Poilsiui – penkios žvaigždutės
Skandalingi faktai į viešumą ėmė lįsti po to, kai Palangos savivaldybė patvirtino valstybinės žemės nuomos lengvatas įmonei, valdančiai prabangų viešbutį „Palanga“.
Šiame viešbutyje vasarą buvo pastebėtas poilsiaujantis S.Skvernelis. Palangiškiai tuo metu smalsiai stebėjo kurorto gatvėmis su savo ir Palangos mero vaikais vaikštinėjantį arba keturračiu dviračiu važinėjantį S.Skvernelį.
Politiką atpažino to paties penkių žvaigždučių viešbučio personalas.
Į socialinio tinklo paskyrą S.Skvernelis įkėlė kelias liepos atostogų nuotraukas. Vienoje jis užfiksuotas su Palangos mero sūnumi ties mero broliui Broniui Vaitkui priskiriama kavine.
Visą virtinę sutapimų, bylojančių apie artimą šių dviejų vyrų ryšį, abu politikai aršiai neigė.
Paaiškėjo, kad Birutės alėjoje esančiame „Palangos“ viešbutyje S.Skvernelis – ne naujokas.
Palangos savivaldybės mažos vertės viešųjų pirkimų suvestinėje galima atrasti viešai prieinamą įrašą, kad už S.Skvernelio nakvynę viešbutyje „Palanga“ du kartus yra užmokėjusi savivaldybė.
Tiek Palangos meras Š.Vaitkus, tiek pats S.Skvernelis čia neįžvelgia nieko blogo ir aiškina, kad jų bičiulystė niekuo dėta.
Sąlygos – nevienodos
Palangos tarybos opozicijos frakcijos nariai savivaldybės tarybos posėdyje replikavo, kad kurorto valdžia ypatingu dosnumu apdovanojo vieną pajūrio verslininką, atleisdama jį nuo valstybinės žemės nuomos mokesčio, kai kitos apgyvendinimo paslaugas teikiančios įmonės negali pretenduoti į mokestines nuolaidas.
Vietos politikai įžiūrėjo prieštaravimų tokiame žingsnyje, nes viešbutį „Palanga“ valdanti Kęstučio Geco įmonė dažnokai laimi mažos vertės viešuosius pirkimus, kuriuos skelbia savivaldybė.
Pati savivaldybė akcentuoja, kad šis rinkos žaidėjas telaimi tik 15 proc. visų skelbiamų viešųjų konkursų.
„Kitos įmonės, kurios registruotos kitame mieste, negali prašyti atleidimo nuo mokesčio, nors gal taip pat investavo didelius pinigus, suteikė darbo vietas, moka mokesčius Palangai. Kodėl nustatyta tokia tvarka, kad nuolaidų gali tikėtis tik Palangos mieste registruotos įmonės? Tai pažeidžia konkurencijos principus“, – posėdyje konstatavo Palangos tarybos narys Eugenijus Simutis.
Palangos miesto administracijos Juridinio ir personalo skyriaus vedėjas Petras Kaminskas tikslino, kad savivaldybės patvirtintose taisyklėse yra numatyti kriterijai, pagal kuriuos įmonės gali teikti paraiškas mokesčių lengvatoms.
„Ši įmonė nėra vienintelė, kurią savivaldybės taryba atleidžia nuo mokesčių. Kai juridinio asmens investicijos mieste sudaro ne mažiau kaip 2,9 mln. eurų ir lėšos investuojamos į naujai statomus ir įrengiamus objektus, taikoma lengvata“, – aiškino specialistas.
Atitikus šias sąlygas, įmonė penkeriems metams atleidžiama nuo žemės, žemės nuomos už valstybinę žemę ir nekilnojamojo turto mokesčių mokėjimo.
Mero žodis – paskutinis
Tarybos narys Eimutis Židanavičius domėjosi, kodėl projekto rengėjai neatliko antikorupcinio šios įmonės atleidimo nuo mokesčio vertinimo.
Pasigendu antikorupcinio šio projekto vertinimo.
„Iš šios įmonės savivaldybė perka apgyvendinimo paslaugas išskirtiniams Palangos miesto ir mero svečiams. Pasigendu antikorupcinio šio projekto vertinimo. Kodėl jis nepadarytas?“ – klausė E.Židanavičius.
Į klausimą posėdžio metu bandžiusią atsakyti sakiniu „nežinau, kas ir kodėl“ Eugeniją Petravičienę, Palangos savivaldybės Biudžeto skyriaus vedėjo pavaduotoją, akimirksniu nutraukė Palangos meras Š.Vaitkus, pareikšdamas: „Daugiau klausimų bus?“
Tarybos nariams nenurimus, mero buvo paprašyta nusišalinti nuo balsavimo.
Tačiau šio siūlymo kurorto galva neišgirdo.
„Kas gali paneigti, kad savivaldybės svečių apgyvendinimas ir maitinimas neturi įtakos mokestinėms lengvatoms? Mane rinkėjai ne kartą informavo, kad Palangos merą matė su svečiais prie šio viešbučio, siūlau jam nusišalinti“, –
replikavo E.Židanavičius.
Maitina ir tarybos narius
Tokie įtarimai kurorto išrinktiesiems nepadarė įspūdžio, ir šiai K.Geco įmonei buvo suteikta 1 428 eurų mokestinė nuolaida.
Šiemet savivaldybės užsakymai šiam penkių žvaigždučių viešbučiui sudaro beveik 3 tūkst. eurų. Pernai laimėta užsakymų už 4 285 eurų sumą.
Tačiau didesnę nuostabą kelia tai, kad Palangos savivaldybės mažos vertės sudarytų sutarčių sąrašuose dominuoja furšetukai, sąskaitos už viešbučius, suvenyrų pirkimai.
Pinigai leidžiami net tarybos posėdžių dalyvių maitinimui. Pasiteiravus kitų apskrities savivaldybių, ar tarybų posėdžių metu politikai maitinami arba vaišinami gėrimais, žurnalistai išgirdo neigiamą atsakymą.
„Mes posėdžių metu „nebaliavojame“, – stebėjosi vienas Klaipėdos savivaldybės tarybos sekretoriato darbuotojas.
Be furšetų – nė žingsnio?
Palangos savivaldybė šiemet apie 7,6 tūkst. eurų skyrė maitinimo paslaugoms. 11,7 tūkst. eurų tam išleista pernai.
Tačiau šie duomenys – tik iš viešai pateiktų dokumentų. Nėra aišku, ar visos sutartys ir sąskaitos, kurias apmoka savivaldybė, yra viešai prieinamos rinkėjams.
Biudžeto pinigai buvo leidžiami, pavyzdžiui, paskutiniam metų tarybos posėdžiui. Dalyvių alkio ir troškulio malšinimui prireikė 105 eurų.
2015 m. ataskaitose pažymėta, kad maitinti teko tiek 7-ojo šaukimo tarybą, tiek 8-ojo šaukimo tarybos politikus.
Pažymėta, kad 7-ojo šaukimo tarybos posėdžio metu svečių maitinimui reikėjo 222,02 euro, o per 8-ojo šaukimo tarybos posėdį prabangiame kurorto viešbutyje „Gabija“ pakramsnota už 400 eurų.
Palangos aplinkkelio atidarymo proga svečius Palangos savivaldybė vaišino už beveik 341 eurą. Užkandą tąsyk ir vėl tiekė K.Geco įmonė.
Prezidentė valgo nedaug
Kukliai Palangoje valgo Prezidento kanceliarijos atstovai. Jie pernai pasisotino tik už 207 eurus ir 17 centų.
O štai 2014-aisiais Palangos vienoje švenčių buvusios Prezidentės Dalios Grybauskaitės pietūs anuomet savivaldybės biudžetui atsiėjo 792 litus (229,5 euro).
Šalies vadovė buvo vaišinta žinomoje kavinėje „Molinis ąsotis“. Iš 2014 m. pateiktų sąskaitų matyti, kad vienas didesnių furšetų vyko Palangos universalios sporto salės atidarymo metu.
Tuomet furšetas kainavo per 12 tūkst. litų (3,5 tūkst. eurų).
O štai Palangos koncertų salės atidarymui savivaldybė išleido tikrai nemenką sumą. Maisto davė keli tiekėjai. K.Geco įmonė svečius maitino už beveik 2 tūkst. eurų, o apnakvindino už 909 eurus.
Tačiau tai menkniekis, palyginti su beveik 2,7 tūkst. eurų kainavusiais kvietimais svečiams. Reprezentaciniai gėrimai koncertų salės atidarymo metu kainavo 1 361 eurą.
Iš viso mažiausiai apie 10 tūkst. eurų išleista maitinimo, apgyvendinimo paslaugoms ir suvenyrams, kurie buvo skirti svečiams, atvykusiems į koncertų salės atidarymą.
Palangos savivaldybė raštu informavo dienraštį, kad visos minėtos sąskaitos mokėtos iš biudžeto lėšų.
Merui skirtas reprezentacinis fondas vis dar taupomas. Šių metų biudžete Palangos mero fonde numatyti 5 tūkst. eurų, iš jų išleista 1,5 tūkst. eurų.
„Mero fondas 2016 m. naudotas padėkoms restauruotos vilos „Anapilis“ perdavimo Palangos kurorto muziejui proga, įsteigtoms Mero taurėms, atminimo dovanai ir padėkoms, skirtoms liaudiškų šokių ansambliui „Bočiai“ 55-erių metų veiklos proga, Palangos sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams Medicinos darbuotojų dienos proga“, – išlaidų neslėpė savivaldybė.
Maitino ir komisarus
Kaip vertinti Palangos savivaldybės uolų vaišingumą? Ir ar iš tiesų būtina visais atvejais leisti biudžeto lėšas gausybės įvairiausių svečių pilvo poreikiams?
Klausimų kyla dėl dar vieno 2014 m. vizito, kurio metu šmėžavo itin geras Š.Vaitkaus bičiulis – S.Skvernelis. Baltijos šalių ir Lenkijos policijos vadovybės konferencijos išlaidas kažkodėl apmokėjo ne VRM, o vėlgi kurorto savivaldybė.
Policijos departamento tinklalapyje galima rasti pranešimą spaudai su nuotraukomis, kur šalia tuomečio VRM ministro Dailio Barakausko užfiksuotas ir S.Skvernelis.
Šalių policijos vadovų susitikimas vyko viešbutyje „Gabija“. Beje, įmonei, kuri valdo šį viešbutį, Palangos taryba buvo dosni ir leido atidėti 2016 m. 5 952 eurų valstybės žemės mokesčio mokėjimą iki 2017 m. birželio 30 d. Policijos vadovų vakarienė tuomet kainavo 1 829 litus (530 eurų). Už pietus teko pakloti dar 873 litus (253 eurus).
Savivaldybė svečius už 500 litų (145 eurų) dar ir pavėžino elektromobiliu.
Pasak Palangos savivaldybės atstovės spaudai Jurgitos Vanagės, sąskaitą teko apmokėti, nes to gražiai paprašė VRM vadovybė.
„O jūs buvote „Pušyne“ kada nors? Ten gi tokios prastos sąlygos. Mes jums pateiksime VRM raštą, čia ne mūsų iniciatyva buvo“, – telefonu žadėjo Palangos mero Š.Vaitkaus atstovė spaudai.
Su Š.Vaitkumi – ne giminaičiai
Aš visuomet pats moku.
Pats S.Skvernelis sunkiai prisiminė, kodėl už jo nakvynę Palangoje mokėjo savivaldybė. „Aš visuomet pats moku. Atostogavau viešbutyje „Palanga“. Tai tiesa. Pats mokėjau“, – apie liepos mėnesio atostogas Palangoje tikino S.Skvernelis.
O štai kodėl už jo nakvynes Palangoje penkių žvaigždučių viešbutyje 2014 m. mokėjo Palangos savivaldybė, S.Skvernelis negalėjo pasakyti.
„Negaliu prisiminti. Matyt, buvo oficialus kvietimas. Todėl ir apmokėta. Jei organizuotas kažkoks renginys ir kvietimas buvo ne personalijai, o institucijai, tai normalu, kad nakvynės išlaidas ir apmoka“, – įtikinėjo paskirtasis ministras pirmininkas.
Paklaustas, ar ganduose, kad esą jis ir Palangos meras Š.Vaitkus yra giminaičiai yra tiesos, S.Skvernelis paneigė šį spėjimą.
„Kvailystė. Nesame giminės“, – patikino S.Skvernelis ir pridūrė, kad bendrauja su įvairiais merais.
Vakarienė – įprastas reikalas?
Pasidomėjus, kodėl už Policijos departamento svečių maitinimą buvo mokama iš savivaldybės biudžeto, S.Skvernelis pareiškė, kad tai yra įprasta praktika.
„Buvo viena protokolinė vakarienė. Kaip priklauso. Kvietė meras“, – tvirtino S.Skvernelis.
Patikslinus, kad Baltijos šalių ir Lenkijos policijos vadovybė buvo maitinta ne tik vakarienės, bet ir pietų metu, S.Skvernelis atsakė neatsimenąs, kiek kartų valgė.
Tuometis policijos generalinis komisaras nustebo paklaustas, kodėl esą policijos vadovybė turėjo rengti konferenciją keturių žvaigždučių viešbutyje „Gabija“, o ne VRM priklausančiame Poilsio ir reabilitacijos centre „Pušynas“.
„Pušynas“ priklauso ministerijai, o čia buvo policijos organizuotas renginys. Tai du skirtingi dalykai“, – aiškino S.Skvernelis.
Politikas neįžvelgė nė menkiausio prieštaravimo, kad vienos žinybos darbinius susitikimus apmoka visai kita biudžetinė įstaiga, kai Policijos departamentas turėtų pats apmokėti savo darbuotojų ir svečių būtinas išlaidas.
„Jie dirbo darbą. Aš jums dar kartą lietuviškai aiškinu. Visi protokoliniai renginiai, kurie būna ar Palangoje, ar kažkur kitur, jei meras kviečia, tokia vakarienė būna“, – aiškino S.Skvernelis.
Palangos savivaldybė šią maitinimosi situaciją pakomentavo pacituodama VRM raštą.
„2014 m. rugpjūčio 14 d. raštu kreipėsi Vidaus reikalų ministerija bei informavo, kad 2014 m. rugsėjo 3–5 dienomis Palangoje vyks tarpvalstybinis Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Palenkės vaivadijos (Lenkija) policijos vadovų susitikimas. Palangos savivaldybė buvo paprašyta bendradarbiauti organizuojant miesto svečių priėmimą. Kadangi šio susitikimo metu reprezentuota ne tik Palanga, bet ir visa Lietuva, aukšto rango svečiams buvo parengta priėmimo protokolą atitinkanti programa“, – rašoma savivaldybės atsakyme.
Žvaigždučių neskaičiavo
Aiškinantis ypatingo Palangos mero Š.Vaitkaus vaišingumo priežastis, S.Skvernelis patikino, kad vykdamas į pajūrį darbinio susitikimo jis išsirašydavo komandiruotę. Bet jei sąskaitas apmoka kviečiančioji pusė, pasak S.Skvernelio – čia jų reikalas.
„Reikia klausti savivaldybės. Ten – biudžetas ir čia – biudžetas. Jei aš važiuoju savivaldos reikalais, ne policijos, jie ir apmoka. Vyko departamento lėšų taupymas. Matyt, tuomet buvo savivaldybės iniciatyva. Gali komisaras ir „Pušyne“ išmiegoti. Man jokio skirtumo, kiek žvaigždučių viešbutyje – keturios ar penkios. Reikėjo ir miegojome, bet vis tiek mokėti reikėjo“, – paaiškino S.Skvernelis.
Palangos savivaldybė informavo, kad kurorte S.Skvernelis lankėsi oficialiai. „Šio darbinio vizito metu buvo aptarti kurorto saugumo ir papildomų policijos pajėgų vasaros sezonu užtikrinimo ir kiti susiję aktualūs miestui klausimai. Kitą dieną vyko Palangos policijos komisariato naujojo pastato atidarymo renginys“, – teigiama savivaldybės paaiškinime.
Sutapimas ar ne, bet Palangos savivaldybės paaiškinime nurodoma ta pati S.Skvernelio vizito priežastis, kurią mini ir pats S.Skvernelis. Tačiau tuometis policijos vadovas aiškino, kad vasaros sezono darbų aptarimas galėjo būti visai kitos, 2012 m. vykusios, kelionės į Palangą motyvas.
Ištrynė nuotraukas?
Palangos tarybos narys E.Simutis atvirai išdėstė, ką mano apie savivaldybės biudžeto išlaidas svečių maitinimui ir apgyvendinimui.
„Mokėjimas už Policijos departamento vadų maitinimą yra nusikaltimas. Tokių dalykų negali būti. Savivaldybė apmoka kažkokius komisarų suvažiavimus, sueigas, susirinkimus. Kaip galima tokiems dalykams leisti biudžeto lėšas?“ – piktinosi politikas.
Visoje šioje istorijoje nebuvo įmanoma pakalbinti paties Palangos mero Š.Vaitkaus. Atsakymus į žurnalistų klausimus rengė jo pavaldiniai. Kurorto meras jau seniai neatsakinėja į „Klaipėdos“ žurnalistų skambučius.
Tai, kad merui ši istorija galbūt galėjo sukelti vidinių priekaištų, galima spręsti iš to, kad, dienraščiui pateikus klausimus savivaldybei, socialiniame tinkle „Facebook“ netikėtai dingo Š.Vaitkaus paskyroje buvusios fotografijos su S.Skverneliu.
Dar prieš dieną mero paskyroje buvo nuotraukos iš renginio „Palangos stalas 2016“, kur iškilmingoje šventės atidarymo eisenoje šį rugsėjį žingsniavo ir tuo metu politinę rinkimų kampaniją vykdęs S.Skvernelis su švarko atlape jau įsegtu gandro ženkleliu.
Kitose fotografijose šiltai šypsojosi abiejų politikų šeimos. Neaišku, kodėl meras ėmė gėdytis tokių gražių akimirkų. Ar ir šio vizito metu prireikė pasirūpinti S.Skvernelio nakvyne?
Savivaldybė atsakė, kad aukštas svečias vakarienės nesulaukė, išvyko iš Palangos jau po pietų.
Finansinėse ataskaitose – taisymai
Kol dienraštis „Klaipėda“ ruošė publikaciją, Palangos savivaldybės tinklalapyje mažos vertės pirkimų ataskaitos buvo ištaisytos. Tačiau dienraštis turi išsaugotą pirminę informaciją.
2014 m. biudžeto išlaidų suvestinėje pradingo viešųjų pirkimų sumos, vietoj jų buvo įrašytos priežastys, dėl kurių pasirinktas nurodytas pirkimo būdas. Šis faktas byloja, kad Palangos valdžia nenori, kad rinkėjai matytų, ką ir už kiek maitino ar migdė kurorto vadovai.
S.Skvernelio nakvynės biudžeto sąskaitos vertos ir nuodugnesnio tyrimo, nes dienraščiui ėmus tuo domėtis, iš mažos vertės pirkimų suvestinės buvo ištrinta antroji S.Skvernelio nakvynė. Sulyginus du tuos pačius dokumentus, aišku, kad dalis informacijos yra pašalinta iš viešai prieinamo savivaldybės tinklalapio.
„Vadai niekada nemoka“
Buvęs Palangoje įsikūrusio poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ vadovas Vincas Nesteckis tikino turįs versiją, kodėl VRM vadovybė per policijos vadovų susitikimą nekėlė kojos į savo pačios įstaigą.
„Turime mes ir konferencijų salę, kuri ne tik Baltijos šalių aukštų svečių oficialiems vizitams, bet ir Europos šalių vyskupų konferencijai įtiko. Matyt, rinkosi tuos, kurie galbūt reikalingesni, nei mes buvome?“ – apie įstaigą, kuriai vadovavo 16 metų, kalbėjo V.Nesteckis.
Buvęs policijos generalinis komisaras S.Skvernelis teigė, kad, kol poilsio namams vadovavo V.Nesteckis, oficialių VRM renginių ten nebuvo. „Kai tik atėjo kitas vadovas ir iniciatyva atsirado, ir renginiai vyko“, – į buvusio pavaldinio repliką atsakė S.Skvernelis.
Ar pats išeisi, ar pasodinti reikės?
V.Nesteckis į VRM vadovų nemalonę pateko, kai tik S.Skvernelis tapo VRM ministru. „Gerai pamenu jo paskutinius žodžius, kuriuos jis man ištarė: „Ar pats išeisi, ar pasodinti reikės?“ Atsakiau, kad jei turi už ką, tegul sodina“, – pokalbį su buvusiu viršininku prisiminė palangiškis.
V.Nesteckis pareigų neteko pernai balandžio mėnesį. Šios įstaigos vadovas buvo kaltintas dėl Viešųjų pirkimų įstatymo nuostatų nesilaikymo. Byla buvo pradėta dėl aplaidžios buhalterinės apskaitos tvarkymo.
Visus metus bylinėjęsis V.Nesteckis pasiekė, kad Lietuvos Aukščiausiasis Teismas grąžino atleidimo iš darbo bylą nagrinėti iš naujo. Tačiau ar V.Nesteckis buvo atleistas neteisėtai, teismai dar nėra galutinai nustatę.
„Aš pamenu daug įdomių dalykų. Pavyzdžiui, Policijos dienos proga nuolat teko rengti furšetus ir vaišes mažiausiai 50–70 žmonių. Yra buvę įvairių situacijų, tačiau galiu drąsiai pasakyti, kad vadai niekada nemoka“, – rėžė V.Nesteckis.
Po ministro atleidimo – šventė
Vyras tikino pamenąs vieną 12 žmonių kompaniją, kuri 2012 m. skubiai iš Vilniaus atskuodė į Palangą ir užsiprašė iškaitinti pirtį. Garbiems svečiams buvo padengtas ir stalas.
„Visus, kurie tą kartą buvo šiame pasilinksminime, žinau. Tarp jų ir S.Skvernelis buvo. Paklausiau, ką čia taip mini. Išgirdau atsakymą – tuomečio VRM ministro Raimundo Palaičio atleidimą. Prezidentė jo atleidimo dekretą pasirašė kovo 23 d., o jis įsigaliojo kovo 26-ąją. Kovo 23-ioji buvo penktadienis. Labai gerai pamenu, kas šventė pirtyje“, – pasakojo V.Nesteckis.
Po nakvynės neteko antpečių
V.Nesteckis tikino, kad metų metus įvairiausių biudžetinių įstaigų vadovai važiuodavo į Palangą nemokamo poilsio, tad kai kurie įpročiai gajūs daugelio viršininkų sąmonėje iki šiol.
„Prisiminkime, kad Valstybės sienos apsaugos tarnybos generolas Jurgis Jurgelis neteko antpečių po nakvynės pasieniečių viešbutyje Palangoje, už kurį nemokėjo. Tai tik vienas kitas atvejis, kai atleidžia“, – tikino palangiškis.
Pats S.Skvernelis iš pradžių patikino, kad neprisimenąs ar 2012 m. kovo 23-iąją vanojosi „Pušyno“ pirtyje. „Jei buvo kokie renginiai, gal ir buvau. Bet tai nebuvo balius kažkoks. Aš negaliu tokių dalykų prisiminti. Ir sakyti, kad „baliavoja“ ir nesusimoka. Aš už viską susimoku. Kai buvau atvažiavęs į „Pušyną“ kaip ministras, susimokėjau už viską, kaip priklauso“, – tvirtino S.Skvernelis.
Pirtis – tradicijų reikalas?
Po kurio laiko veikiausiai pergalvojęs, kur ir kada nakvojo, S.Skvernelis perskambino ir patikslino, dėl kokios priežasties galėjo būti užfiksuotas poilsio namuose „Pušynas“ 2012 m. kovo 23-iąją.
„Gali būti, kad buvo pasitarimas dėl vasaros sezono kurorte aptarimo. Tai yra tradicija, ir tie renginiai kartojasi kas ketverius metus. Vyksta aptarimai kiekvienoje savivaldybėje. Kas ketverius metus todėl, kad yra keturi kurortai“, – paaiškino S.Skvernelis.
Buvę Palangos policijos darbuotojai drįso suabejoti, ar pirtis tą kartą tikrai buvo užkurta darbo reikalais. „Pasitarimai dėl vasaros sezono reikalų kurortuose vyksta, tačiau kovo mėnuo tikrai yra per anksti. Arčiau sezono pradžios sudėliojami darbai. Tačiau gal tuometis komisaras vyko kita proga? Antras pastebėjimas – koks darbo susitikimas gali vykti penktadienį 18–19 valandą vakaro?“ – supratingai šypsodamasis svarstymais dalijosi buvęs policijos komisariato darbuotojas.
Antras pastebėjimas – koks darbo susitikimas gali vykti penktadienį 18–19 valandą vakaro?
Ieškojo pamesto pistoleto
Buvę VRM sistemos pareigūnai dažniausiai tik išėję į pensiją prabyla apie kai kurias pikantiškas aukštų policijos vadų linksmybes Palangoje.
„Ir šiuo metu aukštas pareigas einantys kai kurie asmenys turėtų prisiminti, kaip vienas aukštų komisarų Palangoje pametė pistoletą. Netoli dabartinio „Naglio“ kino teatro buvo tokia užeiga. Arklide ją vietiniai vadino. Kur jis važiavo, iš kur grįžo, nežinau. Bet vėlyvą vakarą buvo pakelti visi pažįstami policininkai Palangoje ir net Kretingoje. Paaiškėjo, kad gerokai išgėręs komisaras pametė tarnybinį pistoletą. Pavaldiniai turėjo kone keliais išvaikščioti visą veją, ieškodami komisaro ginklo“, – pasakojo ne vienoje aukštų policijos vadų šventėje dalyvavęs buvęs pareigūnas.
Nepažino antpečių?
Buvęs poilsio ir reabilitacijos centro „Pušynas“ vadovas V.Nesteckis taip pat prisiminė incidentą, apie kurį jam teko net informuoti VRM Turto valdymo skyrių.
„Kai tik su antpečiais – prognozuojamos problemos. Vienas aukštų vadų į Palangą užsuko važiuodamas iš Nidos. Jis buvo su dukra. Tačiau komisaras buvo toks girtas, kad nusprendžiau netylėti. Jis pakėlė toną registratūroje, pareiškė ten dirbančiai moteriai, kad ji privalo pažinti savo viršininkus iš veido. Moteris net apsiverkė“, – pasakojo V.Nesteckis.
Po atviro konflikto su uniformuotu aukštu Policijos departamento darbuotoju kitą rytą komisaras prisistatė atsiprašinėdamas ir įtikinėjo, kad viešumo šiai istorijai nereikėtų suteikti.
„Vadai lieka vadai“, – reziumavo V.Nesteckis.
Komentaras
Leonas Barišauskas
STT Klaipėdos valdybos Korupcijos prevencijos poskyrio viršininkas
Sprendimo projekto dėl valstybinės žemės nuomos mokesčio lengvatos suteikimo K.Geco įmonei antikorupcinis vertinimas yra neprivalomas, kadangi tai yra ne norminio, o individualiai taikomo teisės akto projektas. Siekiant užtikrinti savivaldybės institucijų priimamų sprendimų procesų viešumą ir aiškumą, Vietos savivaldos įstatyme nustatyta, kad savivaldybės taryba savo įgaliojimų laikui sudaro Antikorupcijos komisiją, kuri, be kitų savo funkcijų, galėtų inicijuoti ir kitų savivaldybės institucijų parengtų teisės aktų projektų antikorupcinį vertinimą, t. y. tų projektų, kuriems toks vertinimas nėra privalomas, tačiau jie kelia abejonių. Ta aplinkybė, kad minimo projekto rengėjas yra Rimantas Antanas Mikalkėnas, Palangos miesto savivaldybės fizinių ir juridinių asmenų mokesčių lengvatų prašymams nagrinėti ir išvadoms bei pasiūlymams teikti komisijos pirmininkas, yra ne tik mero pavaduotojas, bet ir Palangos miesto savivaldybės komisijos kovai su korupcija pirmininkas, sukelia tam tikrų abejonių dėl minimo sprendimo priėmimo skaidrumo ar etiškumo, ypač jeigu žemės nuomos mokesčio lengvatų ar kitų mokestinių nuolaidų nebuvo suteikta kitiems panašioje situacijoje esantiems subjektams.
Naujausi komentarai