Pereiti į pagrindinį turinį

S. Malinauskas: visa tai po truputį tampa norma ir tai gąsdina

2024-11-15 15:22

Naujasis Seimas pradėjo darbą. Pradeda garsiai, nuo pat valdančiosios koalicijos formavimo. Ketvirtadienį vyko protesto akcija „Dešimt minučių tylos“, kas iš to?

Skirmantas Malinauskas
Skirmantas Malinauskas / J. Kalinsko / BNS nuotr.

Plačiau tai komentavo apžvalgininkas Skirmantas Malinauskas.

– Manau, kad yra keli dalykai. Visų pirma, Seimui visada yra suteikiamas pasitikėjimo kreditas. Jeigu prisimintumėte konservatorių ar valstiečių daugumą, visada buvo intriga, kokia bus Vyriausybė ir visada buvo rinkėjui suteikti tam tikri lūkesčiai. Dabar matome, kad Seimas pradeda nuo reputacinės duobės. Tai, kad žmonės susirinko su žvakutėmis patylėti, manau, yra daugiau simbolinė akcija. Vėlgi, džiugu, kad gyvename demokratinėje valstybėje, tai galima daryti. Išgirsime žiniose kaip ponas Žemaitaitis ir visi kiti sakys: dirbti nepradėjome, o iš karto kiša pagalius į ratus, čia yra opozicija, žmonės yra prieš mus nusiteikę. Reikia matyti kontekstą. Žmogus, vienas iš politinių lyderių, sulaužęs Konstituciją, šiuo metu teisiamas. Ateina žmonės, kurių reputacija kelia tikrai labai daug klausimų, matyt, žmonėms yra daug nerimo.

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

 

– Žemaitaičio argumentai buvo tokie, kad šią akciją organizavo konservatoriai.

– Pirmas dalykas, nei kiek neabejoju, kad toje akcijoje dalyvavo opozicijos ar politikų, ar, pavyzdžiui, jaunimo akcijos narių, taip visada būdavo. Lygiai taip pat būdavo, kad, sakykime, mitinguose dalyvauja ir demokratai, ir socialdemokratai, ir valstiečiai, kai konservatoriai buvo valdantieji. Tai neturėtų stebinti, bet ponui Žemaitaičiui reikėtų apsidairyti, nes Lietuvoje nėra tiek konservatorių, kad jie galėtų iš visų pasaulio valstybių kalbėti apie tai, kad turime reputacinę problemą. Apie tai kalba ir šalies vadovas, kurio tikrai neapkaltinsi labai gerais santykiais su konservatoriais. 

– Bet jei toks tonas duotas pačioje pradžioje, ko tikėtis ateityje?

– Visa tai, kas čia vyksta, yra simbolika. Dabar daug gražių žodžių, pasisakė prezidentas, įvyks kažkokios akcijos, susiformuos dauguma. Daugiau mažiau aišku, kas bus Seime, tačiau man klausimas, kas yra Vyriausybėje. Ponas Žemaitaitis, apie kurį daug kalbame, ateina su pažadu, kad daug ką keisiu, žinau, ką reikia daryti. Šiandien girdime, kad jis neranda arba labai intensyviai ieško teisingumo ministro. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad net nežinome, kas bus Vyriausybės pagrindiniai veidai, nuo kurių priklausys atskirų sričių likimas. Mes taip pat nematome visos suformuotos daugumos. Prezidentas irgi yra daug kalbėjęs apie tai, kad mato daug gerų ir patikimų žmonių, kurie galėtų užimti pozicijas, nėra įvardinęs, kas bus užsienio reikalų ministru, klausimas dėl krašto apsaugos ministro. Mano žiniomis, tos paieškos tikrai nėra lengvos. Krašto apsaugos ministro pozicija galbūt paprastesnė, ten daugiau kandidatų, bet visi šie dalykai mūsų laukia. Kol kas tikrai nepanašu, kad ši dauguma, turėdami didžiulius skaičius, daugiau nei 80 mandatų, turėtų labai aiškų žinojimą, ką ji darys ir kaip atrodys valdžia po kelių mėnesių.

Jeigu jūs prisimintumėte ankstesnę kadenciją – Laisvės partiją, konservatorius ir liberalus – jie turėjo vos 73, 74 mandatus. Na, bet jie buvo užtikrinti, kad vienas kitam nesusmeigs peilio į nugarą. Už tai jie galėjo suformuoti Vyriausybę, išsirinkti Seimo pirmininkę. Kas vyksta dabar, socialdemokratai yra labai rimtai pasidalinę viduje. Ponas Paluckas bijo, kad bus sabotažas balsuojant dėl jo, o galbūt ir dėl Seimo pirmininko. Jeigu turime 80 narių daugumoje, klausimas, kiek iš jų balsuos už poną Palucką ir tvirtins jo programą, čia gali būti staigmenų.

Seime man šiek tiek ramiau, ten yra daugiau patyrusių politikų. 

– Visas įdomumas nusikels į Vyriausybės formavimą.

– Neabejotinai, o kai susiformuos Vyriausybė, visas įdomumas nusikels į tai, kokios ministerijos, kokiuose skandaluose atsidurs. Galiu pasakyti, kad Žemės ūkio ministerija, Aplinkos ministerija, prisiminkime skandalus, kurie buvo anksčiau, vadovaujant Tvarkai ir teisingumui, buvo korupcinio pobūdžio skandalai. Ponas Žemaitaitis buvo teisiamas už korupciją, partijos pirmininkas ir iš esmės ją panaikino, tai irgi buvo su Aplinkos ministerija susiję skandalai. Man yra tik laiko klausimas, kada mes vėl darysime naujus žurnalistinius tyrimus ir žiūrėsime, kas ir kam, kokius pinigus išskyrė.

– Buvusi valdančioji koalicija su bangavimais ir lėkščių padaužymu, galima sakyti, atlaikė gana tvirtai tuos visus ketverius metus. Kaip bus su nauja valdžia?

– Net prezidentas kalbėdamas sakė, kad gali būti didelis klausimas, ar ši Vyriausybė išsilaikys. Žinote, čia kaip ir sporte, turi gerą krepšinio komandą, bet vis tiek turi keisti žaidėjus, nuimti įtampą ir taip toliau. Viena iš konservatorių nesėkmės priežasčių yra tai, kad Šimonytė laikėsi įsikabinusi ministrų. Prisiminkime, Skvernelis keisdavo net po tris per vieną kartą. Manau, kad čia ministrų rotacija bus didesnė. 

– Kaip atrodysime užsienyje? Juk tos pirmosios ir ne kokios reakcijos iš užsienio yra. Kaip jūs ir sakėte, vėl kalti konservatoriai, nes būtent jie buvo kaltinami dėl to, kad tokia informacija atsirado. Kaip atrodysime prieš savo užsienio partnerius?

– Mes galbūt per daug suaštriname tą klausimą, nes reikia pažiūrėti globaliai, kaip atrodo užsienis. Matome, kad pasaulis eina į truputį kitą laikotarpį. Pavyzdžiui, Amerikoje yra teisiamas ir iš esmės nuteistas prezidentas, kalbame apie tai, kad pas mus yra teistas premjeras. Matome, kaip formuojasi, pavyzdžiui, Jungtinių Amerikos Valstijų prezidento komanda. Pradedu galvoti, kad mes bendrai nelabai suprantame įvykių masto, mes iš tikrųjų gyvename liberalioje pokario demokratijoje, kur žmogaus teisės, laisvė buvo esmė. Dabar einame į tą laiką, kai tie rudi Žemaitaičio marškiniai, totalitarinės idėjos, tokia kalbėsena, kai tiesiog parodai priešą – Landsbergis blogai, eisime ir uždegsime žvakutę prie jo namų, apsukime ir taip toliau – visa tai po truputį tampa norma ir tai gąsdina.

TAIP PAT ŽIŪRĖKITE: Darbą pradeda naujas Seimas

 

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
alio

malinauskai, ASILE tu, praktiškai DIDELIS ABSOLIUTUS NULIS yra ką tu čia dėstai apie tą reputacinę duobę. ta prasme, tai menkavertsi ir Lietuvai realiai jokios reikšmės neturėsiantis dalykas. svarbu, kad susiformuotų normali stipri ir stabili valdančioji dauguma ir darytų tuos darbus, kurių Lietuvai reikia. 2016 metais irgi prasidėjo viskas nuo Gretos paltuko ir džipuko, nors realiai ji nieko blogo niekam nebuvo padariusi. TY, tas pats braižas tie patys metodai. O šiaip ten tie, kur iš seimo salės išeidinėjo, žemaitaičio priesaikos metu- tai į veidrodį lai pasižiūri: bartoševičius, vyšniauskas, navickienė, džiugelis ir visa nuteista liberalų partija. čia jau kaip niekur nieko ane? vimdo nuo šitų dvigubų standartų ir kažkas turi po galais keistis dėl to
1
0
paziurek i save gerai is sono,

Kodel tau nebaisu kai vagys valstybe naikina,kodel tau nebaisu ,kad lietuvoje du standartai,vienims galima o kitiems spyga taukuota,kodel tau nebaisu kai zydams duoda dvi pilietybes,nors nera sios salies ,o lietuviams negalima,ko tu tyli aaaaaaaaaa,tau baisu ,lisk po lova,ir tupek ten ,
3
0
siaips

Malinausko kalbėsena, minčiu dėliojimas, emocijų reakcija ar sensacijų traukimo stilius ar manipuliacija labai jau panašus i Bartoševičiaus kada tas vyre koše prieš Marijošaiti. Gal klystu bet panašumu labai nemažai. Kiek prisimenu Bartoševičius save pristatinėjo kaip visuomenininkas o gale gavosi konservatorius, bet ne apie o apie tai kad tas visuomenininkas gaudavo daug eterio dėl savo veiklos nušvietimo ir kai žiuri Malinauską laidose, pirmas klausimas sau, kur aš ji mačiau. Nenoriu išžeist Malinausko bet jam reikėtu pakeisti darbo stilių.
4
0
Visi komentarai (6)

Daugiau naujienų