R. Karbauskis apie Seimo rinkimus: „valstiečiai“ išlaikys visus kozirius (interviu)

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis yra optimistiškas ir tvirtina, kad artėjančiuose Seimo rinkimuose jo vedama partija išlaikys visus kozirius.

Jei „valstiečių“ nežinomumo veiksnys pasiteisino 2016 m., tai, teigia R. Karbauskis, 2020 m. vyksiančiuose rinkimuose lokomotyvu į pergalę bus kaip tik apie jį susibūrusių politikų žinomumas.

Valdančiųjų lyderis įsitikinęs, kad „valstiečiai“, nepaisant visuomenės apklausų rezultatų, turi kur kas geresnių galimybių nei konservatoriai tiek kovoti dėl mandatų Seime, tiek randant partnerių valdančiajai daugumai sudaryti. Todėl politikas neatmeta galimybės po būsimų parlamento rinkimų santykius užmegzti ir su liberalais, ir su socialdemokratais. Jo įsitikinimu, šiuo metu skeptiškas šių opozicinių partijų požiūris į „valstiečius“ turėtų keistis. Pragmatinis požiūris „įsijungs“, tikina R. Karbauskis.

Visgi kol dar rinkimai neįvyko, kritikos strėlių opozicijai R. Karbauskis negaili. Politikas teigia, kad opozicija aptingusi ir destruktyvi, o „valstiečiai“ – istoriškai darbštūs bei sąžiningi.

Politikas taip pat rado progos pasidžiaugti, kad jį kritikuojančių ir „Karabasu“ vadinančių oponentų žinutės visos visuomenės nepasiekia. Pasak „valstiečio“, tai suprasti padėjo jam skirtos 600 senjorų audringos ovacijos viename renginyje bei žmonių palikti komentarai po jo įrašais feisbuke. „Valstiečių“ lyderis užtikrintas ir tuo, kad yra pajėgus įtikinti tuos, kurie vis dar abejoja „valstiečių“ nešama pažanga Lietuvos valstybei. „Man užteks tikriausiai valandos, kad tie žmonės suvoktų, kuo skiriasi ši valdžia nuo buvusių anksčiau“, – interviu Eltai sakė R. Karbauskis.

– Daug kalbama apie Seimo rudens sesijos atmosferą. Ne vienas pabrėžia, kad įtampos daug, nemažai chaoso. Žinoma, tam įtakos turi biudžetas ir atsiradę papildomi klausimai. Vienas iš jų – kilusios abejonės dėl Seimo daugumos. Jūs sakote, kad dauguma yra, kad ją galima patvirtinti balsuojant prieš pirmalaikius rinkimus. Tačiau Seimo valdyba... čia įsitvirtino opozicija ir kyla klausimas, ar keisis dabartinė sudėtis ateinančiais metais?

– Taip, de facto yra taip, kad šiuo momentu Seimo valdyboje daugumą turi opozicija. Taip atsitiko dėl to, kad Seimo pirmininkas ir po to Žemaitaitis perėjo į opozicijos pusę ir šiandien valdantieji turi 4 atstovus, o opozicija – 5. Ar mes bandysime tai pakeisti? Taip, be abejonių. Klausimas tik dėl laiko, kada tai taps mums aktualu, nes realiai mes dabar esame pastebėję... tai niekada Seimo istorijoje nebuvo naudota, bet mes atradome tai, ką Statuto sudarytojai paliko. Seimo dauguma gali Seimo valdybos sprendimus naikinti, ir šiandien kaip tik vyksta diskusija dėl naujų valdybos sprendimų, dėl to, kad Seimo nariai galėtų naudotis Seimo kanceliarinėmis lėšomis savo naudai (...). Kad ir kaip ten būtų, mes radome instrumentą – visus Valdybos sprendimus, kuriems mes nepritarsime, tiesiog atšaukinėsime.

P. Peleckio / Fotobanko nuotr.

– Ir nekeisite valdybos sudėties?

– Kol kas ne. Pirmas klausimas yra biudžetas. Ir bet kokiu atveju mes spręsime pirmiausia biudžeto klausimus, po to grįšime (...). Pasakysiu tik viena, kad mes be jokios įtampos ėjome į balsavimą dėl Seimo pirmininko, būtent norėdami tai padaryti prieš pradedant svarstyti biudžetą (...). Po balsavimo (dėl nepasitikėjimo Seimo pirmininku. – ELTA) situacija Seime su jos pirmininku yra ne mūsų, bet opozicijos problema.

– Bet ar liko Remigijaus Žemaitaičio problema?

– R. Žemaitaičio problema yra ta, kad jis pagal sprendimą yra valdančiosios daugumos paskirtas. Jis, žinoma, turi galimybę elgtis taip, kaip Seimo pirmininkas, – įsikabinti į kėdę ir jos nepaleisti. Bet šiuo atveju, matyt, prie to klausimo bus prieita iš karto po to, kai mes baigsime biudžeto klausimus. Tai tikrai nėra tos svarbos klausimas, kuris mums rūpėtų tiek, kad mes pultume balsuoti ir visa kita. Galbūt jis pats priims sprendimą (...). Belieka tikėtis, kad jis nepasielgs kaip Seimo pirmininkas, o kad pasielgs, kaip žadėjo anksčiau (trauktis, jei valdantieji taip nuspręstų. – ELTA).

– Jūs suradote įrankį neutralizuoti nepageidautinus valdybos sprendimus ir tuo pasitenkinsite?

– Šiandien taip. Pasibaigs biudžeto tema, tada ir grįšime prie šių temų, nes dirbti, kai Valdyba priiminėja sprendimus, kurie nenaudingi Lietuvai ir netinka Seimo daugumai, yra truputį keista. Tokio dalyko, kai Seimo valdyba priklauso opozicijai, mano atmintyje, Seimų istorijoje dar nėra buvę.

– Tai gal su tuo ir yra susijęs pastarasis jūsų siūlymas filmuoti valdybos posėdžius?

– Taip, ir su tuo susijęs. Mes bet kokiu atveju norime, kad galėtume parodyti, kokius dalykus daro opozicija būdama valdyboje. Nes šiuo atveju buvo labai lengva opozicijai mus pulti per pastaruosius trejus metus. Jie sakė, kad viskas blogai (...). Dabar galime jiems parodyti, kaip tai atrodo iš šalies, kaip jie elgiasi. Kita vertus, mes elgiamės logiškai ir teisingai. Mes nepulsime žeminti ir neigti visko, kas yra daroma valdyboje. Sprendimai, kurie yra teisingi –yra teisingi. Mums rūpestį kelia tai, kad Seimo pirmininkas toliau užsiiminėja kelionėmis, ekskursijomis po pasaulį, nors pinigai tam Seime pasibaigė. Kiek aš žinau, Seime liko 2 procentai lėšų kelionėms, o Seimo pirmininkas... Jis nenustodamas siekia keliauti po pasaulį, siekia išsivežti dideles lydinčių žmonių grupes. Sumos yra be galo didelės, netgi buvo valdybos kreipimasis į komitetus, kad tie komitetai, kurie neišnaudojo lėšų savo komandiruotėms, atiduotų tas lėšas valdybai. Tai yra labai keistas prašymas – Seimo komitetai taupė, o Seimo pirmininkas ir valdyba švaistėsi. Tačiau dabar jo švaistymosi klausimai yra opozicijos rūpestis.

Jūs supraskite viena, mes visada galvojame apie valstybę.

– Kai kas pasakytų, kad šiek tiek neetiškas sprendimas dėl posėdžių transliavimo. Jūs, kai turėjote daugumą valdyboje, filmavimo neorganizavote, o antradienį jau argumentavote, kad visi turi teisę žinoti, kaip valdyba dirba.

– Aš pasakysiu viena – tai nėra sprendimai, kurie yra atsitiktiniai. Juk ankstesnėse kadencijose ir komitetuose posėdžiai nebuvo filmuojami. Kada tai buvo pradėta daryti? Šioje kadencijoje. Mes sutvarkėme situaciją komitetuose ir dabar šnekame apie seniūnų sueigą ir valdybą, kalbame apie tai, kad Seime būtų viskas filmuojama (...).

– Baigiant „Žemaitaičio temą“, nusivylėte „tvarkiečiais“, juos pasikvietę į „valdančiąją“ koaliciją.

– Tikrai nenusivylėme. Žmonės, kurie buvo toje frakcijoje, ir dabar yra valdančiojoje koalicijoje... vienas tik žmogus iš tos frakcijos dabar nėra koalicijoje. Šioje situacijoje bandyti per partijos pirmininką daryti išvadas...

– Bet buvo ir kitų kuriozų. Tarkime, tas pats legionierių statymas gelbstint „tvarkiečių“ frakciją, įnešė tam tikros sumaišties.

– Jūs supraskite viena, mes visada galvojame apie valstybę. Jeigu mes manome, kad valstybei yra naudinga, kad būtų koalicija ir būtų dauguma – mes darome viską, kad ta dauguma būtų (...).

– Vienas stresinių klausimų kalbant apie biudžetą – mokytojų klausimas. Vyriausybės biudžete numatytomis lėšomis mokytojams kai kurios profsąjungos nėra patenkintos. Dar švieži praėjusių metų pedagogų streiko atsiminimai. Kaip jūs matote šios situacijos sprendimą? Seimo komitetas turi pasiūlymų, tačiau Vyriausybė, bent jau S. Skvernelio patarėjo S. Malinausko asmenyje, skeptiškai žiūri į tai.

