„Gaila, kad mes apskritai tiek daug apie jį (R. Žemaitaitį – BNS) šnekame, geriau kalbėtume apie Vyriausybės programą, ką jie ketina nuveikti, dabar aš matau tik ultimatumus, visokias paraiškas“, – Briuselyje žurnalistams sakė G. Nausėda.
„Aš manau, kad visa tai susigulės ir tikrai norėtųsi, kad pagaliau koalicija pradėtų dirbti, kad žmonės atsisakytų ne tai, kad ambicijų, (...) bet prieš pastatymo savo ambicijų visos valstybės interesams, jeigu tai įvyks, viskas bus tvarkoje“, – teigė prezidentas.
„Nemuno aušros“ pirmininkas R. Žemaitaitis pirmadienį pranešė, kad jeigu nebus vykdoma koalicijos sutartis dėl antro „Nemuno aušros“ Seimo vicepirmininko, partija gali trauktis iš valdančiosios koalicijos.
Koalicijos sutartyje „Nemuno aušrai“ numatyti du Seimo vicepirmininko postai. Seimo pirmininko pavaduotoja jau paskirta šios frakcijos narė Agnė Širinskienė, o į antrą poziciją pretenduoja R. Žemaitaitis.
Seimo pirmininkas S. Skvernelis teigia R. Žemaitaičio kandidatūrą į vicepirmininkus teiksiąs į tik, kai bus išspręstos jo „teisinės problemos“.
R. Žemaitaitis trečiadienį tvirtino, kad prieš pasirašant koalicijos sutartį nekelta sąlygų dėl jo kandidatūros.
„Nemuno aušros“ vedlys yra teisiamas dėl neapykantos kurstymo prieš žydus, gruodį Seimas panaikino jo teisinę neliečiamybę.
Lapkritį prokuratūra pradėjo dar vieną ikiteisminį tyrimą, susijusį su R. Žemaitaičiu – dėl galimo neapykantos kurstymo, kviečiant žmones uždegti žvakutes prie konservatoriaus Vytauto Landsbergio namų ir dėl galimo tuometinės premjerės Ingridos Šimonytės šmeižimo.
Pagal Seimo statutą, parlamento vadovas iš viso gali turėti septynis pavaduotojus. Šeši paskirti per pirmąjį Seimo posėdį.
Valdančiąją koaliciją sudarė Lietuvos socialdemokratų partija, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir partija „Nemuno aušta“. Iš viso ji Seime turi 86 atstovus.
(be temos)
(be temos)
(be temos)