Prezidentui kelia abejonių žvalgybos kontrolieriaus institutas, sprendžia dėl veto

Seimo įsteigtas žvalgybos kontrolieriaus institutas kelia abejonių dėl veiksmingumo ir nepriklausomumo, sprendžiama įstatymą vetuoti, teigia prezidentas Gitanas Nausėda.

„Prezidentas pažymi, kad bet kokiai kontrolės institucijai Lietuvoje turime kelti mažų mažiausiai veiksmingumo bei nepriklausomumo reikalavimus. Deja, naujai įsteigta įstaiga kelia rimtų abejonių dėl atitikimo šiems kriterijams“, – BNS sakė šalies vadovo atstovas spaudai Ridas Jasiulionis.

„Klausimas dėl veto yra sprendžiamas. Sprendimas bus priimtas artimiausiu metu“, – pridūrė jis.

Seimas ketvirtadienį priėmė žvalgybos kontrolieriaus institutą įteisinantį įstatymą, tačiau dar liko priimti jį lydinčiuosius teisės aktus.

Pagal priimtą įstatymą, Žvalgybos kontrolieriaus tarnyba vykdys nuolatinę žvalgybos institucijų – Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento – veiklos teisėtumo priežiūrą.

Įstatymo šalininkai sakė, kad įstatymas depolitizuos žvalgybos institucijų priežiūrą.

Apie iniciatyvą įkurti tokį instituciją diskutuota daugiau nei dešimtmetį, tačiau jos priimti vis nepavykdavo. Pastarąjį kartą ji buvo atgimusi, kai Seimą 2019 metų pabaigoje pasiekė žvalgybos galias plečiantis prezidento G. Nausėdos pateiktas įstatymų pataisų paketas.

Prezidentūra kritikavo ketvirtadienį priimtą įstatymą, patarėjai kontrolieriaus instituto įsteigimą vadino pertekliniu, tvirtino, kad jis kelia riziką Valstybės saugumo departamento ir Antrojo operatyvinių tarnybų departamento veiklos efektyvumui bei saugumui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klpd.

Klpd. portretas
tai kad tų Prezidento ,,vetų" seimeriai nepaiso. Ką nori tą daro. O jo Ekselencija dabar vaišinamas tuo ką pats užsidirbo - praleido visą krūvą kenkėjų ir durnių prie ministrų kėdžių. Palaida bala. Ir jokie ,,vetai" čia nepadės:D)

tas prezidentas

tas prezidentas portretas
irgi daug kam kelia abejonių

vidmantas

vidmantas portretas
Kas cia tas VETO ? tas VETO yra niekam tikes , susirinko seimunai nubalsavo kaip jiem reikia ir po VETO . Jau geriau to VETO nenaudotu ir nezemintu nei saves nei institucijos kuri gali ta VETO panaudoti . Mano galva jai VETO tai jokie seimunu balsavimai , raganu burtai ar dar kokie kiti veiksmai negali atsaukti VETO . VETO tai galas ,viskas , klausimas nediskutuotinas ir taskas . O dabar kaip tam posaki " SUO LOJA KARAVANAS EINA KUR JAM REIKIA "
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių