R. Karbauskis: konflikto su V. Pranckiečiu nėra

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis tvirtina, kad derybų dėl naujos koalicinės sutarties kontekste atsiradusioje prieštaroje konflikto tarp jo ir Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio nėra.

G. Kirkilo pretenzijai nėra alternatyvų

Komentuodamas tai, kad parlamento vadovas nėra linkęs perleisti užimamo posto, kaip numato pasirašytas memorandumas, „socialdarbiečiams“, R. Karbauskis tikina - ultimatyviai Gedimino Kirkilo vadovaujamai partnerių pretenzijai nėra jokių alternatyvų. Tokią pačią žinutę, teigia LVŽS lyderis, jis siųs ir frakcijai, kurioje, pasak jo, dar esama žmonių, nesuprantančių, kad jis neturi jokios galios pakeisti keliamų „socialdarbiečių“ reikalavimų.

„Nėra jokio konflikto tarp manęs ir Seimo pirmininko. Jo tiesiog negali būti. Tai (perleisti Seimo vadovo postą „socialdarbiečiams“. – ELTA) yra ne mūsų reikalavimas. Ne mes tą reikalavimą keliame, ne Valstiečių žaliųjų sąjunga. Aš apskritai nesuprantu, kodėl mane mini (...). Reikia klausti Socialdemokratų darbo partijos – kodėl jie reikalauja ir kokie yra jų motyvai (...). Proporcijos valdančiojoje koalicijoje pasikeitė labai stipriai, ir tai yra normalu. Todėl problemų tarp manęs ir Seimo pirmininko ieškojimas man yra tiesiog nesuvokiamas. Mes jo nekeistume, jeigu mes galėtume išsaugoti šitą poziciją“, - Eltai kalbėjo R. Karbauskis, pridurdamas, kad jo, kaip didžiausios frakcijos Seime pirmininko, pagrindinis tikslas užtikrinti, jog išliktų stabilumas valstybėje.

„O kaip stabilumą kitaip užtikrinti, jeigu mūsų partneriai reikalauja šitos pozicijos, ir tas reikalavimas yra ultimatyvus. Tiesiog nėra galimybės, kad būtų galima šio klausimo nespręsti“, - sakė R. Karbauskis. Todėl, tvirtino politikas, V. Pranckietis visiškai be pagrindo ėmė laidytis priekaištais, o ir savo ateitį šiuo metu užimame poste sieti su jo asmenine valia.

O kaip stabilumą kitaip užtikrinti, jeigu mūsų partneriai reikalauja šitos pozicijos, ir tas reikalavimas yra ultimatyvus. Tiesiog nėra galimybės, kad būtų galima šio klausimo nespręsti.

„Seimo pirmininkas perėjo į tokius privačius kaltinimus, neva tai mano reikalavimas. Klauskite Kirkilo, o ne manęs. Jeigu jie pasakys, kad aš juos priverčiau to (perleisti Seimo pirmininko postą. – ELTA) prašyti, tada bus galima taip ir rašyti. „Tvarkos ir teisingumo“ ir Socialdemokratų darbo frakcijos supranta, kad jų dabar yra tiek daug koalicijoje, kad jie to gali reikalauti“, - sakė R. Karbauskis.

Jo teigimu, ir LVŽS frakcijoje dar ne visi supranta, kad „socialdarbiečių“ reikalaujami pokyčiai yra būtent ir susiję su pasikeitusia situacija koalicijoje.

„Pas mus frakcijoje dar ne visi supranta, kad tai su manimi visai nesusijęs dalykas ir absoliučiai nuo manęs tai nepriklauso. Manęs iš viso gali nebūti ir vis tiek viskas bus taip pat. Aš šioje situacijoje neturiu jokios galios pakeisti mūsų kolegų reikalavimų“, - kalbėjo jis.

Į LVŽS frakcijoje pasigirdusius komentarus, kad dar esama vilties, jog memorandume sudėlioti siekiniai ir įsipareigojimai dar nėra galutiniai, R. Karbauskis atsakė teigdamas, jog sveikintų tą, kuris sugebėtų su „socialdarbiečiais“ persiderėti kitaip, nei dabar yra sutarta.

„Jeigu kas nors frakcijoje mūsų gali pakeisti jų reikalavimus - tai aš su didžiuliu džiaugsmu sutiksiu šią žinią. Bet aš to neįsivaizduoju“, - sakė R. Karbauskis.

„Jeigu kas nors gali kaip nors kitaip įtikinti, ar yra kokie nors kiti argumentai, kurių aš nežinau ir nesuprantu, tai tokiu atveju - pirmyn. Bet kiek aš mačiau kolegas, jų nuostatas, jų poziciją - tai nesimato jokių vilčių“, - tvirtino LVŽS pirmininkas.

R. Karbauskis po to, kai pastarąją savaitę buvo pranešta, kad „socialdarbiečiams“ yra numatomas Seimo pirmininko postas, yra sakęs, jog jei V. Pranckietis neatsistatydins, neišvengiamai jam bus inicijuojama nepasitikėjimo procedūra.

Savo ruožtu V. Pranckietis pirmadienį teigė manąs, kad jam LVŽS vadovo žadama nepasitikėjimo procedūra išsikvėps. V. Pranckietis tai pat pakartojo, kad atsistatydinti neketina, o balsavimas dėl nepasitikėjimo juo negali būti svarstomas jam nedalyvaujant. Jis šią savaitę ketina viešėti Kijeve ir Varšuvoje.

ELTA primena, kad ketvirtadienį „tvarkiečiai“, „socialdarbiečiai“ ir „valstiečiai“ pasirašė partijų memorandumą dėl koalicijos plėtimo. Susitarime pažymima, kad dabartinis premjeras Saulius Skvernelis savo postą turėtų išlaikyti, o Seimo pirmininko postą siūlys Socialdemokratų darbo partija. LSDDP pirmininkas Gediminas Kirkilas patvirtino, kad partija siūlys būtent jo kandidatūrą.

S. Skvernelis neturi atsakymo

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sako asmeniškai nedarysiantis nieko, jei Seimo pirmininkas V. Pranckietis nepaklus koalicijos partnerių susitarimams ir nesitrauks iš pareigų.

„Neturiu atsakymo jokio. Aš tai nieko nedarysiu asmeniškai“, – žurnalistams Kaune pirmadienį sakė S. Skvernelis, paklaustas, ką darys, jei V. Pranckietis neatsistatydins.

Klausiamas, ar mato galimybių V. Pranckiečiui likti parlamento vadovo poste, premjeras prakalbo apie savo gerus santykius su V. Pranckiečiu.

„Su Seimo pirmininku turime dalykinius, konstruktyvius, gerus, darbinius ir ne tik santykius. Taip aš tą ir vertinu šiandien“, – kalbėjo S. Skvernelis.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

tomas

tomas portretas
Negi tam Karbauskiui iki šiol nedaeina, kad didžiausias nesusipratimas ir krizė Seime kilo tik dėl jo vaikiškų kaprizų ir nesusivokimo situacijoje. Viskas baigtųsi ramiai ir be nuostolių. jei pats Karbauskis atsistatydintų iš Seimo, arba būtų išvytas per apkaltą. Dabar jis - kaip šunvotė ant Tautos kūno.

Mano nuomone

Mano nuomone portretas
didžiausia Karbauskio ,, klaida,, - jis galvoja , kad ir kiti galvoja )...deja , aiškėja visai kas kita .... Nematėte kokius laiškus ir kam siuntinėja Landsbergiukas ? Jie buvo vieši , jei ką ))) Manau jei ,,patryjotai,, rašo , tai ir Karbauskiui kaip ir ne griekas būtų ? ) Ar vėl Karbauskis ,, blogas ir kaltas ,, ? )))

vvv

vvv portretas
Prileisti Kirkilą su ultimatumais dėl postų ,rentų iki gyvos galvos tai jau grįžimas atgal ,kai visur socdemai daugiausia buvę valdžioje vogė biudžetą. Ir dabar per Lietuvą nemažas tinklas užmestas egzistuoja. Karbauskis užuot kalbėjes su bendražygiais ir vienijes atsitvėres nuo visų laiškus rašinėja.Atrodo,kaip išlepintas vaikas ,kurio kaprizų tėvai netenkina.
VISI KOMENTARAI 13
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių