Prezidentas žada siekti, kad dalis jo mokestinių siūlymų nebūtų atidėti

Valdantiesiems svarstant atidėti svarstomų mokestinių pakeitimų įsigaliojimą iki 2023-iųjų, prezidentas Gitanas Nausėda sako sieksiantis, kad kai kurios jo iniciatyvos būtų įgyvendintos anksčiau.

Anot jo, dalis siūlymų galėtų palaukti iki 2023-iųjų, tačiau yra klausimų, kurių atidėlioti nereikėtų.

„Pelno mokesčio lengvata įmonėms, kurios sparčiai didina darbo užmokesčio fondą. Tokiu būdu nušauname du zuikius vienu metu: skatiname įmones didinti vidutinį darbo užmokestį ir skatiname įmones priimti daugiau naujų darbuotojų, kas taip pat yra nepaprastai svarbu, kai nedarbas didėja (...). Tai, manau, yra savalaikis, tiksliai adaptuotas dabartinei situacijai sprendimas, kurio nėra tikslo atidėlioti“, – LRT televizijai penktadienio vakarą sakė šalies vadovas.

Anot G. Nausėdos, antrasis toks pasiūlymas yra dėl nedarbo draudimo neįgaliesiems, keičiant tvarką, kai darbą praradę neįgalieji gauna tik dalį nedarbo išmokos, viršijančios pensijų ir kitų socialinių išmokų dydį.

„Šiuo klausimu mes sutariame, kad įstatymui reikia pritarti ir visi tam pritaria, tik gaila, kad įstatymo įsigaliojimo terminas vietoje mūsų siūlomos liepos 1 dienos, yra keliamas į 2022 metų sausio 1 dieną. Tai nuvilia, todėl kovosime dėl lankstesnės datos“, – sakė jis.

Prezidentas siūlo pelno mokesčio paskatą sparčiau atlyginimų fondą didinsiančioms įmonėms, o didesnėms kaip 35 tūkst. eurų  individualios veiklos metinėms pajamoms taikyti 20 proc. gyventojų pajamų mokesčio tarifą. Tokiu dydžiu būtų apmokestintos ir 35 tūkst. eurų viršijančios pajamos iš kapitalo prieaugio bei dividendai.

G. Nausėdos pelno mokesčio lengvatos įsigaliotų jau nuo 2022 metų, nors Finansų ministerija yra paskelbusi, kad mokestinius pokyčius įgyvendins anksčiausiai nuo 2023 metų.

I. Šimonytė sakė vertinanti G. Nausėdos iniciatyvas kaip „fragmentinius dalykus, kurių šįmet, mano supratimu, tikrai nereikia“.NAUJAUSI KOMENTARAI

tiesiai šviesiai

tiesiai šviesiai portretas
Kas dirbs? Kiekvienas debiloidas ir net idiotas LR vadovauja, dažniausia uabčikui, kiekviena kiaura moteriškutė irgi vadovauja, praktiškai ištisai toj pačioj srity "gerų darbų", nes vyriokas alkoholikas arba narkomanas ir reikia bent kelias organizacijas sukurti, kad defektyvius vaikus, kurie nei mokytis,nei dirbti niekada negalės, išleisti į mokslus bet kuriame prestižiniame užsienio universitete - susimokėsi, ir tavo debiloidas vaikas ar anūkas taps su "aukštuoju" mokslu gaus net diplomą; biudžetas patvirtintas LRV tik ką, programos turi eilutes: gražu žiūrėt: KUkū un-tas ima 5 mln, Asilų u-tas gauna gal net daugiau - žiūrėkite, yra eilutės, atidirbinėja dar už 2014-2020 m mokestinį laikotarpį ES finansavimo - na, ir ką? Ką parodys tie kukū ir mumū asilynais vadinami "univerai"? Kaip špargalkes nuo mokinukų perveža iš Kauno iki Klaipėdos, po to Asilynas gražiai apiformina, atspausdina, gražių blankų diplomams užsisako ir tie patys kiauragalviai tampa valdininkais ar teisininkais?
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių