Kaip pirmadienį pranešė Vyriausybė, šis susitarimas užtikrintų, kad švietimo politika nebūtų keičiama po kiekvienų rinkimų.
„Dėkoju Seime atstovaujamoms partijoms už supratimą, nes tik bendromis pastangomis galime parengti visos šalies ateičiai svarbų dokumentą, kurio švietimo bendruomenė laukia jau ilgą laiką. Kviečiu partijas aktyviai dalyvauti dokumento rengime. Kartu aptarsime visas idėjas ir priimsime svarbų sprendimą dėl Lietuvos švietimo ateities“, – sako premjeras.
Kurti susitarimo tekstą taip pat pakviesta Prezidentūra, siekiama maksimalaus bendradarbiavimo tarp visų institucijų.
Seime atstovaujamos partijos kviečiamos iki rugsėjo 20 dienos deleguoti asmenį šio dokumento kūrimui.
Siekį telkti politines jėgas nacionaliniams susitarimams, taip pat ir dėl švietimo, yra išsakęs ir prezidentas Gitanas Nausėda.
Paramą tokiam susitarimui pirmadienį išreiškė Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga, o anksčiau partijas susitarti dėl švietimo ateities ragino ir kiti švietimo atstovai.
Praėjusią savaitę sprendimą kurti šią darbo grupę pasveikino valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Šios partijos lyderis Ramūnas Karbauskis teigė, kad „valstiečiai“ jau turi ir šio susitarimo projekto pasiūlymą.
Naujausi komentarai