– Biudžetą tvirtina ne Vyriausybė, o Seimas. Seimas dabar ieško sprendimų, kurie būtų kompromisiniai tarp to, kaip mato situaciją Vyriausybė ir kaip mato Seimas. Reikia, kad sprendimas tenkintų visuomenės, šiuo atveju – švietimo visuomenės – interesus. Aš manau, kad sprendimai bus rasti (...) Galima surasti tuos sprendimus, kurie tenkintų ir įvairias visuomenės sritis ir galų gale mokytojus taip pat. Aš esu tuo įsitikinęs, mes dėl to labai daug dirbame. Galbūt šiek tiek sunkiau yra rasti tuos kompromisus, nes premjeras sunkiai serga ir dėl to su juo mažiau tiesiogiai bendraujama. Bet tikrai su juo darome viską, kad tie sprendimai, kuriuos pasiūlė Vyriausybė – mažiau dalyvaujant politikams, o daugiau dalyvaujant biurokratams – atitiktų visų pusių matymą, nes tai yra prioriteto klausimas.

– Tačiau žvelgiant į viešąją erdvę, susidaro dvi skirtingos perspektyvos: Vyriausybė sako, kad kitų alternatyvų mokytojams nei pasiūlyta nėra, o Seime – jau kitos opinijos. Šiuo atveju jūs kalbate apie finansinio balanso suradimą – didinti tai, kas yra, bet ne tiek, kiek yra prašoma?

– Mes ieškosime tų kompromisų, kurie tenkintų ir bendruomenę, ir būtų įgyvendinti biudžeto subalansuotumo prasme. Biudžetas bet kokiu atveju negali būti nesubalansuotas, mes turime įsipareigojimus ES Komisijai ir mes turime laikytis tų įsipareigojimų. Šioje situacijoje mes siekiame rasti tuos kompromisus. Aš drįsčiau šiandien sakyti, kad mes juos surasime.NAUJAUSI KOMENTARAI

earth king

earth king portretas
ar tau ne laikas trauktis ,juk koki fokusa sumastėi, eidamas dar 2016m, ir ką žadėjai, naisiu vasara ar pamiršai ir mokyklos kostiumus siuvai vakams, ir pensininkus oi koki lygi pakėlei, kad net nosis užrėtės tik nosim čiaudant, tavo kūrinius spiauname, per peti, alkunėm šluostom, nusivalom, kad kitam neperduotume tavo gėri, nugyventa, sau taip tu ponas tikrai išsikėlėi, iki debesu, bet liaudis po tavo kainu iškeltu vos tempia , juk visas tavo bajeris algomis ir pensijomis ir vaiku pinigais oi kaip toli nukeliavo, atmink kad kainu mes nepasivejam kas diena, kito monetos kiekio rodikle sukama, ne pagal mūsų kišenes, tavo koziriai nulio vietoj, nustatysime tave į paskutine vieta pagal skale rodyklio, tau šabaš iki, naisiu vasaros kombinatorius,

Ginta S

Ginta S portretas
Kai šitas ponulis nustos meluoti, kai atsakys į klausimus apie apeitus įstatymus, susiperkant žemes ir importuojant rusiškas trašas, tai tada ir galėsim pagalvoti: balsuoti už "valstiečius" ar ne. Beje, jie jokie ne žalieji.

Jonas

Jonas portretas
Viliuosi, kad ateinančių rinkimų fone, tauta taps brandesnė ir už partijas balsuos ne pagal riebesnį kąsnį ar „gražus/negražus“ principą, bet pagal savo pačių vertybes. Nesvarbu, kokia tai partija būtų - svarbiausia, kad tos partijos vertybės, ideologiniai pamatai atitiktų lūkesčius. Aš asmeniškai 2016 m. palaikiau Liberalų sąjūdį todėl, kad patikėjau, jog ši partija valstybę kurtų remiantis liberaliomis vertybėmis. Dabar gailiuosi balsavęs už juos, nes pamačiau, kad ši partija negeba konstruktyviai dirbti, neatstovauja tų vertybių, kurios parašytos jųjų programoje ir partijos įstatuose juodu ant balto. Sekančiuose rinkimuose palaikysiu Laisvės partiją - pasitikiu šia partija vien todėl, kad virš 80% partijos narių yra žmonės, kurie anksčiau nepriklausė jokiai politinei partijai. #UžLaisvę #LaisvėTaiNuolatinėKova #LiberalizmasGarantuojaŽodžioLaisvę
VISI KOMENTARAI 33
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių