Seimas balsuos, kad teisėjo pensija būtų skiriama ir atleidus dėl sveikatos būklės

Seimas ketvirtadienį planuoja apsispręsti dėl pataisos, kad teisėjai valstybinę pensiją galėtų gauti ir juos atleidus iš pareigų dėl sveikatos būklės.

Šiuo metu Teisėjų valstybinių pensijų įstatymas numato, kad ji skiriama, kai teisėjas sulaukia įstatyme nustatyto senatvės pensijos amžiaus.

Seimo narės Agnė Širinskienė ir Rimantė Šalaševičiūtė siūlo įstatymą papildyti, kad valstybinę pensiją gautų ir teisėjai, atleisti iš pareigų dėl sveikatos būklės, kai suserga nepagydoma ar kita ilgalaike liga, kliudančia eiti teisėjo pareigas.

Parlamentarės pažymi, kad šiuo metu teisėjai vieninteliai iš visų asmenų, turinčių teisę gauti valstybinę pensiją, negali į ją pretenduoti nustoję pareigas eiti dėl sveikatos būklės.

Pirmojo arba antrojo laipsnio valstybinė pensija skiriama sukakus pensiniam amžiui arba jei asmenys yra pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais, netekus 60 proc. ir daugiau darbingumo. Tokia tvarka galioja ir skiriant mokslininkų, pareigūnų ir karių valstybes pensijas.

Toks apribojimas yra neproporcingas, diskriminuojantis, be to, jis socialiai neatsakingas.

„Šiuo metu teisėjai, vieninteliai iš visų subjektų, kurie turi teisę į valstybines pensijas, negali gauti valstybinės pensijos tuomet, kai jie pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais, netekusiais 60 proc. ir daugiau darbingumo. Toks apribojimas yra neproporcingas, diskriminuojantis, be to, jis socialiai neatsakingas, nes teisės į valstybines pensijas negauna ypač pažeidžiama asmenų grupė – pripažinti nedarbingais ar iš dalies darbingais“, – Seimo narės pažymi aiškinamajame rašte.

Anot iniciatorių, tokio reguliavimo poreikis ne kartą keltas per susitikimus su teisėjų bendruomene bei nurodytas atskirų teisėjų kreipimuose.

Seimas metų pradžioje atsisakė iš pareigų dėl sveikatos būklės atleisti Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) teisėją Armaną Abramavičių.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovas Stasys Šedbaras tuomet sakė, kad parlamentas pirmą kartą susiduria su tokiu „skaudžiu morališkai sprendimu“, kai prašoma atleisti dėl sveikatos būklės pareigų negalintį eiti teisėją.

S. Šedbaras taip pat ragino kolegas Biudžeto ir finansų bei Socialinių reikalų ir darbo komitetuose apsvarstyti ir į Seimo salę grąžinti anksčiau teiktas pataisas dėl teisėjų valstybinių pensijų.

Keli parlamentarai teigė, kad sprendimas dėl A. Abramavičiaus gali būti priimtas tik pakeitus įstatymą, jog teisėjui būtų užtikrintos socialinės garantijos.NAUJAUSI KOMENTARAI

ŠIAIP...

ŠIAIP... portretas
Atleidus žmogų iš darbo dėl sveikatos jam skiriamas INVALIDUMAS. O teisėjai gal kokie antžmogiai?

manau,visi uzslaptinti 75 metams KGB esnykai net ir po

manau,visi  uzslaptinti 75 metams KGB esnykai net ir po portretas
mirties turetu gaut valstybine pencija --jiems reiketu sukurt ir nauja Lietuvos [asmenine] KONSTITUCIJA....

Anonimas

Anonimas portretas
man įdomu kodėl taip yra eilinis žmogus į ligonine patekt negali,vietų nėra , bet kai prisidyrba tie kurie ne iš gyvulių ūkio ir už minkštos vietos ima atitinkamos tarnybos jie staigiai apserga ir vieta ligoninėje visad yra ir susidaro nuomonė kad bus sudarytos sąligos tokiem dėl ligos išeit ir iš darbo.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių