„Šiandien viešojoje erdvėje skaitau užsienio valstybių senatorių ir kitų politikų reakcijas apie tariamą mano vadovaujamos partijos „Nemuno aušros“ ir mano asmeniškai antisemitizmą“, – feisbuke šeštadienį pareiškė R. Žemaitaitis.
„Esu įsitikinęs, kad visas reakcijas sukurstę politiniai oponentai visų reaguojančių žmonių nesupažindino nei su partijos „Nemuno aušra“ programa, nei su faktais, kad aš kritikavau tik Izraelio veiksmus Palestinoje, kuriuos, beje, kritikuoja daug politinių lyderių pasaulyje“, – pridūrė jis.
R. Žemaitaitis pranešime taip pat pasidalijo „Nemuno aušros“ programa anglų kalba.
„Tą darau tam, kad mes, kaip partija, būtume pažįstami iš pirminių šaltinių ir programos, o ne iš rinkimus pralaimėjusių oponentų kurstymo ir valstybei kenkiančių gandų, kuriuos jie apie mus bando pasaulyje paskleisti“, – teigė „Nemuno aušros“ lyderis.
Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) taryba šeštadienį galutinai pritarė darbui valdančiojoje daugumoje su Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ ir partija „Nemuno aušra“.
Socialdemokratų sprendimas į koaliciją pakviesti „Nemuno aušrą“ sulaukė kritikos užsienyje.
JAV Senato Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Benas Cardinas (Benas Kardinas) pareiškė, kad „socialdemokratų sprendimas sudaryti koaliciją su partija „Nemuno aušra“ – partija, kurios lyderis buvo apkaltintas smurto ir neapykantos prieš žydus kurstymu – kenkia pagrindinėms vertybėms, kurios vienija mūsų tautas“.
Anot jo, tuo metu, kai „pasaulyje kyla antisemitizmo banga, suteikti platformą antisemitinei retorikai ir neapykantos veiksmams yra ne tik bendrų demokratinių idealų išdavystė, bet ir fizinė grėsmė žydų ir mažumų bendruomenių saugumui“.
Vokietijos Bundestago Užsienio reikalų komiteto pirmininkas, socialdemokratas Michaelis Rothas tvirtino, kad Lietuvos socialdemokratų koalicija su „Nemuno aušra“ yra nesuderinama su kairiosiomis vertybėmis.
Lenkijos Senato vicemaršalka Michalas Kaminskis pareiškė nerimaujantis dėl „atvirai šovinistinių ir antisemitinių jėgų“ dalyvavimo formuojant Lietuvos Vyriausybę.
Teismas šiuo metu nagrinėja baudžiamąją bylą, kurioje R. Žemaitaitis kaltinamas neapykantos kurstymu prieš žydus.
Konstitucinis Teismas dėl viešų pasisakymų apie žydus ir Izraelį R. Žemaitaitį yra pripažinęs sulaužius priesaiką ir šiurkščiai pažeidus Konstituciją. Po šio sprendimo R. Žemaitaitis atsisakė Seimo nario mandato, kad neįvyktų apkaltos procesas ir jis vėliau galėtų kandidatuoti į prezidentus ir į Seimo narius.
Politikas kaltinimus antisemitizmu atmeta ir sako savo įrašuose socialiniuose tinkluose kritikavęs Izraelį, o ne reiškęs neapykantą žydų tautai.
(be temos)
(be temos)
(be temos)