Referendumas dėl dvigubos pilietybės išbrauktas iš darbotvarkės Pereiti į pagrindinį turinį

Referendumas dėl dvigubos pilietybės išbrauktas iš darbotvarkės

2015-04-23 08:37
BNS inf.
Referendumas dėl dvigubos pilietybės išbrauktas iš darbotvarkės
Referendumas dėl dvigubos pilietybės išbrauktas iš darbotvarkės / Vilniaus VPK nuotr.

Liberalų sąjūdžio siūlymas per kitų metų Seimo rinkimus rengti privalomąjį referendumą dėl dvigubos pilietybės išbrauktas iš ketvirtadienio posėdžio darbotvarkės.

Teisininkai pateikė pastabų

Tokį sprendimą priėmė seniūnų sueiga, nes Seimo kanceliarijos Teisės departamentas pateikė pastabų dėl pateikto dokumento formos.

Pasak Liberalų sąjūdžio vadovo Eligijaus Masiulio, seniūnų sueigoje nutarta, kad patikslintas projektas bus teikiamas artimiausiame Seimo posėdyje.

„Klausimas yra ypač svarbus Lietuvai ir mūsų piliečiams - būtų apmaudu, jei dėl įvairių biurokratinių niuansų pamestume esmę. Jei Seimo nutarimą šįkart iš tiesų atsisakyta svarstyti tik dėl techninių reikalavimų ir už to neslypi jokie politiniai motyvai, esame pasirengę pakoreguoti projektą ir atsižvelgti į pastabas“, - BNS sakė E.Masiulis.

Referendumo tekste siūloma negaliojančia pripažinti Konstitucijos 12 straipsnio antrąją dalį, kuri numato, kad niekas, išskyrus įstatymo numatytus atvejus, negali būti Lietuvos ir kitos valstybės piliečiu.

Šiuo metu dviguba pilietybė leidžiama tik tiems piliečiams, kurie išvyko iš Lietuvos okupacijos laikotarpiu, ir jų palikuonims, tačiau nėra suteikiama išvykusiems po nepriklausomybės atkūrimo.

Konstitucinis Teismas yra išaiškinęs, kad iš esmės išplėsti dvigubos pilietybės galimybę reikalinga Konstitucijos pataisa, o ji gali būti priimta tik referendumu.

Liberalizavimo šalininkai teigia, kad dvigubą pilietybę būtina įteisinti, siekiant išlaikyti emigrantų ryšius su Lietuva ir atsižvelgiant į globalizacijos tendencijas.

Premjeras pritaria

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius pritaria idėjai kitąmet su Seimo rinkimais surengti referendumą dėl dvigubos pilietybės, bet pabrėžia, kad siūlomos pataisos turi užkirsti kelią piktnaudžiavimams.

„Aš asmeniškai palaikau dvigubos pilietybės idėją, referendumą, tačiau įstatymai turi būti paruošti labai atsakingai, taip pat atsakingai turi būti suformuluoti referendumo klausimai, kad praplečiant dvigubą pilietybę nepalikti spragų galimiems piktnaudžiavimams“, - Žinių radijui ketvirtadienį sakė socialdemokratas premjeras.

Paklaustas apie liberalų siūlymą iš Konstitucijos tiesiog išbraukti nuostatą, kad „išskyrus įstatymo numatytus atskirus atvejus, niekas negali būti kartu Lietuvos Respublikos ir kitos valstybės pilietis“, premjeras sakė, kad konkrečią formuluotę turi įvertinti teisininkai.

 

Naujausi komentarai

Komentarų nėra

Daugiau naujienų