Seimo pirmininkė apie rugsėjį planuojamą mitingą: tikiuosi, jie įvertino, kiek agresijos gali kilti

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen sako besivilianti, kad rugsėjo 10-ąją mitingo prie parlamento organizatoriai įvertino, kiek agresijos tokiuose renginiuose gali kilti ir prisiims atsakomybę už visą renginį.

„Šiandien šiek tiek kalbėjome ir apie rugsėjo 10-ąją dieną. Aš manau, kad svarbu, jog ir mitinguotojai, bent jau viliuosi, kad įsivertino, koks pavojingas gali būti, kiek agresijos gali kilti tokiuose mitinguose ir tikiuosi, kad iš to taip pat bus padarytos išvados“, – žurnalistams antradienį sakė Seimo pirmininkė po apsilankymo Policijos departamente.

Ji sakė asmeniškai padėkojusi pareigūnams už profesionalius veiksmus rugpjūčio 10 dieną, kai po sankcionuoto mitingo kilo riaušės.

V. Čmilytė-Nielsen sakė, kad mitingo organizatoriai turi prisiimti pilną atsakomybę už tai, kas vyksta tokių mitingų metu.

Ji teigė gavusi iš Šeimų sąjūdžio kvietimą susitikti ir šiuo metu derinamas tokio susitikimo laikas.

„Deriname susitikimo laiką ir manau, kad būtų tikslinga tai padaryti iki rugsėjo 10-osios dienos piketo“, – kalbėjo ji.

Seimo pirmininkės teigimu, rugpjūčio 10-osios pamokos turi būti išmoktos, tai yra turi būti užtikrintas Susirinkimų įstatyme numatytas 75 metrų atstumas nuo parlamento pastato, garantuotas žurnalistų, Seimo narių ir šiaip pašalinių asmenų saugumas, užtikrinta viešoji tvarka.

„Labai svarbu, kad tokie renginiai paisytų įstatymų ir netaptų tuo, ką matėme rugpjūčio 10 dieną. Žinoma, kai jie neužeina už neapykantos kalbos ribų, kai nenaudojami kokie nors simboliai, kuriuos matėme rugpjūčio 10 dieną, tokie renginiai yra vienas iš svarbių demokratinės valstybės elementų“, – pridūrė V. Čmilytė-Nielsen.

Generalinis policijos komisaras Renatas Požėla antradienį žurnalistams sakė, kad rugsėjo 10-ąją prie Seimo „policijos pajėgumų bus tiek, kiek reikalaus situacija, bus, matyt, priimti ir sprendimai dėl techninių priemonių įrengimo“.

„Dar vienas dalykas, apie ką kalbėjome, kad vis dėlto būtinas dialogas, būtina kalbėtis, būtina girdėti, ką nori pasakyti ana pusė. Tie dalykai turbūt labiausiai tarnautų situacijos deeskalacijai“, – tvirtino policijos vadovas.

Apie 5 tūkst. žmonių rugpjūčio 10 dieną buvo susirinkę prie Seimo Vilniuje išreikšti nepritarimą Vyriausybės planuojamiems ribojimams, skirtiems imuniteto nuo koronaviruso neturintiems ir nesitestuojantiems žmonėms.

Pasibaigus Seimo posėdžiui dalis protestuotojų užtvėrė išėjimus iš parlamento rūmų bei išvažiavimą iš vidinio Seimo kiemo. Pareigūnams ėmus juos atitraukti nuo pastato, kilo riaušės – į pareigūnus mėtyti buteliai, signalinės raketos, prieš protestuotojus panaudotos ašarinės dujos.

Rugsėjo 10 dieną planuojama rengti akciją sostinės centre „Stop diktatūrai Lietuvoje, Sugrąžinkime Lietuvą tautai, TAIP – Seimo paleidimui“.

BNS žiniomis, šio renginio organizatorius – vienas iš „Šeimos gynimo maršo“ organizatorių, buvęs „tvarkietis“ Raimondas Grinevičius.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ww

Ww portretas
Gal nuvers tuos įdijotus konservatorius

tai kad

tai kad portretas
nieko daugiau nebus, tik atsakas į taikomą prievartą ir diktatūrą.

Gintautas Stanevičius

Gintautas Stanevičius portretas
Labai noriu žinoti , kam norite atiduoti valdžią ? Labai paprastą vien tik reikšti nepasitenkinimą ir rėkti ... Yra sena tiesa : jeigu negali padėti tai bent jau netrukdyk .
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių