Po prezidento metinio pranešimo: įtampos tarp G. Nausėdos ir I. Šimonytės nesumažės

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen mano, jog po antradienį Seime perskaityto prezidento Gitano Nausėdos metinio pranešimo įtampos tarp šalies vadovo ir ministrės pirmininkės Ingridos Šimonytės nemažės.

„Manau, po vakarykščio metinio pranešimo, tikriausiai, įtampos nesumažės – darau tokią prielaidą. Bet, vėlgi, tiek prezidentas, tiek premjerė yra profesionalai ir, manau, kažkokias asmenines ar netgi politines įtampas padės į šalį, kai reikės spręsti svarbius dalykus, kur jų bendras sutarimas yra reikalingas“, – trečiadienį Žinių radijui sakė V. Čmilytė-Nielsen.

G. Landsbergis tikina dar nespėjęs susipažinti su prezidento metiniu pranešimu

Konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis sako, kad vis dar neturėjo progos įdėmiau susipažinti su antradienį Seime prezidento perskaitytu metiniu pranešimu. Pasak politiko, kol kas jis apie šalies vadovo kalbą, kurioje netrūko kritikos valdantiesiems, girdėjo tik „vidutiniškus“ atsiliepimus.

„Neturėjau galimybės išsamiai susipažinti, nes buvau posėdžiuose Strasbūre. Bet viešumoje nuskambėjo tokių vidutiniškų vertinimų (...) iš aplinkos, iš ekspertų“, – trečiadienį sakė politikas, žurnalistų paprašytas įvertinti metinį pranešimą.

ELTA primena, kad antradienį prezidentas G. Nausėda Seime skaitė metinį pranešimą.

Savo kalboje prezidentas daugiausiai dėmesio skyrė ekonominės ir socialinės politikos klausimams. G. Nausėda pabrėžė – „negalime toliau dirbtinai dalinti, skaldyti ir rūšiuoti Lietuvos“. Prezidentas teigė, jog kalbant apie pokyčius pensijų sistemoje jam teko „ne kartą ginti valdančiąją daugumą nuo jos pačios sprendimų“ bei apgailestavo, jog dešiniųjų Vyriausybė palaidojo mokesčių reformą. Tuo metu kalbėdamas apie padėtį švietimo srityje, G. Nausėda pažymėjo – situacija kelia nerimą, todėl negerai, jog valdantieji Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją (ŠMSM) paliko be nuolatinio vadovo.

Šalies vadovas pranešimo pabaigoje išreiškė kritiką ir į skandalą dėl ryšių su „Foxpay“ savininke Ieva Trinkūnaite bei jos sugyventiniu Vilhelmu Germanu įsivėlusiai Monikai Navickienei.

„Kaip atsitinka, kad sąsajų su verslais kartelę nuleidome taip žemai, jog pasiskraidymo su kriminalinės praeities asmeniu faktui iškilus į viešumą viskas, ką sugebama ištarti, yra tas senokai begirdėtas „ministrė nekalta, aplinka kalta“, – baigdamas skaityti metinį pranešimą Seime sakė G. Nausėda.

Vertindama šalies vadovo pranešimą, premjerė I. Šimonytė pasigedo G. Nausėdos kalboje dėmesio užsienio politikos klausimams. Tačiau ministrės pirmininkės nenustebino, jog ir šiais metais metiniame pranešime šalies vadovas pasidžiaugė gerais institucijų ir valdžios sprendimais, tačiau, anot jos, nutylėjo, kieno pastangomis toks progresas pasiektas. Tuo metu reaguodama į kritiką M. Navickienei, I. Šimonytė priminė G. Nausėdai jo bei buvusio ambasadoriaus Londone Eitvydo Bajarūno apsilankymą miuzikle „Operos fantomas“, dėl kurio šalies vadovas Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) pripažintas pažeidęs įstatymą.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Dzūkelis

Dzūkelis portretas
Jei mūsų Prezidentas butų šalies vadovas, o ne prisibijantis senojo ožio kompromatų, tai seniai visą vyriausybę būtų pasiuntęs šunims šėko piauti, bet deja..........

kak pit dat

kak pit dat portretas
idomu-ringe matyt pišas prajungtu nuli?!

Tauta

Tauta portretas
Žmones pasitikėjo prezidentu ,išrinko antrai kadencijai,suprato kad buvo trukdoma prezidento darbui ir nebuvo susipažinęs su daug kuo.O dabar norime ryžtingų prezidento darbų ir pritarsime jiems.
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių