Seimas pritarė išvadai: projektas dėl mažo kiekio kanapių grįžta komitetui

  • Teksto dydis:

Seimas antradienį pritarė Seimo Etikos ir procedūrų komisijos (EPK) išvadai, kad svarstant nedidelio kiekio kanapių dekriminalizavimo projektą buvo padarytas pažeidimas ir Administracinių nusižengimo kodekso (ANK) pataisa grįžtų į Teisės ir teisėtvarkos komitetą (TTK) svarstymui.

Už EPK išvadą, kad anksčiau nesikreipus ekspertinio vertinimo dėl nedidelio kiekio kanapių dekriminalizavimo projektų buvo pažeistas Seimo statutas, balsavo 72 Seimo nariai, prieš buvo 37 ir susilaikė 14 parlamentarų.

Etikos ir procedūrų komisija taip pat pasiūlė svarstymo procedūrą pradėti iš naujo nuo tos stadijos, kuomet buvo padarytas pažeidimas.

„Projektas Teisės ir teisėtvarkos komitete turi grįžti į svarstymo stadiją“, – per Seimo posėdį po balsavimo pranešė Seimo pirmasis vicepirmininkas konservatorius Jurgis Razma.

Pernai gruodį per svarstymo procedūrą Seimas vieno balso persvara pritarė siūlymui papildyti ANK, kad neteisėtas nedidelio kiekio kanapių, kanapių aliejaus, dervos, ekstraktų ar tinktūrų gaminimas, perdirbimas, įgijimas, laikymas, gabenimas ar siuntimas be tikslo platinti užtrauktų įspėjimą arba baudą nuo 50 iki 300 eurų. 300–1000 eurų dydžio baudos grėstų už pakartotiną nusižengimą.

Projektas Teisės ir teisėtvarkos komitete turi grįžti į svarstymo stadiją.

Opozicija piktinosi, kad projektui nebuvo užsakytas ekspertinis vertinimas, nors dėl to buvo surinkti parašai, tuo tarpu buvęs TTK vadovas Stasys Šedbaras laikėsi pozicijos, kad ekspertinis vertinimas turi būti užsakomas po pateikimo svarstant projektą komitete – iki svarstymo Seimo salėje stadijos.

Taip pat per svarstymą Seimo salėje tuo metu pritrūko balsų pritarti Baudžiamojo kodekso pakeitimui, kad baudžiamoji atsakomybė netaikoma tiems, kas turėjo, laikė, gabeno nedidelį kiekį kanapių ir jų produktų neturėdami tikslo šių kvaišalų platinti.

Aktyviausiai už nedidelio kiekio narkotinių medžiagų turėjimo dekriminalizavimą pasisako valdančiojoje koalicijoje esanti Laisvės frakcija.

Tuo metu didžioji dalis opozicijos atstovų tam nepritaria. Jų teigimu, siūlomas kanapių ir jų produktų dekriminalizavimas padarys daugiau žalos nei duos naudos.

Šiuo metu už disponavimą nedideliu kiekiu bet kokių narkotinių medžiagų gresia baudžiamoji atsakomybė.

Siekis dekriminalizuoti kai kurių narkotinių medžiagų įsigijimą ir turėjimą nėra pirmas šios kadencijos Seime. 2021 metų lapkritį atmesta iniciatyva baudžiamosios atsakomybės netaikyti už visų rūšių nedidelio kiekio narkotiką turėjimą be tikslo juos platinti.

Praėjusios kadencijos „valstiečių“ Seimas yra patvirtinęs tuometinio sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos vadovautos Sveikatos apsaugos ministerijos rengtą Valstybinę narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės ir vartojimo prevencijos 2018–2028 metams programą, kur irgi įrašytas siekis dekriminalizuoti mažiau pavojingas su narkotikų vartojimu susijusias veikas, už jas numatant administracinę atsakomybę.

2018 metais Seimas du kartus atmetė pataisas dėl nedidelio kiekio narkotinių medžiagų turėjimo dekriminalizavimo.NAUJAUSI KOMENTARAI

Cirkai vyksta LT

Cirkai vyksta LT portretas
Sutvarkykite sovietinius kalėjimus, sovietizmu dvokiančią teismų sistemą, VF išgalvotas skolas nurašykite, kurias perkėlėt žmonėms visam gyvenimui. Juk skolininkai turėjo antstolius. Ir taip jau buvo pjaunami pagal LT įstatymus. O dabar odą gyviems lupate. Visos ES šalys į kurias neva lygiuojamės pačios moka vaikams, o ne iš žmonių reketuoja, kai žmogus ir taip antstolį turi už tai. Tai neteidėta, ir galimai reketinė veikla kažkokia buvo. Dabar perkėlė Sodrai išgalvotas skolas visam gyvenimui. Jei panaikinote VF, privalėjote ir išgalvotas skolas panaikinti. Valstybė šita veikla savo pareigą užkrovė ant piliečių pečių. Tarkim vokietijoj už vaiką moka 250 eur valstybė. O mūsų artistai sugalvojo mokėti taip pat per fondą, bet tas sumas išsireikalauti iš tų pačių ir taip jau skolininkų turinčių antstolius. Sutikite- tai beprotybė. Ir joke nei gramo sveiko proto.

per 'kanapes'

per 'kanapes' portretas
bus galima realizuot sulaikytas saugomas tonas narkatos legaliai ,kas ten smulkinsis kokia ten 'zole'.

mama

mama portretas
Kaip gali tureti nedideli kieki be tikslo parduoti ? tai is kur gavai, kur pirkai, kas pardave? Atleisti nuo bausmes tik nurodzius kas pardave!!! Seima valdo mafijos ir narko dilerei, zmogiskumo nebeliko visiskai
VISI KOMENTARAI 12

Galerijos

Daugiau straipsnių