„Dronų integracijos esama situacija bei pajėgumų plėtros greičiai turi įgauti žymiai didesnį pagreitį“, – antradienį žurnalistams sakė prezidento patarėjas.
„Vykdomas įsigijimų procesų organizavimas neužtikrina ir neatliepia sistemos pajėgumų vystymo poreikių laike“, – pridūrė jis.
Pasak T. Godliausko, dėl to buvo sutarta konsultuotis su Viešųjų pirkimų tarnyba, siekiant išsiaiškinti, kaip pagerinti procesą, kad būtų atlieptas dronų pajėgumų vystymas.
„Prezidentas pabrėžė svarbą dėl plėtros perspektyvų bei vystymo kuriant dronų pramonės pajėgumus Lietuvoje bei investicijų generavimo klausimą“, – kalbėjo prezidento patarėjas.
Anot jo, Gitanas Nausėda kartu su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir Lietuvos kariuomenės vadu Valdemaru Rupšiu sutarė artimiausiu metu susitikti su pramonės, kariuomenės ir ministerijos atstovais bei aptarti investicijas, pirkimo galimybes.
„Po šito klausimo grįšime su klausimu į VGT (Valstybės gynimo tarybą – BNS), kur pačią dronų strategiją ir vystymą dar kartą aptarsime tarp VGT narių“, – sakė T. Godliauskas.
G. Nausėda kiek anksčiau vasarį sukritikavo krašto apsaugos sistemos požiūrį į dronų pajėgumų vystymą Lietuvoje.
Jis taip pat teigė, kad įsigyjant dronus daugiau dėmesio skiria gamintojams užsienyje, nors lietuviai kuria gerus bepiločių prototipus.
Naujausi komentarai