie socialdemokratus. Esame turėję įvairiausių įvykių – ir patys išėję iš koalicijų, ir laikę koalicijos partnerius, kad jie nedarytų klaidingų sprendimų. Todėl ta patirtimi mes pasinaudosime ir tikrai, jeigu reikės, tarpininkausime tarp kitų dviejų kitų mažųjų partijų lyderių. Bet, vis tik, tas gravitacijos centras yra socialdemokratai. Mes turime tam tikrą atsakomybę ir tos atsakomybės nesikratome. Sutaikysime, sutarsime, apglostysime, jeigu reikės – ir griežtą žodį pasakysime. Ir išspręsime tuos klausimus“, – ketvirtadienį interviu TV3 žinioms sakė G. Paluckas.
„Mes tikrai nesiekiame sugriauti dabartinės koalicijos ir pasistengsime ją išsaugoti“, – patikino jis.
Tačiau ministras pirmininkas pripažįsta – norėtųsi, jog koalicijos gretose verdančios emocijos nurimtų, politikai pradėtų orientuotis į konkrečius darbus.
„Žiūrint į priekį, vis tik, tikiuosi, kad tos aistros ir emocijos aprims, visi, galų gale, supras, kam jie yra išrinkti – tarnauti žmonėms ir įgyvendinti tuos pažadus, tą programą, kurią tikrai esame sklandžiai pasitvirtinę. Todėl žiūrint į priekį, aš tikiuosi daugiau darbo, mažiau šnekėjimo ir mažiau antraščių“, – akcentavo socialdemokratas.
Skandalais lydimos darbo pradžios nesureikšmina
Nors centro-kairės koalicijos darbas prasidėjo įvairiomis rezonansinėmis istorijomis ir išryškėjusiomis vidinėmis įtampomis, premjeras nėra linkęs sureikšminti šių darbų startą lydėjusių skandalų.
„Ar tai skandalai – aš dar pasiginčyčiau. Tai, kad politikai ginčijasi ir turi kažkokias skirtingas nuomones, net ir audringai ginčijasi – anoks čia skandalas. Tai jau, tiesą pasakius, kasdienybė“, – dėstė G. Paluckas, leisdamas suprasti, jog įtampos dėl tokių istorijų nejaučia.
Ar tai skandalai – aš dar pasiginčyčiau.
„Matote, įtampa kankina tuos, kurie yra įsitempę. Bet tie, kas turi daugiau politinės patirties, žino, kad tas foninis politinis triukšmas yra nuolatinis. Aš esu pakankamai ramus, nes ir Saulius Skvernelis (nepaisant aštraus būdo ir gero humoro jausmo), ir Remigijus Žemaitaitis puikiai žino, kad už jų stovi ne tik jų politinės organizacijos, partijos, bet taip pat šimtai tūkstančių žmonių, kurie tikisi iš jų realių darbų, kurie yra numatyti bendrai patvirtintoje Vyriausybės programoje“, – pridūrė premjeras.
ELTA primena, kad praėjusią savaitę kilo įtampos darbus vos pradėjusios valdančiosios daugumos gretose. „Nemuno aušros“ pirmininkas pareiškė kelsiantis klausimą dėl likimo koalicijoje, jeigu artimiausiu metu nebus pateikta jo kandidatūra į Seimo vicepirmininko pareigas.
Visgi, anksčiau koalicijos partneriai teigė, kad „Nemuno aušros“ lyderis į Seimo vicepirmininko pareigas galėtų būti teikiamas tik tuomet, kai išsispręs jo teisinės problemos. Visgi, R. Žemaitaitis tikina manąs, kad, panaikinus jo teisinę neliečiamybę, trukdžių siekti Seimo vicepirmininko pareigų – nebeliko.
Koalicinė taryba praėjusią savaitę aptarė susiklosčiusią situaciją. Politikai žada toliau tęsti diskusijas bei ieškoti galimų situacijos sprendinių.
Tačiau penktadienį R. Žemaitaitis LRT televizijai pareiškė, kad partijai „Vardan Lietuvos“ deleguota Seimo pirmininko pozicija galėtų atitekti jo atstovaujamai politinei jėgai. Pasak „aušriečio“, toks žingsnis bus svarstomas, jei dabartinis parlamento vadovas, demokratas S. Skvernelis, atsisakys teikti jo kandidatūrą į Seimo vicepirmininkus.
„Jei į Seimo pirmininko pavaduotojus neteikiamas R. Žemaitaitis, tai partija galėtų duoti visai kitą asmenį į Seimo pirmininkus, kad ta pozicija grįžtų į „Nemuno aušros“ poziciją“, – LRT televizijai penktadienį teigė R. Žemaitaitis.
(be temos)
(be temos)
(be temos)